Author Topic: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)  (Read 26730 times)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« on: April 10, 2012, 08:06:37 AM »
Hogy tudom megvásárolni a sceneryt?

Külön webshopot fejlesztettünk az oldalhoz. A vásárláshoz regisztrálni kell a webshopban. Így juthatsz hozzá a letöltési linkekhez és a regisztrációs kódhoz, amely a telepítésnél lesz szükséges. Az adataid felvitele közben és amúgy az egész vásárlás folyamán az SSL kapcsolat védi kommunkációt és el?zi meg a "lehallgatást". A fizetés a PayPal-on keresztül történik, vagyis mi semmilyen formában nem tároljuk a fizetési információid, hisz el sem jut hozzánk, csak arról értesülünk, hogy a fizetés sikeres volt vagy nem. A PayPal-on szinte bármilyen bankkártyával lehet fizetni (legyen akár hitelkártya vagy sima debitkártya) és még PayPal regisztráció sem feltétlenül kell hozzá.

A vásárlás menete:
A következ? linkkel eljuthatsz a webshopunkra: https://lhsimulations.com/webshop/main.php

A jobb oldalon nyomd meg a regisztráció gombot. Töltsd ki értelemszer?en a mez?ket, majd nyomd meg a regisztráció gombot. Ekkor egy email-t fogsz kapni pár percen belül és abban egy aktiváló linkre kattintva aktiválhatod a fiókodat (amennyiben nem kapod meg az email-t 4 órán belül, kérlek írj nekünk az info@lhsimulations.com címre - lehet?leg arról a címr?l amivel regisztráltál - és aktiváljuk a fiókodat). Térj vissza a webshop oldalára. Lépj be a jobb oldalon az el?bb megadott email címmel és jelszóval. Válaszd ki a terméket és nyomj rá az Add to Cart gombra. Ekkor "a vásárlás PayPal-on keresztül" gomb megnyomásával eljutsz a PayPal oldalára. Ott ha van PayPal fiókod azzal vagy anélkül az adatok megadásával fizethetsz. Amennyiben a fizetés sikeres, visszatérsz a weboldalunkra. Ott megtalálod a sceneryhez a letöltési linket és a szükséges regisztrációs kódot. Ezeket ezentúl mindig meg fogod találni a webshopba belépés után a profilodban a "vásárolt termékek" menüpont alatt. A profilodban még szerkesztheted az elérési adataidat, megnézheted a vásárolt termékeidet illetve a számláidat.

Meg tudom máshol is vásárolni a sceneryket?

A sceneryk el?ször a saját webshopunkban érhet?ek el. Néhány héttel kés?bb különböz? repül?szimulátoros webshopokban is elérhet?vé válik. Jelenleg a továbbértékesít? partnerünk az FSPilotShop és a simMarket:



Nem vagyok regisztrálva a PayPal-on, tudok regisztráció nélkül is fizetni?

Igen. Amikor a vásárláskor a PayPal oldalára kerülsz, válaszd a "Nincs PayPal fiókom / I do not have a PayPal account" opciót. Írd be az adataidat értelemszer?en.

A PayPal nem fogadja el a bankkártyámat. Tudok máshogy fizetni?

Kérlek vedd fel velünk a kapcsolatot az info@lhsimulations.com email címen és keresünk megoldást.

Kapok-e számlát a vásárlásról?

Természetesen. Elektronikus számlát fogsz kapni emailben, valamint a pdf verzió letölthet? lesz a webshop profilodban. A webshop profilodban megadott adataid alapján kerül a számla kiállításra. A számla elektronikus aláírással és id?bélyegz?vel van ellátva, kézi aláírás nélkül is érvényes.

Milyen szabályok vonatkoznak a termék(ek) használatára?

A szoftvertermékeinket szerz?i jogi törvények és nemzetközi szerz?i jogi egyezmények, valamint a szellemi tulajdonnal kapcsolatos törvények és egyezmények védik. A szoftver termék licencelt (engedélyezett) és nem eladott. A végfelhasználói licenc szerz?dés letölthet? innen: http://lhsimulations.com/wp-content/uploads/downloads/2012/07/EULA_HU.pdf

A regisztrációs kódot elvesztettem, mit tegyek?

Lépj be a webshopba az email címed és a jelszavad megadásával, nyisd meg a profilod, majd nyomd meg a "Megvásárolt termékek" gombot. Ezen az oldalon megtalálod az összes általad vásárolt terméket, a hozzá tartozó regisztrációs kóddal és letöltési linkkel.

Átadhatom, átküldhetem a regisztrációs kódot másoknak, esetleg nektek?

Nem, ez szigorúan TILOS! A regisztrációs kód a sajátod, azt Te megvásároltad, ahogyan Te megvásároltad úgy azt más is megteheti. A regisztrációs kód vagy a termék nyilvánossá tétele esetében pedig jogi lépéseket kezdeményezhetünk.
Mi soha semmilyen formában és körülmények között nem fogjuk kérni, hogy a regisztrációs kódodat küldd el nekünk pl. arra hivatkozva, hogy az adatbázist elvesztettük. Ha ilyen felkérést kapsz az biztos, hogy csalás és félrevezetés, ebben az esetben kérlek informálj err?l bennünket az info@lhsimulations.com email címen.

Amikor új verzió jön ki egy termékb?l, akkor azt újra meg kell vásárolnom?

Alverziók változása esetén (pl. v1.1-r?l v1.2-re) természetesen nem. Ett?l a javadra eltérhetünk, annyival hogy f?verzió váltáskor (pl. v1.2-r?l v2.0-ra) térés esetén sem kell megvásárolni újra a terméket, de err?l el?re információt fogunk kiadni.
Új verzió megjelenésekor hírlevélben informálunk, hogy elérhet? az új verzió. Ekkor a webshopba belépve, a profilod megvásárolt termékek részében új letöltési linket fogsz találni és azzal letöltheted. A regisztrációs kód ugyanúgy használható hozzá.

Minden egyes termék vásárlása esetén jogosult vagyok az összes repül?szimulátor verzió használatához, amely a termékhez elérhet? pl. (FS9, FSX, X-Plane)?

Azon termékek esetében, ahol külön nem hangsúlyozzuk ki a termék nevében, hogy az csak bizonyos szimulátor verzióhoz kerül eladásra, valamint a leírásában leírjuk, hogy ez egy "mindent egyért" csomag, ott igen.

Minden termék összes szimulátor verziója teljesen megegyezik? Pl. az FS9-ben teljesen ugyanazt kapom, mint az FSX-ben?

Nem. A különböz? szimulátor verziók között vannak különbségek, mindegyiknek megvannak a különböz? technológiai határai, ezért a termékünk a különböz? verziókra eltérnek egymástól. Elmondható, hogy a legjobb min?séget az FSX verzió használata esetén lehet elérni.

Installáltam a sceneryt de a szimulátorban nem történik semmi, mi a baj?

Nem tudom hozzáadni a könyvtárat a scenery libraryhez (64 bites oprendszert használok pl. win7 64 vagy XP 64 bit)

Még sosem installáltam sceneryt. Hogyan kell?

A fenti kérdésekre a következ? videók adhatják a választ:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QBwT7pxrYQw[/youtube]    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NnoAVfzCHng[/youtube]



Hiányolok jópár objektumot a repterekr?l. Láttam több videón és képen, hogy a reptereken van f?, fák, autók de nekem egyik sincs.

Elfelejtetted installálni a Library Base Pack-ot. Ingyenes és innen letölthet?: http://www.lhsimulations.com/?page_id=41



Mi az a Library Base Pack?

A Library Base Pack (LBP) az alapja minden LHSimulations scenerynek. Olyan objektumokat tartalmaz amelyek több LHS sceneryben jelen vannak. A reptér sceneryk hívják be az LBP-b?l az objektumokat. Az LBP el?nye, hogy helyet spórolunk a meghajtódon: Ha installáltad az összes reptér scenerynket akkor egy objektum amelyik mindegyikben szerepel, a meghajtódon csak egy helyen van tárolva. Nekünk is el?ny, mert a fejlesztést megkönnyíti. Ha hibát találunk az egyik objektumban akkor csak egy új ciklust kell kiadnunk az LBP-hez és az az objektum minden sceneryben javítva lesz.



Mit jelent a ciklus a Library Base Pack-nál?

A Library Base Pack folyamatosan van frissítva. Hogy megkönnyítsük a  nyomonkövetést a ciklus elnevezést használjuk. A számok az "Hónap"-"Év" (MM-YY) formátumot követik, pl. a 04-12 azt jelenti hogy Április 2012. Azt javasoljuk, hogy mindig a legújabb verziót használjátok. Természetesen a Library Base Pack ingyenes.
« Last Edit: August 30, 2012, 14:59:34 PM by tsGucci »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Teroitin

  • Valued Customer
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 14
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #1 on: April 16, 2014, 14:37:25 PM »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A reptér eddig hibátlanul működött, újra lett telepítve Windows és azóta nem jelennek meg az épületek. Először elfelejtettem rendszergazdaként indítani, aztán még egy hibaüzenetet is kaptam, hogy valamelyik program hiányzik hozzá. A vcredist-re emlékeztem, ezt utólag fel is raktam, sikerült aktiválni, letöltötte a dll-t és az xml-ben is teljesen jól berakott mindent. Próbáltam újra telepíteni rendszergazdaként, de az sem segített.
Mi tévő legyek?

Köszönöm, Dani!

Ui.: Megoldottam, a PMDG gép telepítése után megjavult. Valószínűleg a 32 bites vcredistet hiányolta.
« Last Edit: April 16, 2014, 15:09:24 PM by Teroitin »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #2 on: April 16, 2014, 15:11:11 PM »
Szia!

Az [FSX gyökér[\Addon scenery\LHS_LHBP_X el kellene indítani megint a LHSimulationsSceneryActivator.exe programot. Ha még van valami hiányzó dolog akkor hibaüzenetet fog dobni.

Nincs semmi hibaüzenet az FSX indításakor?

Harmadjára a scenery-t nem nevezted el véletlenül másnak a scenery libraryban? A title-nek mindig LHS_LHBP_X-nek kell lennie.

Ha ez mind nem megy akkor az itteni második videót kellene végigcsinálni: http://lhsimulations.com/forum/index.php?topic=436.0
Majd a logokat elküldeni nekünk és megnézzük mi a gond.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline teplano

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #3 on: April 17, 2015, 12:47:36 PM »
Üdv!
Igaz nem vettem hanem letöltöttem az fsx Steam editiont és mikor indítom el azt írja ki hogy fatal error occurred ? Tud valaki valami megoldást?
Köszönöm!

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #4 on: April 17, 2015, 22:11:44 PM »
Üdv!
Igaz nem vettem hanem letöltöttem az fsx Steam editiont és mikor indítom el azt írja ki hogy fatal error occurred ? Tud valaki valami megoldást?
Köszönöm!

Mármint a Steam-et töltötted le vagy a sceneryt? Mert a steam-ről nehezen tudom elképzelni, hogy letölthető lenne, mivel az teljesen online aktivált azt nem lehet kalózkodni. Ha pedig az utóbbit akkor rossz helyen érdeklődsz.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline adam_pilot19

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: 1.4
« Reply #5 on: August 18, 2015, 16:09:57 PM »
Sziasztok, nagyon örülnék ha az 1.4-be bele kerülnének a bádogépületek!

Offline pepe75

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #6 on: November 29, 2015, 12:32:24 PM »
Sziasztok !

Valószínű hülyét kérdezek, nézzétek el nekem.
Újratelepítettem a (legálisan megvásárolt) FSX-emet, és újra fel szeretném rakni a LHBP scenery-t. Megvan a kódom is. Honnan tudom letölteni az épp aktuális verziót?

Köszönettel:
B. Péter

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #7 on: November 29, 2015, 14:59:53 PM »
Sziasztok !

Valószínű hülyét kérdezek, nézzétek el nekem.
Újratelepítettem a (legálisan megvásárolt) FSX-emet, és újra fel szeretném rakni a LHBP scenery-t. Megvan a kódom is. Honnan tudom letölteni az épp aktuális verziót?

Köszönettel:
B. Péter

Helló!


Csak lépj be a webshopba. Megrendelt termékek menüpont alatt megtalálolod a Letöltési linket.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline pepe75

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #8 on: November 30, 2015, 08:11:54 AM »
Roger.

Köszönöm!

Offline Zotyka71

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #9 on: March 25, 2018, 10:36:38 AM »
Szép napot!Napok óta próbálok letölteni az oldalról.Egyáltalán nem működik a letöltés.Nem tudom hogy csak nálam van a probléma?Vagy  másnál is előfordul?

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #10 on: March 25, 2018, 17:50:23 PM »
Szép napot!Napok óta próbálok letölteni az oldalról.Egyáltalán nem működik a letöltés.Nem tudom hogy csak nálam van a probléma?Vagy  másnál is előfordul?

Melyik nem működik?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Zotyka71

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #11 on: March 29, 2018, 14:52:07 PM »

Melyik nem működik?
A freeware zónán azaz ingyenes letöltések.Bármelyik scenery-re vagy repülőre rámegyek hogy letöltés,a Bombardier Dash8 Q400 jön fel állandóan-Am FS2004-et használok.Böngészők:Opera és Google crome felváltva mindkét böngészőnél ugyanaz az eredmény

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #12 on: April 01, 2018, 08:29:33 AM »
Szia,  a linkeknél  van egy másodlagos link azok működnek.
Tényleg van egy-kettő ami még nem okés az javítjuk.

Offline nyaribela

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Gyakran Ismételt Kérdések (GyIK)
« Reply #13 on: September 23, 2019, 15:06:27 PM »
Sziasztok!

Bp sceneryt megvettem,letöltöttem, az kapott kóddal próbálom telepíteni, de nekem az elérési utat sem mutatja. Nem úgy mint a segítség videóban. Egyszerűen azt írja ...invalid directory....
« Last Edit: September 23, 2019, 15:14:41 PM by nyaribela »