Author Topic: Repaint  (Read 34155 times)

Offline Zlin142

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 436
Re:Repaint
« Reply #15 on: July 30, 2012, 10:58:22 AM »
Sziasztok!
Valamelyik?tök nem találkozott véletenül Fs9 Jak-52 paintkittel valahol? Alphasim vagy VAP. Érdekes egy dolog ez, mert nemhogy magyar festést nem találtam sehol, de még az igazi gépekr?l sincs jóformán semmi anyag a neten. Engem magyar katonai festés érdekelne. Ha tudtok, segítsetek, légyszi. Megpróbálkoznék vele hogy megcsináljam.

Szia!

http://www.avia-info.hu/ Itt találsz képeket a magyar Jak-52-esekr?l. Sajna én sem láttam még FS-hez magyar festéseket, VAP-hoz márcsak azért sem, mert a fejleszt?je konkrétan tojik a júzerekre az els? pillanattól kezdve és még egy nyomorult repaint-kitet sem volt hajlandó mellékelni a gépéhez. :(

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Zlin142

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 436
Re: Repaint
« Reply #16 on: July 30, 2012, 10:59:51 AM »
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni hol találok EC 135-höz magyar átfestéseket, mert sehol sem találom. El?re is köszönöm.

Talán próbálkozz itt: http://lhsimulations.com/?page_id=341

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline arnold28

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Repaint
« Reply #17 on: July 30, 2012, 11:35:14 AM »
Köszönöm, és esetleg a HA-ECG átfestés? Egyébként ha szükség van valamilyen fajta gépre, akkor szívesen segítek, ha tudok.

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re: Repaint
« Reply #18 on: August 05, 2012, 17:59:26 PM »
Gyanúm szerint nem repaint problémáról van szó alapjaiban, de ott is jelentkezik: a gép csillog (fénylik), mint a veszedelem. Szvsz. a model környékén kellene alkotni valamit, hogy ez a borzalom elmúljon, de vakon tapogatózom. Ha valakinek van ötlete a megoldásra, megköszönném, ha megosztaná velem.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Repaint
« Reply #19 on: August 06, 2012, 10:49:53 AM »
Szia

A csillogást a textúra alpha channelje vezérli.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Zlin142

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 436
Re: Repaint
« Reply #20 on: August 06, 2012, 13:56:53 PM »
Szia

A csillogást a textúra alpha channelje vezérli.

...ha az a Gmax-ban be van állítva rendesen. Illet?leg a material maga is csilloghat mindenféle textúra nélkül egy bizonyos módon, de nem úgy mint pl. egy krómozott/polírozott felület. Kérdés miféle "csillogásról mint a veszedelem" beszélünk. :)

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re: Repaint
« Reply #21 on: August 06, 2012, 17:12:04 PM »
Szia

A csillogást a textúra alpha channelje vezérli.

Szia Sanyi!

Ez azért érdekes, mert az alapmodell nem csillog, de a visszakonvertált verzió igen (lehet, hogy itt van a kutya elásva, kellett nekem eltökíteni az eredeti gmax filet >:(), pedig ugyanazt a textúrát használják.

...ha az a Gmax-ban be van állítva rendesen. Illet?leg a material maga is csilloghat mindenféle textúra nélkül egy bizonyos módon, de nem úgy mint pl. egy krómozott/polírozott felület. Kérdés miféle "csillogásról mint a veszedelem" beszélünk. :)

Elvileg - az eddigi alkotásaim alapján - a modelljeim alapvet?en nem szoktak csillogni, nem tudom, ez mennyire számít.

A csillogást úgy kell elképzelni, hogy a kiexportált madárnak az az oldala, amit az FSX-ben ér a nap, az csillog, mint a Salamon t*ke, az árnyékos oldala viszont teljesen oké. (Egy megoldás adja magát, de nem egy II. vh-s éjszakai vadászt szeretnék csinálni... ;D ;D)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Repaint
« Reply #22 on: August 06, 2012, 19:14:10 PM »
Mirol mire konvertalod?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re: Repaint
« Reply #23 on: August 06, 2012, 20:33:57 PM »
Tulajdonképpen .mdl-b?l .3ds-re, aztán lesz bel?le gmax.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Repaint
« Reply #24 on: August 06, 2012, 20:39:44 PM »
Akkor ha jol ertem fs9-rol fsx-re konvertalod? Az fsx-nel a gmaxban fsx materialt kell hasznalni mert a standard material csillog. Kicsit bonyolultabb a dolog mert rengeteg beallitas van fsx material eseten. Nemtom aircarftnal is igy van-e de a "No base material specular" bepipalva megszunteti a csillogast.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re: Repaint
« Reply #25 on: August 06, 2012, 22:04:08 PM »
Igen: az FS9-es modell teljesen jó, az FSX-es meg csillog. Valószín?leg az lesz a megoldás, hogy az új verzió is FS9-es marad, már csak azért is, mert az X-es animációk valószín?leg amúgy is kiidegelnének... ;D
Köszönöm szépen a segítséget!

Offline rakd

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Repaint
« Reply #26 on: December 31, 2012, 14:12:21 PM »
Sziasztok!
Még új vagyok itt és lenne egy kérdésem! Igen megtetszett a Heiko Richter-féle EC-135-öshöz készült magyar repaint és mivel nem találtam az ICARO-féle modellhez ilyen festést a neten, ezért szeretném megkérdezni, hogy nem csinált-e valaki, vagy nem-e van kedve csinálni valakinek, esetleg hogy tudnék én magam repaint-et készíteni a géphez! :D nem leszólni akarom Heiko Richtert, de az ICARO-féle modell sokkal kidolgozottabb!

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re: Repaint
« Reply #27 on: December 31, 2012, 19:17:25 PM »
Szia!
Már belefogtam a textúra ICARO változatába is ami tulajdonképpen Heikko barátunk munkájának minimális átdolgozása,tehát ha az egyiket leszólod mindkett?vel teszed. :)
Újra mappolták és kijavítottak néhány vertex hibát,viszont cserébe csináltak rá újakat. Ha emlékezetem nem csal meg valahol az egyiknél álltam meg.
Ha id?m engedi majd újra rápillantok.Hogy mikor arra nem tudok most semmit mondani.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline Teroitin

  • Valued Customer
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 14
Re: Repaint
« Reply #28 on: March 07, 2014, 16:28:51 PM »
Sziasztok!
A már ingyenessé vált SD (ex SD) Yak-40-esét kezdtem el festegetni. Találtam bár ciril és a többihez képest fura paint kit-et PS-hez, csináltam is egy alap festést. Eddig csak FSX-hez csináltam pár festést, nem olyan rég visszaváltottam FS 2004-re, mert rájöttem, hogy annyi pluszt nekem nem nyújt az FSX, hogy megérje vele bajlódni. Az alap géppel, illetve ha a netről letöltött festést berakom (pl. Malév) semmi problémát nem észlelek. Ha a sajátomat rakom be (elviekben megegyező formátumban), akkor volt már, hogy a szimulátor kifagyott vagy lassan, de betöltött, de iszonyú kicsi felbontásban töltötte be a textúra azon részét amit én csináltam. Néha-néha ha váltogatom a nézeteket egyszer megjavul, egyszer megint tiszta homály. Próbáltam már több formátumot is, az alap FSX SDK-s imagetool-t használom. DXT3 és sima 32 bites sem volt jó neki. Az image tool-ban annyi különbséget vettem észre, hogy ha betöltöm az alap textúrákat, akkor van rajtuk alpha csatorna, az enyémeken nincs.

Kép: https://www.dropbox.com/s/hn5kaoqzm2x0759/Screenshot%202014-03-02%2019.49.17.png

Erre keresném a megoldást, lehetőleg a segítségetekkel  ::)
Köszönöm, Dani!