Author Topic: Sármellék LHSM / minden verzió  (Read 24385 times)

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #15 on: December 01, 2009, 06:41:01 AM »
Quote
Én azt tapasztaltam, hogy az SME NDB-t csak viszonylag közelr?l lehet érzékelni. Nem tudom, hogy ez a sceneryvel összefügg? dolog-e, de nekem úgy t?nt, hogy elég közel kell menni ahhoz, hogy fogjam. Ez scenery, vagy egyéb, nálam lév? gond lehet? (Más nem jelezte?)

Mert az ORTT megvonta az országos sugárzás jogát ;D

Félre a tréfát.

Csak hosszas kutakodás után sikerült hozzájutni az alábbi szép nev? társaságok(NEMZETI HÍRKÖZLÉSI HATÓSÁG
POLGÁRI LÉGIKÖZLEKEDÉSI HATÓSÁG
KORMÁNYZATI FREKVENCIAGAZDÁLKODÁSI HIVATAL
HM KATONAI LÉGÜGYI HIVATAL) által közösen kiadott dokumentumhoz, ami hitelt érdeml?en tartalmazza a Mo.-i léginavigációs rádió berendezések hatótávolságait.
Ez SME NDB esetében 50Nm.
A bétában ez, ahogy észrevetted kb. a fele.
Az 1.0-ban már javítva lesz.
Mindenesetre köszönjük.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline daved3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #16 on: December 08, 2009, 21:25:58 PM »
Ok, akkor büszke vagyok magamra, hogy felt?nt :) :)

Ugyanakkor szerintem a doksiban megadott hatótávok minimum értékek, tehát gondolom úgy adnak (adóteljesítmény), hogy pl. SME NDB esetében 50nm távolságból legalább egy bizonyos er?sséggel lehessen fogni. Jó id?ben, ha nincs zavaró körülmény, akkor szerintem ezeket messzebbr?l is lehet fogni, lehet, érdemes lenne vhogy ezt is beleszámolni a távolság meghatározásakor (nem a jeler?sségre, hanem a távolságra gondolok, pl. 57,5nm :) )

Offline daved3

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #17 on: March 01, 2010, 18:05:43 PM »
Csak hosszas kutakodás után sikerült hozzájutni az alábbi szép nev? társaságok(NEMZETI HÍRKÖZLÉSI HATÓSÁG
POLGÁRI LÉGIKÖZLEKEDÉSI HATÓSÁG
KORMÁNYZATI FREKVENCIAGAZDÁLKODÁSI HIVATAL
HM KATONAI LÉGÜGYI HIVATAL) által közösen kiadott dokumentumhoz, ami hitelt érdeml?en tartalmazza a Mo.-i léginavigációs rádió berendezések hatótávolságait.

Lazán kapcsolódik, de ma voltam a hungarocontrol eAIP oldalán (http://ais.hungarocontrol.hu/eaip_hungary_2010/), ahol a 4.1 pontban fel van sorolva az "en-route navigational aids" címszó alatt, ami kell, koordináta, frekvencia, coverage. (Hátha segít :)

Offline Sky

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #18 on: March 26, 2010, 10:04:13 AM »
Sziasztok!

El?ször is nagyon-nagyon szuper ez a reptér amit csináltatok, bevallom fs2004 és fsx-ben is mindig ez a kezd? reptér ahonnan elindulok.Nagyon vártam én is többed magammal, hogy legyen már fsx-es verzió.Szeretnék viszont kérdezni és ehhez két képet mellékelek az alábbi címeken.
http://pc-muhely.hu/fa.jpg/
http://pc-muhely.hu/fa2_torony.jpg/
A kérdésem a következ?: 1. A guruló melletti fa szándékosan van-e ott mert fs2004-ben nincs ott?
2. A torony nézet valahogy nem a toronyhoz pozicionálja magát, lehetséges-e módosítás?
Remélem ezekkel az észrevételekkel nem bántottam meg senkit.
Mégegyszer köszönjük ezt a nagyszer? munkát és további ilyen jó munkát kivánok nektek.



Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #19 on: March 26, 2010, 11:46:02 AM »
Szia,

Köszönjük a remek képeket és a segít? szándékú észrevételeket is!

Az LHSM scenery két változatában a fák elhelyezkedése és fajtái eltérnek egymástól, reméljük, hogy ez nem okoz gondot senkinek. Igyekeztünk a m?holdas és légi képek alapján a valósághoz közeli módon fásítani.

A torony nézet módosítása lehetséges, ha érkeznek még hasonló észrevételek, hamarosan elvégezzük a javítást és közzé is tesszük.


Offline sisnye

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #20 on: September 07, 2010, 19:25:43 PM »
Sziasztok,

Most installaltam Sarmelleket, de valami nem stimmel. A palyan a jelzesek nekifutas kozben vibralnak, eltunnek, illetve az apron vilagoskek. Ez az elso add on scenery amivel probalkozom Europaban. A repter tobbi resze nagyon szep, hibatlan. Tudtok valami otletet adni, hogy mitevo legyek? A kep itt:http://yfrog.com/6993043986p
Koszi.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #21 on: September 07, 2010, 20:16:57 PM »
A Microsoft Flight Simulator X-eden telepítve van az SP2?

Másra nem igazán tudok gondolni.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline sisnye

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #22 on: September 07, 2010, 21:22:15 PM »
Hosszu ideje nem repultem FSX-el, es nem emlekszem, hogy feltettem e az SP2-t. Szerinted felulirhatom ujra ha esetleg mar fent van?

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #23 on: September 08, 2010, 06:19:55 AM »
Hosszu ideje nem repultem FSX-el, es nem emlekszem, hogy feltettem e az SP2-t. Szerinted felulirhatom ujra ha esetleg mar fent van?

Szia,
Szerintem két dolog történhet !
   - Szól, hogy fenn van már és ne telepítsd !
   - simán felülírja és alkalmazza.

Offline sisnye

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #24 on: September 08, 2010, 08:04:48 AM »
Koszi a segitseget. Ma delutan megprobalom es megirom, hogy ment.

Offline sisnye

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #25 on: September 08, 2010, 22:24:22 PM »
Feltettem az SP2-t es igy mar mukodik a dolog. Annyi van, hogy a cockpit tooltips megszunt mukodni, de ez mar nem ide tartozik. Koszi a segitseget es Sarmelleket!

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #26 on: September 09, 2010, 15:00:29 PM »
Örülünk hogy m?ködik. Elméletileg az SP2 sokmindent kijavít stabilabbá teszi az X-et és az er?forrás zabáláson is csökkent kicsit.

A cockpit tooltipset a  beállításoknál kerese,vissza kell pipálni!

Használ egészséggel!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline tzotyu

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 22
    • Kamov.hu
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #27 on: July 26, 2011, 12:30:31 PM »
Sziasztok!
Hadd bátorkodjak egy javaslattal el?állni az LHSM scenery-vel kapcsolatban!
A légiment?k helipadja fordítva áll a hangár el?tt, általában a kis trakesz a hangár felé helyezkedik el. (Tehát kifelé tolják, befelé húzzák a padot.) Sármelléken még nem jártam a bázison, ezért nem tudom, hogy emiatt készítettétek-e így, de két hete meglátogattam barátaimmal az összes osztrák légiment? bázist és mindenhol így találtam.
Ha esetleg terveztek a jöv?ben hozzányúlni a scenery-hez, szerintem ezt jó volna módosítani.

Köszi!
« Last Edit: September 27, 2011, 10:40:48 AM by tsGucci »
Üdv.: Timár Zoltán

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Sármellék LHSM / minden verzió
« Reply #28 on: July 26, 2011, 12:40:35 PM »
Köszi az infót!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary