Author Topic: Boeing 737-500 Classic Szimulátor.  (Read 20064 times)

Offline airwolf34

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« on: February 20, 2011, 00:59:09 AM »
Sziasztok.

Eddig nem is tudtam az oldal létezéséröl de nagyon megörültem hogy megcsináltátok!!:)
Ha mondjak el a projectemröl pár szót.
A mult  nyáron kezdtünk bele egy nagyon jó barátommal egy 737-500 classik szimulátor épitésébe.
Eleinte nagyon sok gond merült fel mindenben de szép lassn megoldodni látszik minden.
A célunk az volt és még most is az hogy egy olyan szimulátort épitsünk ami olcsó és használható.
A másik cél de ez még odébb van hogy egyszer piacra dobjuk a különböz? ellemeket. Itt például gondolok pl gázkar, cockpit stb. Persze a játék volt a f? szempont amikor belekezdtünk.

A gázkar teljesen saját gyártmány és  egyenl?re egy kibelezett saitek panel hajtja. De ha tudnátok segiteni abban hogy milyen intefacét vegyek hozzá amivel müködtetni tudom biztonságosan azt megköszönném. Az az igazság hogy ez a saitek tök megbizhatatlannak bizonyult.
Igaz én nézegettem már A flight deck solutionnál 130 $ ért de láttam már olcsobban is de biztos van itt olyan ember aki használt már valamilyet.


Hamarosan teszek fel ujabb képeket is.



Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #1 on: February 20, 2011, 10:06:13 AM »
Üdv itt!

Grat szép munka!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline HAVAR István

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #2 on: February 20, 2011, 14:45:06 PM »
Bizony! Ez nagyon jól néz ki!  :)

Üdv:
vabubus

Offline airwolf34

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #3 on: February 20, 2011, 16:47:03 PM »
Sziasztok.

Köszi az elismerést.
Gondolom mindenki érdekel hogy miért a Classikra esett a választás és miért nem az NG re. Nos azért mert alapjaiba véve én is  NG rajongó voltam és amikor megbeszéltük hogy épitsünk egy szimulátort és körbenéztünk mindenhol azt tapasztaltuk NG böl telitett a piac.
Igy gondoltunk egy merészet és belevágtunk a Classikba.
Jött is az els? akadály . Nem találtunk sehol Classichoz kijelz? softwert olyat mint a Project magenta stb.
Amit ott láttok a képen az egyszerüen a játékban a repül?gép virtuál cockpit kicsit átalakitott átszerkesztett képe 3 vagyis az FMC vel 4 monitorra szétett képe. Az FMC re hamarosan megérkezik egy érint?képerny?. Igy ez is használható lesz teljesen. A rádió panel és az overhead még egy kis fejtörést okoz majd hogy miként oldjuk meg mivel nem akarunk több száz ezreket a kapcsolokra és a softwerekre költeni igy lehet hogy marad itt is az érint? képerny? de ha megnyerem a lottó 5 öst még változhat a dolog. ;D
A burkolat a képerny?k elött sima osb lap persze precizen kivágva és utána ráragasztva a müszer ház kiemelkedése. Érdekességként a kett? közé üveglapot vágtunk a plasztikusság kedvéjért.Az egész Cockpit a barátom kezemunkája. Én sajna nem vagyok egy asztalos alkat de ezért is  vagyunk ketten.
 

Offline HAVAR István

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #4 on: February 23, 2011, 15:16:19 PM »
Sziasztok!

Nagyon rafinált megoldás, szétszedni az eredeti képerny? tartalmát és szétdobni többfelé... :)
Látom, és megértem, minimalizálni akarjátok a költségeket...

Offline airwolf34

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #5 on: February 23, 2011, 22:40:07 PM »
Szia

Igen a minimalizálás is szerepet játszott de amiért ezt a megoldást választottuk az lényegében az volt hogy a konkrétan 737 Classicra nem volt panel software. Vagyis én nem tudok rola hogy van ugy mint az NG-nek.
Feltétlenül írok majd az email címre is de csak a hétvégén mert sok melóm van héten.

Offline Perec81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #6 on: May 27, 2011, 01:16:57 AM »
Sziasztok!!
Én egy 3 tengelyen mozgó típusfüggetlen cockpitet építek.
Az a bajom,hogy vásároltam egy Saitek Pro flight yoke-ot,meg pedálokat és még+throttle-t.
FSUIPC-b?l akarom beállítani a cuccot,de nem értek hozzá,holott van részletes leírásom .Nem tudom pl. Flapset fokozatokba állítani
le-fel megy,de ennyi.
Kérlek segítsetek nekem!
HA-TMS

Offline Boldizsár

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.760
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #7 on: May 27, 2011, 11:10:54 AM »
Szia!

Én a flap-eket saitek throttle quadrand ra programozta FSUIPC segítségével. és így egyés életszer?, persze nem "akad be" a fokozatokba, de az már kis sufnitunningolással megoldható. a fsuipc men?b?l a axis assingnment fülön kell beállítani, mozgatod a kart amire a flapot programozni akarod, rányomsz a rescan gombra, és gépspecifikusan elmented. send direct to FSUIPC calibtation, alatta beállítod, hogy flap, és a joystick calibration fülön megkeresed a flap részlekegt (6 of 11: Trim, spoilers and flaps) és ott még lehet finomítani.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Perec81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #8 on: May 27, 2011, 13:01:53 PM »
Nagyon köszönöm,sokat segítettél!!
Én is ugyanígy gondoltam a fokozatokat egy golyós ívpályával megoldani.
A 6/11-nél a joy calibrationban próbálkoztam eddig sikertelenül..
Ma este megpróbálom így ahogy mondtad.
Esetleg nagy kérés volna,ha részletesen leírnád nekem a lépéseket,mert nekem van leírásom angolul,de ott különböz? értékeket is be kell állítani.
Ja és még a Spoiler meg a throttle+sugárfék beállítás is érdekelne..
Ezt is úgy képzelem el, hogy ha a gázkart az ütköz?t?l lejjebb húzom,akkor kapcsoljon a sugárfék maxra.

Offline Boldizsár

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.760
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #9 on: May 27, 2011, 23:40:46 PM »
Szia!

Hát a spoiler az egyszer? mert az ugye fokozatmentes...
A gázkar szintén fokozatmentes, tehát ugyanúgy meg az is ahogy a flap-ot leírtam. és a saiteken amikor az ütközésen túl húzod, akkor az egy "nyomógombnak" fogja fel. tehát FSUIPC buttons and switch fülön kell kalibrálni, mikor belemész, akkor ütközésre kell húzni, és ahhoz hozzárendelni a "throttle decr" paraméteret, jobb oldalt középen. és alattta be kell pipálni  hogy folyamatosan ismételje, mert különben csak egy "egységenként" kezd sugár fordítani. De FSUIPC-vel az is megoldható, hogy a fordítót egy teljesen külön kar axisként vezérelje, csak azt én nem csináltam meg,m ért nálam két TQ van, azaz 6 kar, és 4 van fenntartva a 4 hajtóm?höz és a maradék 2 a spoiler meg a flap. amikor meg 2 hajtóm?veshez kell,akkor sem tetszett,hogy a fordítók nem egy síkban vannak a gázkarral hanem így mellette.

Ha nem megy akkor részletesebben leírom, ez most csak így fejb?l... de olyan nincs amit az FSUIPC-vel nem elehetne megcsinálni.,

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline airwolf34

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #10 on: May 28, 2011, 00:39:50 AM »
Szia Perec.

Mondok én ennél sokkal egyszerübb megoldást. Nem kell az Fsuipc mindenhez!!:)
A flaps -hez pl nem kell föleg a saitek cucchoz. Elmondom hogy állitsd be nagyon egyszerüen.
1.   Lépj bele a settingsbe.
2.   Lépj az assignmentsbe.
3.   Ott lesz felül két fül ( Buttons/ keys és axis ) Lépj az axis fülre
4.   Ott van a joystick type ott válaszd ki a saitek throttle feliratot ez fontos!!
5.   Nos a következ? hogy keresd meg a felsorolásokbol azt hogy flaps axis kattints rá.
6.   amikor ez megvan akkor van ott egy olyan gomb hogy change assignment erre katt és ekkor megjelenik egy ablak ahová ugy adod meg a parancsot hogy egyszerüen azt a kart amelyikre a  flapset akarod konfigolni megmozditod. Ennyi ezután ok és kész is a konfig els? fele.
7.   Ezután settings és most a sensitives gombra kattins.
8.   Itt az érzékenységet tudod beállitani. itt most megkellett hogy jelenjen a flaps axis.
9.   Látnod kell itt melette 2  csuszkákat!! A flap axis cuszkát ha jól emlékszem ugy állitsd be hogy az els? csuszkát told koppanásig jobbra a másodikat pedig koppanásig balra.
Ennyi és élvezheted máris a flapset!!:)

Kérdezted a sugárféket is ez is egyszerü!!
A saiteknek van egy programozható kezel? felülete. ( A profiler)  Ezt adják egy cd-n a saitekhez. Telepitsd fel majd nyisd meg itt tudsz egy csomo parancsot beadni a saiteknek. Amikor elinditod a profilert a start menü tuloldalán ott a kék sáv végén megjelenik egy ikon ami egy szarvkormányra vagy valami ilyesmire hasonlit. itt menj bele azt hiszem ez edit oldal vagyis a szerkesztés rászébe.
itt majd látsz sok sok a1 b6 stb feliratot no meg sok sort.
Gondolom a gáz alá akarod rakni a sugárforditót amikor lejebb huzod a végütközésnél. Ezt ugy tudod megtenni hogy megkeresed azt hogy axis reverse de abbol is azt amelyikre szeretnéd tenni a revers feladatot vagyis van 3 lehet?ség x,y,z revers rá fogsz jönni szerintem hogy melyik az a lehet?ség. Ha kiválasztottad akkor katt rá és ekkor programozhatsz is én ugy csináltam hogy az f2 gombot megnyomtan 10 szer és utána az ü bet?t 1 szer. Hogy miért? Azért mert az assignmentsen ezekre vannak kiosztva a parancsok. az f2 a sugárforditó az ü pedig a spoiler. Azért kell a sugárforditót 10 x beütni mert különben nem fogja kinyitni rendesen.
 Amikor ez megvan okézd le  Van ott egy kis zöld pipa ekkor kéri hogy nevezd el valahogy ha akarod tedd meg igy fogod tudni mit is tettél erre a gombra. Ezután jön egy nagyon fontos dolog hogy elfogattasd vele ezt a parancsot .
Ezt ugy tudod megtenni hogy látsz fent egy nagyon aprocska kék szin? kis csillag szerü alakzatot erre katt és kész is az egész. Ilyen modszerrel bármit bármilyen gombra rá tudsz konfigolni csak mindig nézd meg az assignmentsbe hogy mire mi a gombkiosztás ennyi.
Figyú elég kés? van de adok egy számot ha akarsz még kérdezni a spoiler, throttle  beállitásrol vagy bár miröl hívj szivesen amiben csak tudok segitek.
Adok egy számot 06304547590.
Amugy ha kell az FSUIPC ben is segitek.



 

Offline airwolf34

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #11 on: May 28, 2011, 00:50:00 AM »
Szia még 1 dolog ha a flaps ahogy leirtam  és forditva mülödik az assignment axis ahol a kart rákonfigoltad na ott van egy kiválasztható kis koczka a fordittott müködésnek ezt pipáld ki és meg is forditotta a jó irányba.

Offline Perec81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re:Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #12 on: May 28, 2011, 20:58:06 PM »
Szia Airwolf!
Köszönöm a segítséget,mindet kipróbáltam,rájöttem hogy csak FSUIPC-b?l m?ködik a dolog..
A gond az hogy én FSX-.et használok és szerintem a settings-ben ezért nincs/nem látható a throttle..
A Flapset kipróbáltam,csak annyit csinál hogy max le-max fel.
Én fokozatokat akarok.
Felhívlak és beszélünk róla..

Offline airwolf34

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re: Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #13 on: November 25, 2012, 21:43:22 PM »
Sziasztok
Régen jártam itt és még régebben szóltam hozzá a dolgokhoz.
Ez id? alatt történt egy két változás a szimulátorunkon. Pl eltünt a saitek által nem mondom hogy nem jó csak nem életh? kormány és most jön az FMC-re az érint? képerny?. Készitettem egy általam gyártott kormányt. Egy egyszer? vizcs?böl könyökböl 2 potibol és egy kis vezetékb?l. Kb 2 nap alatt összeütöttem. A vezérlése  leó bodnár interfészen keresztül megy.
Készül az új gázkar is igérem nagyon üt?s és pöpec lesz. A félkész gázkarról nem teszek fel semmit még mert így nem mutat de hamarosan kész és akkor...........
Ime egy  két kép :

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

Offline airwolf34

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re: Boeing 737-500 Classic Szimulátor.
« Reply #14 on: November 25, 2012, 21:45:22 PM »
A képek mégegyszer.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu