Author Topic: Active sky next LHBP Crash!!  (Read 40448 times)

Offline mbali

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #15 on: January 19, 2017, 23:01:49 PM »
Hello,
Nálam is ez van sajnos, már frászt kapok tőle.
WIN10 + AS16 + ASCA + LHBP
Egyszer jó egyszer rossz, mintha időjárás függő lenne. 

Offline mbali

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #16 on: January 20, 2017, 12:28:21 PM »
Sziasztok,
Nincs köze az időjáráshoz. Már biztos, hogy a scenery valamelyik összetevője okozza, mert ha leszedem az LHBP-t , akkor semmi baja az as16-nak.
Más sceneryken és reptereken sincs gond. Ha fent van az LHBP, akkor kb 3 mp múlva,  amikor elkezdi az real időjárást betölteni elszáll az fsx.
Meg tudjátok ezt nézni és javítani? Gondolom már nézitek mi okozhatja.

Offline A320LHBP

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #17 on: January 21, 2017, 15:27:19 PM »
Sziasztok!

Nálam is ugyanez a helyzet.
Én a legfrissebb P3D V3-at használom, és AS16-tal együtt fatal error van.
Minden esetben kernelbase.dll problémát mutat az event viewer.

Bármi ötlet a részetekről?

Köszönöm: Dénes

Offline sync2412

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #18 on: January 21, 2017, 16:35:30 PM »
Hali,

A probléma egyértelműen az új aktivációs rendszerrel áll kapcsolatban. Ha valaki leteszteli, hogy kiszedi az LHBP_objectPlacer.dll-t (vagy manuális betöltésre állítja) és anélkül futtatja a scenery-t Active Sky-al, akkor tapasztalni fogja, hogy nem fagy ki a sim, csak az épületek nincsenek ott. Ha fixálják a dll-t, akkor a probléma meg lesz oldva.

Üdv, Viktor

Offline mbali

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #19 on: January 22, 2017, 20:01:05 PM »
Hello,

Ma megnéztem a REX Essential Plus OD wx -el, azzal rendben van, nem vagy ki.
Az AS16 legújabbal veszik össze, ha ez segítség. Persze AS16 -ról gondolom sokan nem akarnak lemondani, az LHBP-ről meg végképp. 

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #20 on: January 23, 2017, 08:34:00 AM »
Megnéznétek hogy ha az ASCA napos tiszta időt hoz, akkor is megtörténik a kifagyás.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline Kohut Tibor

  • Valued Customer
  • Newbie
  • *****
  • Posts: 2
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #21 on: January 24, 2017, 12:58:43 PM »
Sziasztok!

Remélem nem kiabálom el, de úgy néz ki, nálam megszűnt a hiba. Ma reggel nvidia drivert frissítettem (376.33) és Visual C++ 2015 -öt telepítettem (illetve repair volt, innen töltöttem le: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48145), valójában egyiket sem az ASN/LHBP hiba miatt, de valamelyik véletlenül hatásosnak bizonyult erre is. (Vagy valami más, de akkor fogalmam sincs, mi lehetett az...)

Nem vagyok szakértő, ezért azt sem tudom, lehet-e köze az nvidia driver-nek és a C++-nak a megoldáshoz, szóval elnézést kérek, ha másnál nem oldja meg a problémát. Sokat még nem teszteltem, ezekre volt eddig időm: PMDG 737 NG + ASN, esti körülmények között, egymás után több különböző állóhelyen elindítva, illetve PMDG J41 + ASN, nappali LHPR - LHBP repülés. Mindezt egyetlen CTD nélkül. (Egyébként a telepítések előtt repültem A2A C182-vel LHPP - LHBP útvonalat, Bugac környékén omlott össze a szokásos kernelbase.dll hibáva.)

Zoli

Sziasztok,
nem akarom a hozzászólások számát szaporítani, de a Zoli által tapasztaltakat megerősíthetem; jövet LHBP-re, bármely irányból, bármilyen típussal - (nekem jogtisztán a PMDG737-800/900, PMDG777-200, illetve a Majestic Dash 8 Q-400 Pro verziója van; az ASN-em is vásárolt), ha az ASN fut, garantált az összeomlás; a szokásos kernelbase.dll hibaüzenettel. Random, de akár LHBP állóhelyen is -ASN indítás után - crash, szintén kernelbase.dll hibával. Kb. 2 éve használom az ASN-t, kb. másfél évig soha nem volt gond; bár folyamatosan frissítettem/upgrade-eltem. Érdekes viszont, ha nem kapcsolok semmilyen weather radart (IVAO-st sem), akkor simán lerepülhetem az utat akár LHBP-re, akár LHBP-ről. Nagyon örülök, hogy itt ez a fórum/topic, mert bízom benne, hogy a megoldást hamar sikerül megtalálni.
Ja - a videókarim NVIDIA, 2 hetes, sztem a legfrissebb driverem van fenn.

HIFI sim. link: https://hifisimtech.com/forums/showthread.php?7814-Wierd-issue-LHBP-LH-Smiulations/page2

Üdv.
Tibi
« Last Edit: January 24, 2017, 13:08:01 PM by Kohut Tibor »

Offline Woodah

  • Valued Customer
  • Newbie
  • *****
  • Posts: 5
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #22 on: January 26, 2017, 11:10:28 AM »
Sziasztok,

"Megnéznétek hogy ha az ASCA napos tiszta időt hoz, akkor is megtörténik a kifagyás."

A mai napi METAR: LHBP 261000Z 12008KT CAVOK 00/M05 Q1034 NOSIG

Fagyásnak nyoma sincs tiszta időben látszólag tökéletes!

Köszönjük hogy dolgoztok a megoldáson, remélem mihamarabb sikerül a probléma gyökerére találni!

Üdvözlettel: Ányos Tamás

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #23 on: January 26, 2017, 19:22:50 PM »
Sziasztok!


Felvettük a kapcsolatot a Hifi Simmel. Együtt próbáljuk megoldani a problémát.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline mbali

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #24 on: January 26, 2017, 21:47:51 PM »
Szia,

Ez nagyon jó hír, reméljük gyorsan megtaláljátok a megoldást.

Köszönjük

Offline marci1229

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 44
  • Marci1229
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #25 on: January 31, 2017, 17:53:56 PM »
Itt is ugyan ez a baj. https://hifisimtech.com/forums/showthread.php?7814-Wierd-issue-LHBP-LH-Smiulations/page2
Az nem egy megoldás, hogy ha átírjuk a dll-t? Az utóbbi oldalon leírtak közül?

Offline marci1229

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 44
  • Marci1229
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #26 on: February 01, 2017, 13:10:24 PM »
Ők azt mondják itt van a probléma.

Offline marci1229

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 44
  • Marci1229
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #27 on: February 02, 2017, 21:12:45 PM »
Jött ASN-re frissítés, de nem jó az se.

Offline corseabarth

  • Valued Customer
  • Newbie
  • *****
  • Posts: 1
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #28 on: February 06, 2017, 21:52:01 PM »
Sziasztok!

A hiba nálam is jelentkezett ,de csak miután az AES-ben demo módról átállítottam full-ra. A következő indításnál újra generált valamilyen fájlokat, onnantól fogva már a freeflight menübe amint beállítom az ASN weather módot (LHBP-vel) crash.
Ebből kiindulva elkezdtem állítgatni az AEShelp-et.Kikapcsoltam benne LHBP-t majd újra vissza (ekkor még semmi) illetve a többi repteret is majd megpróbáltam a scenery library-ben is kikapcsolni.Azután miután a scenery library-ben kikapcsoltam újraindítottam az AEShelp-et és mindent visszaállítottam full-ra. (Magyarán nyomkodtam össze-vissza) :). Majd a következő indításnál megint újragenerálta a fájlokat és láss csodát azóta ismét műkodik az LHsim LHBP+ASN.
Bocs ha kicsit érthetetlen , de tényleg sokat próbálkoztam mire sikerült  működésre bírni.Hátha valakinek egy kiindulási alap ,hogy másnak is megoldódjon.
 
 

Offline marci1229

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 44
  • Marci1229
Re: Active sky next LHBP Crash!!
« Reply #29 on: February 06, 2017, 21:59:47 PM »
Hello! Újratelepítettem az egész Prepar3D-t. Legfrissebb verziót raktam fel. Minden kiegészítőt felraktam. ORBX, LHBP... Egyedül PTA Tool preset és Shader nincs beállítva.
Tökéletesen működik az Active Sky Next-el.