Author Topic: Bombardier Dash8 Q400  (Read 43632 times)

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Bombardier Dash8 Q400
« on: April 11, 2010, 08:26:08 AM »



"Malév Dreamwings Bombardier Dash 8 Q400 integrált vasFMC-vel. A dreamwings által készített alap repül?t dolgoztuk át alapjaiban, jelent?sen javítva a repülési tulajdonságain, súlyeloszlásán, dinamikáján. A valóshoz hasonlatossá tudtuk tenni valós pilóták segítségével. A panelhez is további szabad forráskódú szoftvereket dolgoztunk egybe, amelynek alapját a vasFMC képezi. Ezen átalakítottuk a m?szeregység képét, hogy egyezzen a Dashban ismerttel, hozzáigazottuk a konfigurációt. Természetesen egy jó géphez - reméljük az lett - hasznos és jól használható dokumentáció tartozik. ezért írtunk egy próba repülést képekkel gazdagon illusztrálva. Elkészítettük a checklist-et. A Malév flottájában jelenleg használt összes lajstrom megtalálható Tibi gyönyör? és framerate barát festései között. A gépet hosszasan teszteltük a Malév Virtual Airlines pilótáinak odaadó pilótái által, így igazán élvezhet?vé tettük a madarat. Használjátok egészséggel, jó leszállásokat kívánunk!

Petrovszki Gábor"


A készít?k továbbá rendelkezésünkre bocsájtottak egy terjedelmes textúra pakkot is, amiben szinte valamennyi, a típust repül? légitársaság festése megtalálható.
Köszönjük!
Mindkét csomag elérhet? a letöltésekben.
« Last Edit: April 11, 2010, 08:32:36 AM by m814 »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline nbandras

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #1 on: April 12, 2010, 21:57:18 PM »
Én csinálok valamit rosszul, vagy nemtom, végigkövetem az indítási eljárást, rányomok az engine strat-ra, és hallom hogy felpörög, de nem indul be a motor, csak a ctrl+e-re indul be

Offline Lengyel Dani

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 39
    • LHSimulations
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #2 on: April 13, 2010, 19:09:41 PM »
Én csinálok valamit rosszul, vagy nemtom, végigkövetem az indítási eljárást, rányomok az engine strat-ra, és hallom hogy felpörög, de nem indul be a motor, csak a ctrl+e-re indul be

Sajnos másnál is volt már ilyen hiba, de még nem jöttünk rá hogy mi lehet a baj.

Offline HAJBC

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #3 on: April 13, 2010, 19:12:10 PM »
Sziasztok!

CTRL+SHIFT+F4, azaz mixture...

Üdv,
Józsi
« Last Edit: April 13, 2010, 19:16:25 PM by HAJBC »

Offline NetBarna

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #4 on: April 14, 2010, 20:37:47 PM »
Köszönöm a gépet-végre egy jól repülhet? Dash 8! :-* mindenkinek aki közrem?ködött az elkészítésében! :)

Offline Lengyel Dani

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 39
    • LHSimulations
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #5 on: April 15, 2010, 17:53:06 PM »
Hát sajnos az én problémám nem oldódott meg  :(
Már az el?z? 3-4 verzióban is tapasztaltam, hogy egyszer?en enm tudok vele lassan 15-20al gurulni.

Nektek sikerül? :) Én akármilyen kis gázt adok, rögtön megindul mint valami Concorde  :D :D :D

Dani

Offline Kayama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 19
    • Kayama
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #6 on: April 20, 2010, 11:33:57 AM »
Nem értem, miért nem (Con)cordinálható a gurulási sebesség...  :-\

Offline Lengyel Dani

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 39
    • LHSimulations
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #7 on: April 20, 2010, 15:28:59 PM »
Nem értem, miért nem (Con)cordinálható a gurulási sebesség...  :-\

Ezekszerint nálad sem jó?  ??? ???

Offline Kayama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 19
    • Kayama
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #8 on: April 20, 2010, 15:33:07 PM »
... részemr?l csak egy buta szójáték lett volna... Azt írtad, megindul, mint valami Concorde... Tehát nem lehet (Con)corde-inálni a tempóját...
Még csak most rakom újra az FS-emet, ilyen Bombardier-szinten még meglehet?sen nem vagyok...  ::) De kitartás, hátha kiderül, hová siet a géped :)

Offline petrovszki

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #9 on: May 10, 2010, 20:40:12 PM »
Sziasztok,

1., a hajtóm?indítás problémája: egy eleddig kiírthatatlan bug miatt, amikor el?ször el?csalja az emberfia a gázkar panelt, akkor az overheaden lecsapja a masina a hajtóm?t?z karokat. Ezeket vissza kell csapni és csak utána lehet indítani. Ezek után már nyugodtan lehet a gázkarpanelt kinyitni, becsukni nem áll le a hajtóm?.

2., gurulás: elvileg a probléma megoldott már, lehet, hogy a feltöltött verzióban még egy régi aircraft.cfg van, bár úgy emlékszem, hogy a legújabb verzió lett betöltve, mindenesetre az én általam jelenleg is használt cfg fájl mellékelve.

A többi FAQ-ot is feltölteném, mert már összegy?lt egy kis tudásbázis.

Nagyon örülök, hogy tetszik a masina, sok meló van ebben is, mint a Ti gyönyör? sceneryeitekben!

Üdv:

PG

Ui.: a banner nagyon tetszik, kár, hogy én ilyet nem tudok csinálni.

Offline Lengyel Dani

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 39
    • LHSimulations
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #10 on: May 12, 2010, 20:41:51 PM »
Szuper a Dash, köszönjük szépen!
Aki esetleg nem próbálta még, annak egy kis kedvccsináló:



Dani  ;D

Offline ZDavid

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #11 on: May 16, 2010, 22:44:45 PM »
Sziasztok!

Tényleg gyönyör? a gép, és a panel is tökéletesen m?ködik!

Egyvalami fáj csak nekem is: a gurulás. Feltettem a mellékelt legújabb cfg-t és azzal sem javult... :'(

Alapjáraton van a hajtóm?, és szépen elkezd gurulni a gép, s?t gyorsul a végtelenségig. Ez persze majdnem minden FS turbopropnál így van, de mi lehet a megoldás...? A légcsavar állásszögét sem lehet folyamatosan változtatni, csak vitorla és "üzemi" állást lehet állítani.

Üdv, Dávid

Offline ZDavid

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #12 on: May 16, 2010, 22:46:59 PM »
S?t, el is felejtettem: megpróbáltam belepiszkálni, és a "propeller" section "beta_max" értékét magasabbra állítottam (a Rick Piper-féle HS748-nál segített), de szinte semmi változás.

Dávid

Offline Lengyel Dani

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 39
    • LHSimulations
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #13 on: May 17, 2010, 15:39:37 PM »
S?t, el is felejtettem: megpróbáltam belepiszkálni, és a "propeller" section "beta_max" értékét magasabbra állítottam (a Rick Piper-féle HS748-nál segített), de szinte semmi változás.

Dávid

Szia, hát most elárulom milyen "egyszer?" dologgal sikerült "megoldani" a dolgokat.
Azért tettem "-be a megoldani szót, mert sajnos nem szó szerint sikerült megoldani a problémát.

Próbáld meg ugy, hogy felkapcsolod az áramot, illetve beprogramozol mindent gurulóképesre.
De ilyenkor NE a panelen lév? kapcsolókkal indítsd a gépet, hanem CTRL+E-vel. Tudom, nem valami valóságh? megoldás, de nálam ezután tökéletesen lehet gurulni!

Remélem tudtam segíteni, Dani  :)

Offline ZDavid

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re:Bombardier Dash8 Q400
« Reply #14 on: May 19, 2010, 12:24:05 PM »
Szia Dani,

Köszönöm! Kipróbáltam a megoldást, valamit javult is a dolog, de még mindig egyértelm?en gyorsul a gép, folyamatosan fékezni kell...

Valaki tudja, miért nem lehet egyik FS gépnél sem folyamatosan szabályozni a légcsavar állásszögét..?

Üdv, Dávid