Author Topic: Segédlet - cetlik helyett  (Read 8935 times)

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Segédlet - cetlik helyett
« on: January 16, 2012, 11:39:34 AM »
Réges-régen csináltam egy XLS-t még mikor WT2006-ot repültem talán, hogy mindent egy helyre tudjak leírni. Biztos voltatok már ti is úgy, hogy Rfinder böngész?ben nyitva, onnan acars-ba be lehet másolni az útvonalat, de CDU-ba már nem. S?t, ha Airbus V-ket akartok számolni ahhoz kell qnh, pályahossz, egyéb metar adatok. De közben ha ATC hadar, és elfelejted, hogy mi is az induló útvonalad, akkor azt se kell cetlizgetni, hogy beborítsanak a cetlik egy másfél órás út végére. :D

Szóval ezért csináltam régen ezt az XLS-t, minden adat ami kell/kellhet az út folyamán rajta van. Repülés el?tt max 5 perc kitölteni, és a szimulátorban már nem kell 15x ALT+TAB-ozni, hogy akkor most mennyi a szél/honnan, és mit is akarok kitér?nek, stb. Kitöltése teljesen egyértelm?, a hátuljára meg tökéletesen lehet az ATC utasításokat írni, f?leg ha nagyon hadar, v. durva akcentusa van és csak a lényeget érted, hogy DESC. FL150, v. L HDG 040. 1 repülés 1 lap, 15 helyett. :) Aki akarja próbálja ki, én évekig használtam, és most, hogy újra tudok repülni, szintén el?vettem és kicsit modernizáltam, már szerepel rajta FSPassengers utas / Cargo is.

Használjátok egészséggel, dropbox public link:

http://dl.dropbox.com/u/7089715/RepSeged.xls