Author Topic: Hungary landmarks  (Read 120688 times)

Offline Kferro

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 17
Re:Hungary landmarks
« Reply #75 on: April 21, 2010, 09:08:20 AM »
Itt jelöld már meg, mely épületekr?l lenne szó, mert egyel?re nem ismertem fel ?ket:

http://www.ptsim.com/sbuilder/lemaps.asp?Lat=47.53510955868295&Lon=21.627681255340576&Zoom=16&T=2

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:Hungary landmarks
« Reply #76 on: April 21, 2010, 17:00:52 PM »


No remélem így már könnyebben be azonosítható, bár a piros tet?s épület kb.2/3 része lemaradt a képr?l.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:Hungary landmarks
« Reply #77 on: April 21, 2010, 21:27:13 PM »
1. Nekem nincs felpakolva semmilyen kiegészít? szoftver az MDL készítéshez. Akkor ezek szerint emiatt nem sikerült. Gyanítom, hogy az MDL-be konvertálást meghagyom nektek. :)


Szia,

Küldöm az FS9-hez exportált modellt. Megvan FSX-hez is. Kb. a helyére tettem a GE kép alapján.

Offline Kferro

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 17
Re:Hungary landmarks
« Reply #78 on: April 23, 2010, 09:53:41 AM »
m814!

Köszi a bejelölést, így már tisztább a dolog.
Nem ígérem gyorsra az elkészítését, mert az elkövetkezend? napokban nem fogok tudni modellezéssel foglalkozni.

Pateszi!

Köszi a modellt, este, ha tudom, kipróbálom.

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Hungary landmarks
« Reply #79 on: April 25, 2010, 12:55:18 PM »
A landmark csomag rövidesen 3 újabb modellel b?vül, hála készít?jük hozzájárulásának. Ha kész vagyok vele, feltolom a következ? verziót az ftp-re.

A közzétételr?l van valami elképzelése a csapatnak?
Május 8-án lesz egy IVAO-s event, szeretném, ha az eddig elkészült holmik akkor már elérhet?ek lennének a m?ért? közönségnek. Erre az egyik megoldás, hogy az IVAO-HU teszi elérhet?vé, a másik meg az, hogy az LHS. Nekem egyikkel sincs problémám, de utóbbi szimpatikusabb... szóval rátok bízom. Mondjuk május 5-ig döntésre kellene jutni... ;)

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:Hungary landmarks
« Reply #80 on: April 25, 2010, 13:07:49 PM »
Egy kis infó az újabb 3 objektumról?

A publikálás.
Nincs semmi kifogásom az ellen sem ha darabonként történik a dolog,de szerintem egy értelmes koncepció sokat lendítene a dolgon,arról már nem is beszélve hogy felhasználó barátabb is lenne mintha egyesével kell a usernek telepítenie 50000 stoptáblát.
Szerintem jó elképzelés volt pl. a Balaton landmarks projekt is.Kár hogy picit beült a dolog.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Hungary landmarks
« Reply #81 on: April 25, 2010, 13:42:53 PM »
3 objektumról van szó:
- minaret (Eger)
- templom (Berencebaráti)
- romtemplom (Csomorkány)

Az el?z? hármat (a Tihanyi Apátság, a mándoki fatemplom és a k?röshegyi völgyhíd) beleértve - valamint két default er?m?vet is  - ez már 8 objektum egy csomagban. Az igaz, hogy hülyeség egyesével kiadni ?ket, de az EGÉSZ - élnék a gyanúval - SOHA nem lesz kész. Az meg értelmetlen, hogy ezek elkészültek és "egy szerveren porosodnak"...
Öregszem... van két széler?m?park is: Kisigmánd és Mosonmagyaróvár. ;D

Bár a teljes kör? engedély birtokában még két templomot (Velemér, Csempészkopács) bele lehet pakolni... ez így már 12 cuccos. ;D
« Last Edit: April 25, 2010, 13:59:35 PM by super08 »

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:Hungary landmarks
« Reply #82 on: April 25, 2010, 14:17:46 PM »
Soha ne mond hogy soha....

Na pl. ez templom és szélturbina dolog  is jól hangzik,csak következetesen végig kellene vinni.
« Last Edit: April 25, 2010, 14:23:47 PM by m814 »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Hungary landmarks
« Reply #83 on: April 25, 2010, 14:26:39 PM »
Összeszedegetem az engedélyeket és a templomokat is (már ami létezik és használható és még meg is tudok küzdeni velük), azzal nincs gond. A szélturbinákról is össze lehet szedni az infókat a netr?l.

A publikálásra az is lehet megoldás, ha update-eket készítünk az el?z? verziókhoz, esetleg egy, az éppen aktuális komplett kiadást. Így csak a hiányzó cuccokat kell bemásolnia annak, aki használ egy korábbi csomagot.

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Hungary landmarks
« Reply #84 on: April 25, 2010, 15:54:13 PM »
Sziasztok,

Megfontolandónak tartom én is Gábor ötletét - és kivitelezhet?nek is.
Egyre jobban ásom magam a fotoscenery-k beillesztésbe, - gondolom azzal lehetne feldobni mégjobban, hogy ahol lesz modell, oda egy foto hátteret is betennénk .
Ezt pedig folyamatosan lehetne autogennel még tovább fejleszteni.
Egyszer így biztos elkészülne!  ;)

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Hungary landmarks
« Reply #85 on: April 25, 2010, 16:55:53 PM »
Én imádom a photosceneryket, de a jelenlegi landmark objektumok a Hungary 2009 VFR-hez vannak igazítva. Így aztán nem lep?dnék meg, ha egy photoscenery miatt némileg át kellene helyezni ?ket... de örömmel megtenném. Szóval ezt bele kell kalkulálni, de nem látom vészesnek a dolgot. Egy photoscenery valóban rendkívül sokat dobna Magyarországon az FS-ben - landmarkokkal együtt meg pláne. Ezek nélkül nem lehetetlen ugyan a VFR-ezés, de nem is az igazi... nagyon nem.

Boldi! Ha esetleg tudok segíteni a photoscenery gyártásában, értesíts légyszi! ;)
« Last Edit: April 25, 2010, 17:16:20 PM by super08 »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #86 on: April 25, 2010, 17:21:27 PM »
Valóban elkerülhetetlen hogy több részben kelljen kiadni.

Magam részér?l még mindig azt mondom, hogy egyetlen egy pakkot kellene csinálni, amit folyamatosan b?vítenénk. Fel lehetne rakni az lhs oldalára, de szigorúan verziószámozva. Nyithatnánk egy topikot ahol a különböz? verziók módosításait (change log) beletennénk. S?t meg lehet azt is oldani hogy a fórumon regisztráltaknak, avagy a fórumon egy landmarks csoportba (amibe bárki beléphet) küldenénk köremail-t hogy új verió jelent meg. Persze nem naponta, hanem ésszer?en 3-4 hetente ahogy haladunk egy új pakkot kiadni.
Véleszmény?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Hungary landmarks
« Reply #87 on: April 25, 2010, 17:29:53 PM »
Királyság! ;D

Bár az el?z? verziónak adtam az 1.0-t és nálam a jelenlegi az 1.1-ként fut, de akkor - lévén ez lesz az els? nyilvános csomag feltehet?en - átnevezem 1.0-ra. Ha bepakoltam az objektumokat, feltolom az ftp-re - és itt jelzem, hogy közzétehet? a dolog. Readme (és a fenti kép is) mellékelve van hozzá.

Az eddigi tempó okán szerintem akkor adjunk ki b?vítést, ha van már legalább 8-10 új objektum hozzá.
« Last Edit: April 25, 2010, 17:31:30 PM by super08 »

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Hungary landmarks
« Reply #88 on: April 25, 2010, 18:13:35 PM »
Az "LHS Hungary Landmarks V1.0" elérhet? az ftp szerver Scenery/Landmarks könyvtárában.
Szvsz. közzététel el?tt pár teszt azért nem ártana a biztonság kedvéért... úgyhogy aki tud, az legyen szíves vessen egy-két pillantást a csomagra! Köszi.

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Hungary landmarks
« Reply #89 on: April 25, 2010, 20:46:23 PM »
Valóban elkerülhetetlen hogy több részben kelljen kiadni.

Magam részér?l még mindig azt mondom, hogy egyetlen egy pakkot kellene csinálni, amit folyamatosan b?vítenénk. Fel lehetne rakni az lhs oldalára, de szigorúan verziószámozva. Nyithatnánk egy topikot ahol a különböz? verziók módosításait (change log) beletennénk. S?t meg lehet azt is oldani hogy a fórumon regisztráltaknak, avagy a fórumon egy landmarks csoportba (amibe bárki beléphet) küldenénk köremail-t hogy új verió jelent meg. Persze nem naponta, hanem ésszer?en 3-4 hetente ahogy haladunk egy új pakkot kiadni.
Véleszmény?

Sanyi,

Ezzel egyetérve, kikell alakítani ezt a módozatot - és így ahogy írtad a formája megvalósítható.

Ahogy a  Gábor a térképen mutatja, azokon a területeken el?sz?r betenni a foto hátteret, és autogennel feltölteni fokozatosan.
Az gondolom, figyelni kell arra is, hogy párhuzamosan Fs2004 és FSX alatt is fussanak a pack-ok.