Author Topic: L-29 Delfin-(FS9)  (Read 12829 times)

Offline Delfin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
L-29 Delfin-(FS9)
« on: February 02, 2011, 23:50:42 PM »
Üdvözlök mindenkit!

Sikerült megszereznem az Aero Vodochody cég L-29 Delfinjének az angol nyelv? Flight manualját,valamint több eredeti dokumentumot.Ennek, és persze az interneten fellelhet? forrásoknak segítségével igyekeztem elkészíteni a manualban
leírtakat követ? szimulációs modellt.Az alapot egy szabadon letölthet? gép adta.Kidolgozásra került a teljes 2D m?szerfal,valamint a rendszerek m?ködéséért felel?s fájl.Jelent?s módosítás található az Aircraft.cfg tartalmában is.Természetesen fel kellett használni más gyártók által készített m?szerek alapjait.Ezek az estek jelent?s részében nagyobb átalakuláson mentek keresztül.
Jelenleg a következ? rendszerek modellezése történt meg:

Elektromos hálózat: -AZSZ-ek
                            -Buszok
                            -Navigáció
                            -Földi indítás(külön akkuról is)
                            -Légi h.indítás
                            -Fékszárny-futóm? szelepek

Pneumatikus hálózat:-Üzemi fékek
                             -Vészfék rendszer
                             -Kabin press.

Hidraulikus hálózat: -Fékszárny
                          - Futóm?
                          - Féklap

Vész hidraulika hálózat: -Fékszárny
                                -Futóm?   

Fedélzeti oxigén rendszer: -HPO
                                     -LPO
                                   
Hajtóm? és üzemanyag hálózat: -Hajtóm? korlátozások
                                            -Tüzel?anyag rendszer fordított repülésnél
                                            - Küls? tartályok nyomás alá helyezése

T?zoltórendszer,fegyverzet,és még néhány apróság.....

Természetesen mint minden amat?r fejleszt? munkája ez is sok hibát tartalmazhat-tartalmaz.
Célom egy tökéletesebb,valóságh?bb repül?gép elkészítése.Szeretném a -kölcsönvett- m?szereket sajátra cserélni(pl: radiók).
Kérnék mindenki aki úgy érzi tudna érdemben segíteni jelezze itt a fórumban.
Jó min?ség?,részletes fényképekre lenne szükség a kabinról,m?szerekr?l(sajnos itt a szögek, és árnyékok igen jelent?sek).
Esetleg valaki tud jó állapotú kabinról amit alapul lehetne venni a képekhez.
Az adott szakágakban dolgozók hozzászólása nagy segítséget jelentene.
Ha valaki járatos a 3D fájlok készítésében igen kit?n? mdl fájl készíthet? a rendelkezésre álló dokumentumok alapján.


Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:L-29 Delfin-(FS9)
« Reply #1 on: February 03, 2011, 10:23:53 AM »
Szia!


Ha nem gond a témát átraktam ide.

Érdekesnek hangzik amit írtál. Viszont azt nem írtad le melyik modellt alakítottad át. Google nekem ezt dobta ki : http://www.fs-freeware.net/flight-simulator-downloads/Flight-Simulator-X/Military-Aircrafts/Microsoft-Flight-Simulator-X---2004-L29-Delfin-Jet-Trainer-fixed/ Ez meglehet?sen friss, FSX-re és FS2004-re.

Képekért meg az airliners.net-en kell keresgetni. Esetleg ott megnézni hol vannak ezek a gépek és valahogyan felvenni a kapcsolatot velük. Mivel nem egy "VW"-t választottál így persze ez nem lesz egy könny? menet.

http://www.airliners.net/photo/Czech-Republic--/Aero-L-29R-Delfin/1831338/&sid=d2386b209b6d2619c212e1342c3cf7da Ez pl. Cseh országban van Letnany-ban. Ki tudja, hátha a repteret meg lehet kérdezni ott van-e még a gép, és el kell menni lefotózni.

Bár mivel a modellre már létezik egy fs modell ráadásul mind a két fs verzióra így nem tudom mennyire érdemes erre energiát fordítani. Ezt is meg kell gondolni.
« Last Edit: February 03, 2011, 10:26:01 AM by tsGucci »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Delfin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re:L-29 Delfin-(FS9)
« Reply #2 on: February 03, 2011, 22:22:55 PM »
Szia !

Elnézést,hogy rossz helyre írtam.
Nos a az átalakított modellt azért nem neveztem meg pontosan mert amiket én eddig letöltöttem -volt pár-mindegyik ugyanazt  a 979 KB- os mdl kiterjesztés? fájlt tartalmazta,és én csak ezt használom fel bel?lük.A texturát egy barátom készítette,a sound mappa válogatott hangokat tartalmaz,az eredeti ellen?rzési lista olvasható indításkor,és az air fájl,és aircraft.cfg is módosított.
Való igaz létezik mindkét verzióhoz ez a gép, de ha belegondolsz ritka az repül?gép amit csak egyszer modelleztek le.A küls? tüzel?anyag tartályok ledobása,fegyverzet kiválasztása itt hiányzik.
Természetesen rengeteg olyan adat sem áll rendelkezésre amit az mdl fájl tartalmaz.
 Mindenesetre köszönöm a tippeket :D.
A link ami a gépet tartalmazza 404-es hibát ad sajna ,így nem tudtam megnézni amit találtál. :(

Offline djfules

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re:L-29 Delfin-(FS9)
« Reply #3 on: February 27, 2011, 18:56:46 PM »
Szerbusz

Ellég jól használom már a 3D studio max-ot, belefogtam egy gép rajzolásába úgy gondoltam a lehet? legapróbb részletekig megrajzolnám, hogy a kés?bb egy saját Gépet készítsek az FS2004-hez. (Bár Lehet nem lesz FPS barát)

Kérdéseim azok lennének: - lehet e max-ból integrálni a gépet Fs2004-be?
                                     - Mi a különbség a Gmax és a 3Dmax között mert látszólag ugyanaz a kezel?felülete?
                                     - illetve meg tudom-e azt csinálni, hogy készítek egy 3D-s modelt és lecserélem egy már létez?            kiegészít? modeljével mert mondjuk az enyém kobban néz ki?
                                     - csak Gmax-al lehet modelt készíteni az FS-be?
                                   

Köszi elörre is.

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:L-29 Delfin-(FS9)
« Reply #4 on: February 27, 2011, 20:42:20 PM »
Üdv!

1. Lehet, de adódhatnak vele gondok. Nekem poligonok t?ntek el így, a megoldásnak a következ? bizonyult: 3Dmax-ban mentés (exportálás?) .obj-be, aztán ez .3ds-be. Ez már importálható Gmax-be.
2. Az FS-hez a Gmax használatos, mert a scriptek és egyéb nyavalyák ehhez vannak bel?ve.
3. Igen, m?ködik, csak adódhatnak vele gondok, mint pl. eltér? textúra, aztán a modell nem valószín?, hogy az aircraft.cfg-hez passzolni fog és hasonlók.
4. Nem: az FS Design Studio kifejezetten az FS-hez van - cserébe fizet?s. :)