Author Topic: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések  (Read 53343 times)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Sziasztok!


Fejlesztések történnek a budapesti reptéren, amit a sceneryben is szeretnénk követni. Állóhelyek és a hozzátartozó csápok is módosulnak. Így tervezzük az 1.4-es verziót. Ha már bele kell nyúlni a scenerybe, akkor szeretnénk egyszerre több mindent megcsinálni. Ha van javaslatod, hogy min kellene javítani, kiegészíteni a sceneryt akkor ebbe a topikba várjuk! Előre is köszönjük!
« Last Edit: July 24, 2015, 14:34:38 PM by tsGucci »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline imhotep

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #1 on: July 24, 2015, 17:29:32 PM »
Sziasztok,
Kihasználva a lehetőséget bátorkodom én elsőnek javaslatot tenni. A scenery legalábbis az én gépemen tényleg nagyon jó. FSX-et használok. A PAPI light-ok nem annyira fényesek, mind más scenery esetén, de tudom, hogy ez a realisztikus, ezt nem is tartom hibának, bár kicsit későn jelenik meg, kb.1000 láb magasan. Az AFCAD file viszont nem tökéletes. Egyrészt bizonyos kapuknál (föleg 31-34) a GSX meghülyül, össze vissza pushback-ol. Ezt nekem sikerült kicsit módosítani egy AFCAD editorral (remélem nem baj), de jó lenne, ha alapból is működne. A másik, hogy a chartok szerint az ILS 308° ill. 128° -os headinget ad meg, a sceneryben viszont 310° és 130°-os heading van. Végül is ez nem annyira nagy gond, mert az addon gépek automatikusan módosítják a course headinget az FSX-hez, de realisztikusabb lenne.
Egyelőre ennyi jutott eszembe. Ill. még egy extra kérdés, nem lehetne-e esetleg megoldani a gateway-ek működését, mint pl a Drzewieckiék? Az Aerosoft AES biztos jól működik, de sokunknak GSX-e van, és még szebb, jobb lenne a scenery, ha működne azzal is.
Köszi a lehetőséget, szuper munkáitok vannak, csak így tovább.
Üdv, Zsolt
« Last Edit: July 24, 2015, 17:31:53 PM by imhotep »

Offline Topi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #2 on: July 25, 2015, 15:40:15 PM »
Sziasztok!

Szerintem teljesen jó a scenery, fps barát, éjszakai világítás terén pedig nincs hozzáfogható... Nekem egy olyan felvetésem lenne, (amitől lehet sok olvasó most felfog nevetni) hogy nem lehet egy configuratorba berakni hogy akarod-e a bádogépületeket vagy sem? Őszintén szólva nekem nagyon nem tetszik az az állapot, ahogy a reptér most kinéz, ezzel a fapados várók eltüntetésével pedig rögtön felszabadulna 2 kapu. Nem tudom, hogy a beton felfestéseivel mennyit kéne vacakolni (gurulóutak, parkolóhelyek a 2B-nél), de hátha nem túl macerás megcsinálni.

Topi

Offline almostatys

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 16
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #3 on: July 25, 2015, 19:31:19 PM »

Sziasztok!
Itt egy cockpit landing videó a youtube-on és észrevettem,hogy LHBP-n a 42-es kapu és a Skycourt között egy folyosó szerü (vagy irodák) épületrész hiányzik a sceneryből. Gondolom még a Skycourt építési munkálataiból maradt vissza és megtartották. Várható esetleg egy következő update-nél ennek lemodellezése?
Itt a videó amit néztem és 2:50-től látható amire gondolok,mikor a gép ráfordul a 42-es kapura.

https://www.youtube.com/watch?v=FzJ2wNc-CBU

Offline alexking

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 13
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #4 on: July 26, 2015, 11:23:21 AM »
Sziasztok!
Itt egy cockpit landing videó a youtube-on és észrevettem,hogy LHBP-n a 42-es kapu és a Skycourt között egy folyosó szerü (vagy irodák) épületrész hiányzik a sceneryből. Gondolom még a Skycourt építési munkálataiból maradt vissza és megtartották. Várható esetleg egy következő update-nél ennek lemodellezése?
Itt a videó amit néztem és 2:50-től látható amire gondolok,mikor a gép ráfordul a 42-es kapura.

https://www.youtube.com/watch?v=FzJ2wNc-CBU

Igen, ez megvan a mai napig, mert ez a kis épület A1-A3 buszos beszállítókapuként üzemel.

Offline alexking

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 13
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #5 on: July 26, 2015, 11:27:50 AM »
Sziasztok!

Szerintem teljesen jó a scenery, fps barát, éjszakai világítás terén pedig nincs hozzáfogható... Nekem egy olyan felvetésem lenne, (amitől lehet sok olvasó most felfog nevetni) hogy nem lehet egy configuratorba berakni hogy akarod-e a bádogépületeket vagy sem? Őszintén szólva nekem nagyon nem tetszik az az állapot, ahogy a reptér most kinéz, ezzel a fapados várók eltüntetésével pedig rögtön felszabadulna 2 kapu. Nem tudom, hogy a beton felfestéseivel mennyit kéne vacakolni (gurulóutak, parkolóhelyek a 2B-nél), de hátha nem túl macerás megcsinálni.

Topi

A "bádog" akármennyire nem tetszik (nekem sem, mert én még dolgozok is benne...), sajnos a mai LHBP szerves részét képezi a fapadosok miatt. Ezt leszámítva azért még marad elég sok jetway is, sőt augusztus végére kész az új 35-ös csáp is. Én ha fapaddal repülök az FSX-ben, kifejezetten szeretek a bádoghoz parkolni a "real"-nek megfelelően.  :D

Offline alexking

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 13
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #6 on: July 26, 2015, 11:34:45 AM »
Sziasztok!

Az én észrevételem (ahogy a közösségi oldalon is felvetetettem) a 35-40-es új/régi állóhelyek átépítése/kivitelezése, ha ezek megvalósulnak, akkor személy szerint nagyon elégedett leszek. :P
A jetway mozgatást (GSX-et használok) én is preferálom, ha sikerülne megoldani ez is nagyszerű lenne, illetve a GSX pushback mozgásán is lehet javítani.

Örülök, hogy gyorsan lereagáltátok a változásokat, sőt még be is vonjátok a felhasználokat! :) Gratula, ahogy az eddigiekhez is! ;D

Offline Topi

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #7 on: July 26, 2015, 20:56:53 PM »
...még jó hogy azt írtam, hogy opcionálisan választható legyen egy configuratorban 8)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #8 on: July 26, 2015, 22:25:57 PM »
Köszi az eddigieket!


A jetwayek mozgatását megnézzük. Van egy ígéretes friss kezdeményezés SODE néven. Meglátjuk mit lehet vele kezdeni.
AFCAD biztos rendbe lesz téve.
A módosított állóhelyek is.
Illetve az elmaradt épületek.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline kityatyi

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 44

Offline Topius

  • Valued Customer
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 18
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #10 on: August 17, 2015, 11:34:13 AM »
SziasztokT

- csak egy plusz Statikus járművet szeretnék látni...

A Doctor 10-et...  a volt 46 cső alatt parkolunk vele... ;)

Üdvözlök mindenkit!

 

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #11 on: August 17, 2015, 18:22:36 PM »
SziasztokT

- csak egy plusz Statikus járművet szeretnék látni...

A Doctor 10-et...  a volt 46 cső alatt parkolunk vele... ;)

Üdvözlök mindenkit!

 


Van róla esetleg fénykép?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline nemoka5

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #12 on: August 17, 2015, 19:08:03 PM »
szia és aki meg vette annak lesz lehetősége 1 updatre,vagy meg kell venni újból???

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #13 on: August 18, 2015, 09:35:01 AM »
szia és aki meg vette annak lesz lehetősége 1 updatre,vagy meg kell venni újból???


Csak alverzio váltás lesz. Nem kell újra megvenni.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Dani

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Budapest LHBP scenery 1.4 - Javaslatok, javítások, kérések
« Reply #14 on: August 22, 2015, 19:54:04 PM »
A Wizz hangár meg a papi esetleg az új színű bádogváros