Author Topic: Magyarország scenery  (Read 18141 times)

Offline tzotyu

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 22
    • Kamov.hu
Magyarország scenery
« on: December 26, 2010, 11:57:19 AM »
Sziasztok!

Bocs, ha esetleg már lenne ilyen téma, azért indítottam, hogy itt általánosságban lehessen kérdezni a magyarországi sceneryk-r?l.

Olyan kérdésem lenne, hogy a Hungary Base Scenery alá fel lehet-e/ajánlott-e feltenni a Papics Péter által készített hungarymesh nev? kiegészít?t? Régen ezt használtam a Hungary Scenery 2004-el.

Egyben azt is meg szeretném kérdezni, hogy a Hungary Scenery 2004-nél van valami frissebb, esetleg életh?bb, egész Magyarországot átfogó kiegészít?? (Már, ami a reptereket módosítja...)

Jelenleg így repkedek Mo. felett: Hun. Base. Scen. + Hungary Scenery 2004 + photoreal vegetation (Kalcsó Gyula)  + LHSim. sceneryk  ;D
Eddig ezzel a konfigurációval találtam a legrealisztikusabbnak szép Hazánkat madártávlatból, de aki máshogy repked, vagy van ötlete, hogyan lehet még valóságh?bbé tenni a tájat, kérem írjon!


Köszi!  :)
Üdv.: Timár Zoltán

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:Magyarország scenery
« Reply #1 on: December 26, 2010, 13:43:25 PM »
A fenti kombó a jelenlegi legjobb, esetleg  kiegészítve a Szabó Tomi féle vfr airportokkal illetve a Hu Landmarks pack objektumaival.
A mesh szabadon választható mivel az a repterek esetén nem okozhat gondot. A különböz? textúra módosító csomagok esetén már érdemes megnézni mennyire fognak a színek stimmelni.Egyébként jelenleg dolgozunk egy jellegzetesen magyar autogen csomagon,épületek templomok stb. illetve el?ször a reptereink környékének  fotóreál kiterjesztésén Pécs és Debrecen városa de szeretnénk ha ezek szép lassan össze érnének.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline tzotyu

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 22
    • Kamov.hu
Re:Magyarország scenery
« Reply #2 on: December 26, 2010, 22:06:43 PM »
Szia!

Köszi a gyors választ!  :) A Sz. Tomi féle VFR reptereket hol lehet elérni?
Üdv.: Timár Zoltán

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Magyarország scenery
« Reply #3 on: December 27, 2010, 16:46:07 PM »
Flightsim.com-on. Van saját oldala is ugyan, de azt id?r?l-id?re szétbarmolja valami *****...

Offline tzotyu

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 22
    • Kamov.hu
Re:Magyarország scenery
« Reply #4 on: December 29, 2010, 16:57:18 PM »
Köszi megvan! Valahogy ezek kimaradtak eddig...  ???
Üdv.: Timár Zoltán

Offline sztamas6

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re:Magyarország scenery
« Reply #5 on: January 07, 2012, 17:52:21 PM »
Sziasztok!

Uj vagyok a forumon ezert udv mindenkinek, es koszonet a keszitoknek.

Nemreg tertem at egy masik flight sim programrol FS2004-re mert meglattam az LHSim LHPP-t es nem tudtam ellenalni... :)

A kerdsem a kovetkezo: amiota feltettem a Hungary Base Scenery-t, nekem minden vizfelulet szep tarka mezokent jelenik meg. Pl a Balaton partvonala gyonyoruen latszik (utak, telepulesek stb), de a to maga szantofold, itt-ott fak. A folyok pedig zoldek, tehat fizfelulet nem latszik.

Mit csinalok rosszul?

Koszonom a segitseget, es bocs az ekezetek hianyaert.

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:Magyarország scenery
« Reply #6 on: January 07, 2012, 20:07:21 PM »
Telepítési probléma.
Valóban nem túl egyszer? a felrakása de ha figyelmesen elolvasod Laci bácsi útmutatóját és mindent a megfelel? helyre és sorrendben raksz,m?ködni fog.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline sztamas6

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re:Magyarország scenery
« Reply #7 on: January 07, 2012, 20:54:53 PM »
Telepítési probléma.
Valóban nem túl egyszer? a felrakása de ha figyelmesen elolvasod Laci bácsi útmutatóját és mindent a megfelel? helyre és sorrendben raksz,m?ködni fog.

Koszonom a tippet, sejtettem, hogy ott csusztam el. Megprobal feltenni ujra.

T

Offline tzotyu

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 22
    • Kamov.hu
Re: Magyarország scenery
« Reply #8 on: January 04, 2014, 14:11:36 PM »
Sziasztok!

Egy jó id? eltelt, mióta indítottam ezt a fórumtémát, talán azóta kicsit otthonosabban mozgok a szimulátorok világában. Azonban pár év eltelt és legtöbben FSX-et és X-Plane 9-et, esetleg most már 10-et használunk.
Sajnálattal tapasztalom azonban, hogy az FS9-hez megszokott jó kis repterek (Budaörs, Dunakeszti, Farkashegy) a fenti, újabb programok alá nem érhet?ek el. A hazánkat lefed? VFR scenery-t?l nem is beszélve, ami szerintem igen jól sikerült FS9 alá.
Tudom, hogy rengeteg munka egy-egy reptér, vagy esetleg egy komplett táj elkészítése, de várható ilyen az újabb programokhoz?

FSX-hez és X-Plane 9-hez még nem találtam Magyarország domborzatát lefed? sceneryt, esetleg tud valaki ilyenr?l?
Üdv.: Timár Zoltán

Offline marci1229

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 44
  • Marci1229
Re: Magyarország scenery
« Reply #9 on: October 04, 2016, 10:04:11 AM »
Hello! Szóval használd ezt a kombót és rakd fel ezeket: ORBX Global / Vector/ Open LC Europe.. Ezeknél nincs reálisabb.

Offline ekre

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Magyarország scenery
« Reply #10 on: May 18, 2017, 19:38:03 PM »
keszulget egy magyar scenery, teljes orszagot lefedo ortofoto, ill fsx scenerybol konvertalt nevezetessegek (hidak, parlament, stb).
adatok osm adatbazisbol importalva, stb stb.
a lenti video korai valtozat, abban nincsenek meg benne a latvanyossagok, lhdk hibas (azt hiszem a videon is latszik), arkad plazabol fak nottek ki, ezek mar javitva :)


[youtube]https://youtu.be/zLyZU0vosrc[/youtube]