Author Topic: Hungary landmarks  (Read 118360 times)

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Hungary landmarks
« on: September 07, 2009, 15:36:01 PM »
INNEN letölthet? egy csomag, amely Inotához és Visontához az er?m?vek h?t?tornyait (default objektumok) rakja be, valamint Csévharasztnál 4 rádiótornyot (nem default) tartalmaz.

Egyébiránt a magam részér?l örülnék, ha valaki(k) más(ok) is készítene/készítenének landmarkokat Magyarországhoz vagy ilyen témával foglalkozó csoportot hoznánk össze itt a fórumon - ahogy ezt már korábban máshol Szabó Tomi is felvetette.

Offline tankkiller

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 34
    • GRAFOTIV Team
Re:Hungary landmarks
« Reply #1 on: September 11, 2009, 23:27:12 PM »
Üdv mindenkinek! Egyrészt nyithatnánk egy közös "adatbankot" a saját, els?sorban itthoni témájú landmarkoknak. Aztán, ha összegy?lik egy régióhoz néhány tétel, a hiányzó dolgokat már szisztematikusan lehetne pótolni. Második felajánlóként közkinccsé tenném "Lovasberény" landmarkomat, v. scenerymet. (ezeket a kategóriákat is definiálhatnánk pontosan, hogy tudjuk, mir?l is beszélünk)  ;)
A Lovasberény scen. tartalmazza a Cziráky-kastély és a hozzá tartozó kápolna Google Earth alapján pontosított méret? modelljét, a helyszínen készült, saját fotók alapján textúrázva. Képek:
http://picasaweb.google.hu/grafotiv/Scenery_webre?authkey=Gv1sRgCPf8iuOhscKlUw&feat=directlink

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #2 on: September 12, 2009, 11:07:54 AM »
Sziasztok!


Mi pedig az Istvánnal bedobjuk a közösbe a Zalaegerszegi kórház landolható "helipadját".




Tulajdonképpen ezért jött létre ez az oldal, nyugodtan lehet csapatba verg?dni és közös er?vel összerakni a Hungary Landmark packot. Mi elérhet?vé tesszük az oldalon és a fórumon is biztosítunk helyet.
Pl. jó lenne a Balaton környéki dolgokkal kezdeni, ott rengeteg szép feldolgozható objektum van (Aranypart hotel, Tihanyi apátság, Komp szántódon stb.). Én bele is akartam kezdeni a Sármellék scenery kiegészítéseként, de id?hiány miatt nem tudtam megcsinálni.
Úgy kellene megcsinálni, hogy a packot egyetlen installálással fel lehessen tenni, ne kelljen 25 bgl-t egyenként másolgatni.

Mit szóltok?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline tankkiller

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 34
    • GRAFOTIV Team
Re:Hungary landmarks
« Reply #3 on: September 12, 2009, 11:51:07 AM »
Üdv! Kellene egy normális, használható Mo. mesh, amire érdemes lenne dolgozni... :'(
A default az FS2004-ben mint tudjuk, nagyon rossz (lásd pl. Duna stb), viszont meg kellene állapodni, hogy melyik legyen az alap, mert különben csúnya eltérések lesznek...
Szóval lenne mit megbeszélni, egyeztetni. :)
Az FSXben pedig a Flight1 Ultimate Terrain X - Europe fölé dolgozom. Az egyszer?en szuper.
Tk.

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Hungary landmarks
« Reply #4 on: September 12, 2009, 12:06:27 PM »
FS2004-hez a "Hungary and the Carpatians" mesh szerintem kiváló - és ingyenes is. Szvsz FSX-hez is érdemesebb lenne ingyenes mesht használni - már feltéve, hogy van.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #5 on: September 12, 2009, 12:49:57 PM »
Privát üzenet ment.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline tankkiller

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 34
    • GRAFOTIV Team
Re:Hungary landmarks
« Reply #6 on: September 23, 2009, 11:06:20 AM »
Üdv mindenkinek!
Kérem, teszteljétek a lovasberényi stuff-ot.
Köszönöm :)

Fájlnév: LB_2009.zip
Letöltési link: http://addat.hu/349e5d80/LB_2009.zip.html

Ismertet? már készül hozzá, angolul is.  ;)
Tk.

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:Hungary landmarks
« Reply #7 on: September 23, 2009, 17:53:28 PM »
Szép lett!
Viszont kérdezem.
Ezek nem lesznek egybe gyúrva?
Így külön-külön akarjátok elérhet?vé tenni?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline tankkiller

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 34
    • GRAFOTIV Team
Re:Hungary landmarks
« Reply #8 on: September 23, 2009, 19:06:14 PM »
Szép lett!
Viszont kérdezem.
Ezek nem lesznek egybe gyúrva?
Így külön-külön akarjátok elérhet?vé tenni?
Nem gondoltam, végül is lehet. De hogy kell?  ::)

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Hungary landmarks
« Reply #9 on: September 28, 2009, 15:39:54 PM »
Ide is bedobom, hogy nehogy véletlenül duplán dolgozzunk, Siófok-Kiliti reptér fényképezését megcsináltam. Jelenleg retusálok, és készítem el? a textúra fájlokat. Ha ez kész, nekiállok modellezni, akkor majd kap egy külön topic-ot, addig csak ide írok. :)

Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:Hungary landmarks
« Reply #10 on: September 29, 2009, 20:36:22 PM »
Örülök, hogy nekiláttál a Kiliti reptérnek, hálás feladatnak tartom, szép sceneryt lehet róla készíteni.

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Hungary landmarks
« Reply #11 on: September 30, 2009, 08:54:50 AM »
Igen. meglep?en jól haladok vele. A textúra készítés olyan 20%-n állok most, 4 nap után. Szóval 1 hónap kb és meg lesznek a textúrák, aztán ülök neki modellezni. Szóval lassan de biztosan.

Offline VikTTor

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re:Hungary landmarks
« Reply #12 on: September 30, 2009, 15:47:18 PM »
Hali!

Én is sok sikert kívánok innen is, amiben tudok segítek, mint ahogy már MSN-en is beszéltük...

Már er?sen bámulom a tutorial videókat, amikhez szintén gratulálok!

Valószín?, hogy az épületfotózások amikr?l beszéltünk egy hónapon belül meglesznek, Papkuta nem olyan biztos, de igyekszem oda is kijutni még idén..

Üdv: Viktor

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #13 on: December 22, 2009, 11:11:33 AM »
Szia Mindenkinek! Új vagyok itt és az egyik Team-tag javaslatára regeltem be. Szóval. Örülök, hogy Köztetek lehetek. Van azonban egy problémám (kinek ne lenne...) Sajnos eleddig egyik Sceneryben sincsen Százhalombatta és környéke (Száz... és nem:Szász...) Bár Bp-en lakom, de ott dolgozom a finomítóban...hát, nem kis objektum! Tényleg akkora, mint egy kisváros! És az éjszakai fényei...csodálatosak! (m?szakozom, tehát úúútálni kellene azokat...)Plusz az er?m? a 250 méteres betonkéményeivel... Eddig nem is akkora, meg nem is jó helyen voltak! :-[
Amit fel tudok ajánlani, az rengeteg fénykép az üzemekr?l (Szigorúan nem hivatalosan!) és annyi info, amennyit akartok.És hajlandó lennék megtanulni a készít?progikkal banni ezért... Ja, van egy helipadunk is (el is nevezhetnénk: LHDF-a Dunai Finomító után szabadon). Szóval bármilyen segítség adására nyitott vagyok, csak csináljuk, már végre meg!Tudom, hogy csak most indult be ez az oldal, tudom, tudom. De ez egyszer?en nem hiányozhat a palettáról, egyedül meg képtelen lennék rá... Ha egyébként is bármiben tudnék segíteni, akkor írjatok (..................). Ezen meg elérhet? vagyok.Köszi Mindenkinek, akármi is lesz a válasz...
« Last Edit: December 22, 2009, 11:15:16 AM by tsGucci »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #14 on: December 22, 2009, 11:17:02 AM »
Szia Tytus!

Üdvözöllek a fórumon!

Ha nem gond, a telefonszámodat kimoderáltam. Ha erre valakivel mégis szükséged lenne, inkább privát üzenetben adjátok át.

Sok sikert a kezdeményezéshez, remélem a "Landmarks fiúk" aktivizálódnak  ;)

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary