Author Topic: Boeing 747  (Read 17862 times)

Offline horvath

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Boeing 747
« on: August 16, 2012, 20:51:53 PM »
Üdvözlök minden érdekl?d?t ! István vagyok és most el?sször jelentkezem a fórumon annak appropóján , hogy lassan bemutatható állapotba érkezett a " fapados " 747-400 -as saját építésü kabinom . Valójában a fenti jelz?t csak  lehet?ségeim határai miatt használom , de gondolom , hogy ezzel nem csak én vagyok így . Barátaim egy esztendeje mutatták meg a saját 737 - classic fülkéjüket  ami nagy hatással volt rám és akkor döntöttem úgy , hogy a szobai kis monitoros fs -nek méltóbb helyet teremtek . Röviden tehát ahogy a képeken is látszik egy közel méreth? kabint készítettem és a a f?bb egységeket leszámítva a m?szereket  és kijelz?ket fényképek helyettesítik . Tudom , hogy ez nem az igazi,  de magát a szimuláció élményét ez szerintem nem befolyásolja. Az MCP panel gombjait a num . billenty?zettel m?ködtetem míg a többi alapfunkciót egy Saitek yoke biztosítja . A látványért egy projektor a felel?s ami egy kis segédlettel bevetíti az adott ívelt felületet. Természetesen minden nap valami mindíg csiszolódik-formálódik , de már a jelenlegi állapotában is más felfogást követel a szimulátoros repüléshez . Ha lenne kérdésetek a képekkel  kapcsolatban vagy úgy általában a kabinról szívesen reagálok rá .             Köszönettel ....István 








Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Boeing 747
« Reply #1 on: August 16, 2012, 20:59:34 PM »
Nagyon vagány! Gratulálok! Látszik nagyon sok munkád van benne!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re: Boeing 747
« Reply #2 on: August 17, 2012, 08:42:15 AM »


Elfogadnám !!   ;D   Nagyon jól néz ki !

Offline Johnny Test

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 54
    • HoverControl
Re: Boeing 747
« Reply #3 on: August 17, 2012, 14:15:17 PM »
That is AWESOME!  :)

Offline airwolf34

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re: Boeing 747
« Reply #4 on: August 25, 2012, 16:55:06 PM »
Szia István!!

Remek kis szerkezetet építettél!! Gratulálok
Igaz a mai repülésünk egy kicsit komplikált volt de remélem ezt hamar orvosoljuk majd.
Legközelebb várlak téged hozzám egy viszont repülésre!!

Offline horvath

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Boeing 747
« Reply #5 on: September 16, 2012, 19:37:58 PM »
Sziasztok!

Egy-két változás történt jelentkezésem óta a kabinon, amit szeretnék megmutatni....remélem javára vált a projektnek.

Végignézva a fórumon régebben feltett anyagokat, csak dícsérni tudom a rendkívül pontos és bonyolult egységekett. Sok id?t ügyességet és nem utolsó sorban anyagiakat követelnek ezek a munkák. Gondolom hasonlóan igényes környezetbe kerültek beépítésre. Szívesen megnéznék a már elkészült kabinokról egy két fotót.

Ami a saját munkámat illet, rövidesen egy videón szeretném megmutatni m?ködés közben. Remélem tetszeni fog!

Üdv. 
István












Offline matya007

  • Beta tester
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 117
Re: Boeing 747
« Reply #6 on: September 18, 2012, 18:45:32 PM »
Szia István!

Nagyon szép a cockpitod, és örülök ,hogy él?ben is láthattam és próbálhattam.  :D  Teljesen más érzés így repülni, amikor nem csak egy monitor-t néz az ember maga el?tt, hanem körbeveszi a cockpit.

Mégegyszer gratulálok, és így tovább (:

Péter
Prepar 3D V3.4
Asus Rog strix Z390 e-gaming
intel I7-9700K,
32 GB RAM 2666Mhz,
Asus GTX1070
Windows10 64bit
500 Gb Samsung ssd
2x 120 Gb Ocz vertex ssd

Offline horvath

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Boeing 747
« Reply #7 on: October 09, 2012, 17:11:43 PM »
Sziasztok!

Elkészült az ígért videó.......


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DT9juFkbirU[/youtube]

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Boeing 747
« Reply #8 on: October 09, 2012, 18:04:24 PM »
Nagyon király!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline airwolf34

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re: Boeing 747
« Reply #9 on: October 16, 2012, 21:03:05 PM »
Szia István!!

Jó lett a videó föleg a Fel vagyis a levilágositó munkatárs nagy segitsége ami tetszik!!:)
Félretéve a viccet nagyon örülök hogy ennyire beleéled te is magad az alkotásba és remélem hogy sok sok évig repülhetünk még együtt hol ezzel hol a mi szimulátorunkkal.

Üdv Sanyi (AIRWOLF)

Offline matya007

  • Beta tester
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 117
Re: Boeing 747
« Reply #10 on: October 20, 2012, 10:41:55 AM »
Jó lett (:
Prepar 3D V3.4
Asus Rog strix Z390 e-gaming
intel I7-9700K,
32 GB RAM 2666Mhz,
Asus GTX1070
Windows10 64bit
500 Gb Samsung ssd
2x 120 Gb Ocz vertex ssd

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re: Boeing 747
« Reply #11 on: October 20, 2012, 11:18:47 AM »

Nagy elszántság, kitartás kell az ilyen megépítéséhez !  - az eredmény az kíválló !   Gratula hozzá.

Offline 0123456789

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 19
Re: Boeing 747
« Reply #12 on: December 10, 2012, 22:05:47 PM »
helló!
Nagyon jó lett én egy 737-800 NG szimulátort kezdtem el ha szabad kérdeznem mennyibe került? ha nem akarsz akkor nem kell rá válaszolni csak kérdezem :D
Remélem hogy nekem is sikerül egy ilyen szint? szimulátort megcsinálni sok sok segítséggel
De tényleg Gratula hozzá!!

Offline horvath

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Boeing 747
« Reply #13 on: January 08, 2013, 19:07:49 PM »
Sziasztok !

Köszi az érdekl?dést az el?z?ekhez - örültem a véleményeknek. A kérdésre pedig a válaszom, hogy talán nem is az anyagiak a dönt?ek egy hasonló elkészítésénél, hanem a megfelel? technikai háttér, némi kézügyesség valamint a határozott akarat megléte szükséges. Gondolom ezzel sokaknak nem mondok újdonságot. Hogy a kabin életh?ségét méginkább fokozza az ember az már csak a pénztárcánk függvénye. A kérdés már csak az, hogy megéri-e? Valamit mindíg javítok a már meglév?n - talán - hasznára! Az viszont igaz, hogy él?ben sokkal realisztikusabb, mint a képeken, vagy a feltett videókon. Az alábbi linken van egy új mix a teljesség igénye nélkül.     
 
 ...István

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7FrXSuTn-tE&feature=youtu.be[/youtube]