Author Topic: Hungary landmarks  (Read 118389 times)

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #15 on: December 22, 2009, 11:27:08 AM »
Szia tsGucci!
Köszi szépen, és bocsi, nem tudtam, hogy nem szabad... :)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #16 on: December 22, 2009, 11:38:36 AM »
Szabad, csak nem ajánlott. A fórumot bárki megnézheti, nincs korlátozva csak a regisztrált tagokra. Inkább a te érdekedben szedtem ki.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Hungary landmarks
« Reply #17 on: December 22, 2009, 13:49:13 PM »
Szia Tytus,

Légy üdvözölve köztünk!
Szívesen látunk itt minden tenni akarót, akár profi, akár kezd?.
Amit feldobsz érdekes terület és természetesen nagyon is kell és bele illik a Hungary Landmarks Project -be.
Az f?leg rajtad és az energiádon múlik mennyi akarsz és tudsz ebbe belekapcsolodni. - olvasd végig a fórumot és ott sok dolog megismerrhet?, tanulható. Láthatod milyen programokat használunk és milyen project futnak fejlesztés alatt.
Két módon tudsz segíteni, vagy a jelenlegi tudásoddal ill. a hozzá tanultakkal elkezded Százhalombattát , -ehhez gy?jtesz ismereteket célirányosan. Ehhez végig nézed a tutoriálokat és ha kell kérdezel.
Másik mód, hogy ha szuszanunk a jelenlegi munkák közül, valaki betársul melléd, - ill. lehet még újabb taggal is b?vülni.
Az picit zavar, hogy a képek amiket ajánlasz mennyire lehet jogsért? vagy sem, -ez megér egy misét.
Gondolom a többieknek is lesz véleményük err?l.  / itt azt értem ha tilos, és mégis készült fénykép / :)

Én, biztatlak !  érezd magad itt jól, és közös jó munkát kívánok.


Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #18 on: December 24, 2009, 19:03:42 PM »
Szia Swift!
Köszi szépen a bíztatást!
A fényképek nem hivatalosak, de nem is titkosak. Bár ebben az objektumban tiltott a fényképezés, de ennek ellenére sokan megteszik. Na, nem egy az egyben fényképeznék, hiszen több, mint ötven (!) üzemünk van, azt lehetetlen megcsinálni. Viszont egy kicsit , egy közepest, egy nagyot ,aztán meg a fáklyákat, az irodaházat, a tartályparkokat, a t?zoltóságot, az északi portát (olyan, mint egy határátkel?)a tanépületekkel... azt körbe tudom fényképezni. Van egy diszpécser volt m?szaktársam, ? meg tudja, mit lehet és mit nem szabad...
Mivel még nem tudok ezekkel a progikkal bánni, de tudom, mi hol van, milyen tájolással, mi micsoda a google earth m?holdképénképén ott: Üzem, raktár, derít?tó...kémények fáklyák, a bels? úthálózat, tartályok...ebben tudok segíteni. Hogyan néz ki egy desztillálótorony, egy kondenzátorállvány, cs?csordák... stb... Ezeket tudom...Egyel?re.
Boldog Karácsonyt!

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Hungary landmarks
« Reply #19 on: December 25, 2009, 14:51:50 PM »

Mivel még nem tudok ezekkel a progikkal bánni, de tudom, mi hol van, milyen tájolással, mi micsoda a google earth m?holdképénképén ott: Üzem, raktár, derít?tó...kémények fáklyák, a bels? úthálózat, tartályok...ebben tudok segíteni. Hogyan néz ki egy desztillálótorony, egy kondenzátorállvány, cs?csordák... stb... Ezeket tudom...Egyel?re.
Boldog Karácsonyt!

Szia Titusz,

Az alábbi képen lév? részr?l van szó ?  - gondolom. Tényleg nagyon izgalmas és látványos objectum !:)
Az is szembetün?, hogy vannak iszabályosan ismétl?d? tárgyak és épületek, ami modellezés szempontjából nem hátrány.
Vannak már fotök, amiket esetleg már meglehetne nézni?

Majd Karácsony után beszélünk róla.

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #20 on: December 25, 2009, 18:35:12 PM »
Szia Swift!
Igen, igen, ez az! ;D
Természetesen vannak fényképeim. Mivel tényleg eléggé szabályosan ismétl?d? objektomokról van szó, elég olyan három-öt féle üzemet, mint makrót megcsinálni, meg egy fáklyát, meg persze a speciális (egyke) dolgokat, ami látványos, de csak egy van bel?le. Makróként jöhetne egy cs?híd-részlet  is, meg kémény (két féle). Pár tartály -gömb, meg úszótet?s (sima, vagy ívelt tetej?). Ha ez megvan, akkor már  el tudok valamit kezdeni. Volt egy progim (valamelyik "EZ") azzal megoldható lett volna, de azt az öt szörny? kéményt sehogysem tudtam kiszedni a területr?l. :'(
Szóval egy üzem a következ? makrókból kell, hogy álljon: m?szerépület (egy-két féle elég), toronyblokk (két, max három féle, mert a makrók mérete elvben változtatható, ez 10-96 méter közötti tartomány) Kondiállvány (eléggé összetett, de fényképpel megoldható) , egyenes cs?híd részlet (a makro forgatható kell, hogy legyen a "lírák" miatt), utak reflektorok, lámpák, parkoló (k),cs?kemence (ezt egy régebbi szürke "er?m?" makróval meg lehet oldani.)
Összességében: (még) nem tudok makrót készíteni. De ,ha volna, akkor már el tudnék indulni és tényleg izgi lenne....
Természetesen tudok ízelít? képeket küldeni...

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #21 on: December 29, 2009, 13:27:26 PM »
Sziasztok!


Mivel, eléggé eltértünk a témától ezért áthelyeztem a topikot a scenery tudásbázisba :

http://lhsimulations.co.cc/forum/index.php?topic=42.msg770#msg770

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #22 on: January 01, 2010, 10:52:31 AM »
Szia Titusz,

Az alábbi képen lév? részr?l van szó ?  - gondolom. Tényleg nagyon izgalmas és látványos objectum !:)
Az is szembetün?, hogy vannak iszabályosan ismétl?d? tárgyak és épületek, ami modellezés szempontjából nem hátrány.

Szia Swift!
Mint láthatod, ez a kép er?sen retusált egyszer?en letakarták cirka a DuFi felét eléggé bun...-faragatlanság volt "t?lük". Én is megdöbbentem, amikor rámentem az Általad is használt m?holdas oldalra >:( >:(
A jó hír azonban, hogy Tytussal nem lehet ilyen módon kib...-kibabrálni... Próbálkoztam korábban a Photo Scenery Maker-rel és bár nem sikerült a próba, azért a kép megmaradt,-láss csodát-az egész objetkumról!!! Nem egy Oscar-díjas kép, de szépen el lehetne indulni ennek alapján... ;)
Na, de inkább morgás helyett Boldogabb Új Évet kivánok Neked és minden kedves Fórum-tagnak!
« Last Edit: January 01, 2010, 11:04:43 AM by Tytus »

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Hungary landmarks
« Reply #23 on: January 01, 2010, 11:12:41 AM »
Szia Tytus,

Köszönjük a jó kívánságokat és hasonlóan BÚÉK!  Mindenkinek:)

Érdekes amít írtál, esetleg a képet feltudod tölteni hogy lássuk?  - JPG-ben biztos nem akkora, hogy feltlehessen tölteni.
Érdekes " környék"  amít kiszemeltél és ha neki fogunk annak is  biztosan jól alakul.

Aztán lejebb a Dunán van még egy-két érdekes híd köztük az újak is,  M8- M9  és Dunaföldvár , Baja amivel kés?bb érdemes foglalkozni,
Azért írom ezeket is ide, hátha valakiket "ingerel" :)

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #24 on: January 02, 2010, 11:26:20 AM »
Szia Swift!
Tegnap próbáltam beszúrni a képet, meg most is... Nem jött össze. talán, mert nincs alapértelemezett levelez? beállítva >:(
Arra kérlek, hogy priviben adj meg nekem egy elérhet?ségedet és máris küldöm...
« Last Edit: January 02, 2010, 11:29:19 AM by Tytus »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #25 on: January 02, 2010, 12:58:51 PM »
Csak Designer tagok tudnak file-t csatolni a hozzászólásukba, ez a tárhely véglegessége miatt van.

Ha képet szeretnél megosztani, akkor azt elötte egy képmegosztóra kell feltölteni. Lehet?leg a fórumra 800x600-as képeknél nagyobbakat ne illesszünk be.

Többféle képmegosztó van, pl. a kepfeltoltes.hu csak én azt nem annyira csípem. Én pl.  a TinyPic-et használom. Ingyenes reg után korlátlan kép mennyiséget, korlátlan ideig tárol. http://tinypic.com/login.php

Beilleszteni pedig így lehet :

A direct link for layouts mez?b?l ki kell copy/pasetezni (CTRL+C, CTRL+V) a linket:
http://i26.tinypic.com/300tyzn.jpg

majd a kövekez? képpen beilleszteni:

(kép ikon üzenet írás közben, szögletes zárójelek közé a link:

Code: [Select]
[img]http://i26.tinypic.com/300tyzn.jpg[/img]

És voila!


Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Hungary landmarks
« Reply #26 on: January 02, 2010, 14:48:57 PM »
Sanyi megadta a választ:)

Így biztos menni fog!

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Hungary landmarks
« Reply #27 on: January 02, 2010, 14:51:21 PM »
Szia Swift!
Tegnap próbáltam beszúrni a képet, meg most is... Nem jött össze. talán, mert nincs alapértelemezett levelez? beállítva >:(
Arra kérlek, hogy priviben adj meg nekem egy elérhet?ségedet és máris küldöm...

Szia Tytus !

fodorboldizsar@gmail.com   
ide is eltudod  küldeni :)


El?re is kösz

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #28 on: January 02, 2010, 20:03:46 PM »
Szia Swift!
Azonnal küldöm a képet.
Hmmm... szép az a Caravelle...! Rákérdezhetek? Thesszaloniki? ;D

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #29 on: January 02, 2010, 20:04:57 PM »
Hmmm... szép az a Caravelle...! Rákérdezhetek? Thesszaloniki? ;D

Igen  :D

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary