Author Topic: Multi-monitoros megjelenítő rendszerek  (Read 27505 times)

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Multi-monitoros megjelenítő rendszerek
« on: December 27, 2012, 16:51:42 PM »
Sziasztok!

Tapasaztalatokat cserélnék szívesen. Több videokártyával próbáltátok már? Nem biztos, hogy a Triple Head 2 Go az üdvözít? megoldás...
Köszönöm.

BenkoG
« Last Edit: January 25, 2014, 16:51:42 PM by Swift »

Offline 0123456789

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 19
Re: Multi-monitoros megjelenítő rendszerek
« Reply #1 on: January 25, 2013, 18:37:41 PM »
Sziasztok nekem van egy ilyen kártyám http://www.asus.hu/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX560_Ti_DCII_TOP2DI1GD5/ van amint látjátok 2 csatlakozó van rajta min a monitotorok lehetnek ez csak átmeneti megoldás amég nem veszek 3 projektort szerintetek mivel osszam meg a képerny?t? nincs valami kisebb megosztó?
« Last Edit: January 25, 2014, 16:52:01 PM by Swift »

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #2 on: February 05, 2013, 12:39:33 PM »
Szia Erik!

Megnéztem ezt a kártyát. Van rajta két db DVI amire két monitort (vagy laposTV-t  :) ) csatlakoztathatsz és egy mini HDMI, amire szintén TV-t (alkalmasint jó megoldás) lehet dugni. Egyszerre szeretnéd ezeket csatlakoztatni (három megjelenít?t) avagy mi is igazán az elképzelésed?

Offline 0123456789

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 19
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #3 on: March 02, 2013, 17:45:36 PM »
Szia benkog!
A nevem Gerg?,de nem tudhattad:)
egy hosszú monitort terveztem középre a két szélére pedig két kisebbet
csak annyi a gond hogy nincsen semelyik monitornak HDMI-je szóval nemtudom
Most csak 1 monitoron játszok

Offline HARAM

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 18
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #4 on: March 19, 2013, 12:26:56 PM »
Sziasztok!

Én is évek óta küzdök, küzdöttem azzal, hogy multi-monitoros üzembe hozzam az FS-t.
A megoldás számomra el?ször is az AMD Eyefinity volt. Az ilyen kártyákkal meg lehet oldani a három monitort egy kártyára történetet. Ez elvileg  Sapphire fejlesztés. A lényeg, hogy a HDMI, Display port és DVI portokat megfelel? átalakítókkal kell a moncsikra kötni, és m?ködik. Már elérhet? áron. 20000.- alatt b?ven elérhet?ek ezek a kártyák! Az oprendszerben egy monitorrá lehet össze f?zni a képet. Az AMD driver viszont elég nehézkes, bár a gépem se mai darab. De m?ködik :)

A másik, mivel ATI-AMD vonalon mozgok egy olyan alaplap, amibe több videó kártyát lehet dugni, és jelen esetben nekem tudja az ATI-AMD crossfire lehet?séget. Tehát le tudja kezelni a több bedugott videó kártyát, akár össze is lehet a kártyákat linkelni, hogy nagyobb teljesítményt adjon több kártya.
Én kifejezetten a monitorok darab számára mentem rá.

A haramadik legújabb dolog, az, hogy a Tabletemet egy iDisplay alkalmazással hozzá tudtam még kötni a géphez wifi-n keresztül. Így nyertem egy újabb monitort. Ezzel megoldottam egy küls? FMC-t  vagy mondjuk egy kisebb gépnél a GPS megjelenítését, és interakcióját.

Jelenleg 7db monitor van a számítógépemen 3db videó kártyával. ebb?l az egyiket Eyefinity módban használom. Valamint a 8. monitor iDisplay-en keresztül a Tabom ha kell.
A gépem meg egy ezer éves D975-ös alaplap Core 2-es procival, szóval nem nagy durranás. FS2004-hez még használható.

Jó lenne már valami i5 vagy i7 :D



« Last Edit: March 19, 2013, 12:30:30 PM by HARAM »

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #5 on: March 22, 2013, 12:23:10 PM »
Szia benkog!
A nevem Gerg?,de nem tudhattad:)
egy hosszú monitort terveztem középre a két szélére pedig két kisebbet
csak annyi a gond hogy nincsen semelyik monitornak HDMI-je szóval nemtudom
Most csak 1 monitoron játszok


Szia Geri!

Én pedig Gábor, örvendek  ;D

Még él?ben - eszközhiány okán - nem tudtam összerakni a saját rendszeremet, de akárhol láttam, sajnos nem nagyon lehet három eltér? monitorral megoldani a dolgot, mivel a jelenleg alkalmazható megoldások (Matrox Triplehead 2 Go, AMD Eyefinity, nVidia SLI) egyike sem engedi ezt meg. A szoftveres megoldások "átlagfelhasználónak" bonyolultabbak, mint informatikus én bátran belevágok, ha meglesznek a tapasztalatok, akkor elmondom  :) Azonban az id? egyel?re kevés, a jó id?vel pedig a fotelb?l inkább sárkányra fel, amint lehet...  ;D  ;D  ;D

Offline sinbacsi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 17
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #6 on: March 25, 2013, 11:51:32 AM »
Sziasztok!

Péter vagyok, barkácsolós-programozós FS fan.

Tudom nem az olcsóbbik megoldás, de máshol úgy oldják meg, hogy több számítógép szolgáltatja a képet. Erre a WideFS nev? programot használják. A lényege kb-re: a két gép párhuzamosan futtaja a FS-t, és hálózaton szinkronizálódik a pozíció.

Az SLI-s megoldásnak (azaz 2 videókártya) simán m?ködnie kellene, nem egy fórumbejegyzés olvasható 3 monitoros környezetr?l. (Bár amit konkrétan olvastam arról panaszkodik, hogy csak úgy tud játszani, hogy mindhárom monitor úgymond kiterjeszti a képet, de hát fs-hez pont ez kell...)

PFD-hez én személy szerint USB-s monitort használok (800x480), 16e Ft volt anno ebay-en: Samsung U70. /Koreából jött, koreai garilevéllel. Megnéztem volna mit szólna hozzá egy magyar szervíz, mert egy latin bet? nem volt rajta. :D/

Offline sinbacsi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 17
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #7 on: March 28, 2013, 10:26:31 AM »
Szia benkog!
A nevem Gerg?,de nem tudhattad:)
egy hosszú monitort terveztem középre a két szélére pedig két kisebbet
csak annyi a gond hogy nincsen semelyik monitornak HDMI-je szóval nemtudom
Most csak 1 monitoron játszok

Hozzátenném, létezik olyan kábel, melyiknek az egyik vége HDMI, a másik pedig a monitorba való DVI. Ez a két technológia, a csatlakozók formáját nem számolva, majdnem teljesen ugyanaz. /Kivéve azt, hogy a HDMI hangot is képes átvinni/

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #8 on: April 09, 2013, 13:26:10 PM »
Tudom nem az olcsóbbik megoldás, de máshol úgy oldják meg, hogy több számítógép szolgáltatja a képet. Erre a WideFS nev? programot használják. A lényege kb-re: a két gép párhuzamosan futtaja a FS-t, és hálózaton szinkronizálódik a pozíció.


Szia Péter!

Ez a WideFS megoldás érdekes. A kérdés: ahogy olvastam, az FSUIPC kiegészít?je a WideFS, valóban a két rendszer csak együtt m?ködik? Valahol azt olvastam, hogy a WideFS 7 már az FSUIPC nélkül is megy.
Én a következ? rendszert szeretném megépíteni: 1PC három monitorral (Eyefinity) amin "a táj fut alant" :) egy másik a m?szereknek és a GPS-nek. Generic cockpitet szeretnék építeni, egyel?re szeretném a vizuális élményt megalkotni. Informatikus vagyok, így a PC-háttér nem annyira probléma :)

Offline sinbacsi

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 17
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #9 on: April 09, 2013, 21:24:14 PM »
A WideFS-r?l sajnos csak annyit tudok, hogy létezik és használják.   :-[
Valami olyasmi rémlik, hogy egy gép volt a f?, mindenféle extrával és a maradék kett? csak a képet adta, mert akkoriban tuti nem vitt át sok adatot a widefs, épp csak annyit, hogy a kép rendben legyen, a m?szerekkel nem bajlódott.

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #10 on: April 15, 2013, 23:17:21 PM »
A WideFS-r?l sajnos csak annyit tudok, hogy létezik és használják.   :-[
Valami olyasmi rémlik, hogy egy gép volt a f?, mindenféle extrával és a maradék kett? csak a képet adta, mert akkoriban tuti nem vitt át sok adatot a widefs, épp csak annyit, hogy a kép rendben legyen, a m?szerekkel nem bajlódott.

Az FSX-hez is létezik, itt (http://www.schiratti.com/dowson.html) b?vebb infó is van róla.
A kutakodás közben találtam még egy érdekességet, a Panel Builder nev? progit. Ezzel egy komplett m?szerfalat lehet kialakítani, így egy plusz monitort ki lehet nevezni cockpitnek, saját magunk által megalkotni.  :D
Igaz, az alapproblémám még nincs megoldva (az Eyefinity rendszer)... Bár ami késik, az csak nyúlik :) Hamarosan. :) :) :)

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #11 on: June 08, 2013, 20:25:34 PM »
Sziasztok!

Tapasaztalatokat cserélnék szívesen. Több videokártyával próbáltátok már? Nem biztos, hogy a Triple Head 2 Go az üdvözít? megoldás...
Köszönöm.

BenkoG

Nos tehát, eljött az id? :) A rendszer kezd összeállni, van 2 db Lenovo 22"-os 16:10-es képarányú monitor és egy 19"-os hagyományos (4:3 képarányú) monitor, ezek kb. egyforma magasak, azonban a felbontás a 19"-es monitor miatt csak 3x1280x1024 =azaz 3840x1024 képpont. Ezt a három monitort egy Gigabyte gyártmányú, Radeon 5770 vezérl?s videokártya hajtja meg. Némi "varázslás" után sikerült a fenti felbontáson repkedni egy kicsit, ami több szempontból is csodálatos volt: egyrészt az egy monitornyi 45%-os látószög után 3x45% panorámát adott, illetve az az érzés, amikor elindult végre... :-)) Arról nem is beszélve, hogy látom, mi van a gépem mellett és nem kell jobbra-balra "eltolni" a képet... egy TrackIR rendszer pedig nem igazán tartozik a vágyálmaim közé. Amire azonban figyelni kell, de nagyon: amikor a három nagy monitoron kanyarodás közben scrollozik a kép, az eléggé gyomorforgató érzés tud lenni, tehát csak óvatosan :-))
Amint sikerül véglegesebb pozícióba rendeznem a monitorokat, abban a pillanatban (ígérem), küldöm a fotókat is.
Addig is sok légi mérföldet és tiszta eget mindenkinek! :-))

BenkoG

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #12 on: August 21, 2013, 10:57:29 AM »
Sziasztok!

Nagy a csend, amit most megtörök két újabb érdekes kérdéssel. El?ször a jelenlegi állapot: nyaralás és egyebek miatt egyel?re nem volt sok fejlesztésem, így maradt az alapgép, maradt a Radeon HD 5770 videokártya és maradt a 2x Lenovo 2251p és a Belinea 1910 monitor triumvirátus. Azonban technikai gond miatt újra kellett raknom a gépet és így az FSX-et is. A kérdéseim (hátha valaki már találkozott ilyennel):
1. A 2D cockpitot teljesen széthúzza a 3840 képpont szélességre. VC-nél még csakcsak jó lenne, de az alábbi miatt mégsem:
2. Ha a 3840x1024 képfelbontásra állítom a videokártyát az FSX-ben, akkor a VC-t is annyira felnagyítja a rendszer, hogy a képerny? alsó felét teljesen kitölti. Ha visszaveszem a zoomot .3-ra, akkor normális a m?szerfal mérete. Ha viszont visszaállítom 1280x1024-re a felbontást, akkor minden rendben.
Azért szeretném mindenképpen ezt a három monitoros rendszert, hogy ezt a hatást érhessem el (bocsánat, de más képét fogom most ide linkelni): http://www.flightsim.com/vbfs/attachment.php?attachmentid=147369&d=1367312051&thumb=1

El?re is köszönök minden hozzászólást.

Benkog


Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Multi-monitoros megjelenít? rendszerek
« Reply #13 on: August 24, 2013, 00:06:43 AM »
Megoldódott. Szerintem még a Mikulás sem tudja, hogy miképpen, viszont bedühödtem és megint újratelepítettem az FSX-et, erre a nagyítás rendbeállt. Nem tudok gombot varrni a dologra... Még olvasgatok a témakörben, ha valakit érdekel, akkor szívesen megosztom a megszerzett információkat.