Author Topic: Hungary Landmarks Pack / all versions  (Read 6267 times)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Hungary Landmarks Pack / all versions
« on: September 21, 2010, 10:35:41 AM »
Ide várjuk az észrevételeket!

Please post here you feedback!

If you want to change the forum language to english you have to do the following:

Click on Profile (profile)


Open "Profil Módosítás" (profile change) tag, "Azonosító beállításai" (Account setup)


At Ingfile change to english.


Enter your password and push button "Profil módosítása".


Done.
« Last Edit: September 27, 2011, 10:30:44 AM by tsGucci »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Hungary Landmarks Pack / all versions
« Reply #1 on: September 25, 2010, 23:42:13 PM »
Van egy érdekes hiba, nem tudom, hogy okozhatta-e a Landmark pack. FSX-en történt, van valakinek bármi ötlete? (Nem ismerem az FSX-et.)

Üdv! Lenne egy kis gondom ezzel a Hun. Scen. Pack-al. Nekem összeakadt LHSM -el. Ma gondoltam reppenek egyet Sármellékr?l, de azt vettem észre elt?nt minden csak az alap scenery van, és az egész veszettül szaggat. Ezután letöröltem a Hun pack-ot de helyzet csak rosszabb lett. Sármelléken "el?jöttek" az épületek viszont elt?nt az összes textúra, a fények feljebb csúsztak kb. 1 m-el és minden egyes betöltésnél hiányol valami bgl fájlt valami 113 szektorból. ???

Offline sethis83

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re:Hungary Landmarks Pack / all versions
« Reply #2 on: October 07, 2010, 09:28:10 AM »
Hello and congratulations on your wonderful scenery.
I would like to make a request if I may. I use utx Europe and it places a bridge in Esztergom where your addon bridge is placed. As a result there are two bridges overlapping each other. Would it be possible to create an exclude file just for that bridge so that the utx one disappears?
Thanks in advance for any help. Keep up the great work!