Author Topic: Hungary Landmarks Pack / minden verzió  (Read 33463 times)

Offline geo

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 25
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #30 on: September 21, 2012, 11:01:18 AM »
Kipróbáltam. Elég volt a Hungary.bgl-t inaktívvá tenni és minden m?ködik szépen.  :D

Azért ha lesz egy kis id?tök légyszíves nézzétek majd meg hogy mi okozhatja az akadást, mert ahogy tapasztaltam a ti meshetek mintha részletesebb volna, mint az FS Global és szívesebben használnám azt.

Ismételten köszönöm a segítséget!

LHBP-hez pedig jó munkát és sok türelmet.
Esetleg melyik fájlt inaktívvá tenni az FS Golbalban... Úgy még egyszer?bb lenne.

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #31 on: January 21, 2013, 14:21:07 PM »
Sziasztok!

Els? körben szeretnék gratulálni az LHSimulations csapatnak, szerintem nagyszer?ek a munkáik.
A kérdésem: ezzel a problémával már szerintem többen is találkoztatok. Feltettem a Library Base Packet (els?ként), majd a Landmarks packet, de a Landmarks-ban szerepl? épületeken nincsen textúra, azaz csak fekete formákként jelennek meg.
A külföldi fórumokon azt olvastam, hogy az egyes sceneryk "átfedik" egymást, azaz több sceneryben is benne van ugyanaz az objektum, az FSX nem tudja eldönteni, hogy melyikb?l vegyen adatokat, ezért feketét jelent meg a textúra helyett. Megoldást javasolnak ezerfélét, de én azért megkérdezném a Tisztelt Szerz?ket, hogy ?k mit mondanak?
(Jelenleg FSX SP1-em van, friss telepítés, még "teljesen üres". A VGA driver teljesen rendben.)

Köszönöm a választ.

HA-BG

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #32 on: January 21, 2013, 14:53:50 PM »
Szia!
Mivel a Landmarks Pack teljesen egyedi így átfedés nem lehet.
Javasoljuk az SP2 telepítését az FSX-hez,ennek hiánya sok kiegészít?nél okozhat gondot ill. a Direct X 10 prev kikapcsolását.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #33 on: January 21, 2013, 21:28:14 PM »
Szia!
Mivel a Landmarks Pack teljesen egyedi így átfedés nem lehet.
Javasoljuk az SP2 telepítését az FSX-hez,ennek hiánya sok kiegészít?nél okozhat gondot ill. a Direct X 10 prev kikapcsolását.

Köszönöm válaszod. Gondoltam, hogy egyedi, ezért is nem nyúltam be a bgl fájlok közé. , az SP2 telepitése pedig azért nem oldaná meg a gondot, mert az el?z? telepitésben gond nélkül m?ködött és ott sem volt SP2. DX9-et használok egyébként, ami az FSX telepit?csomagjában van.

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #34 on: February 11, 2013, 14:57:56 PM »
Köszönöm válaszod. Gondoltam, hogy egyedi, ezért is nem nyúltam be a bgl fájlok közé. , az SP2 telepitése pedig azért nem oldaná meg a gondot, mert az el?z? telepitésben gond nélkül m?ködött és ott sem volt SP2. DX9-et használok egyébként, ami az FSX telepit?csomagjában van.

Eljött az id?. Procicsere miatt újraraktam mindent, W7 64 bites angol (nehogy gond legyen), feltettem az FSX SP1-et, LHBP, LHPR csomagokat és feketék az épületek. Konkrétan akkor jönnek el? a fekete épületek, amikor a Settings/Customize/Scenery/Complexity beállítás NORMAL vagy afeletti állapotban van. Feltettem a Hungary Landmarks Packet, az abban szerepl? objektumok is feketék.
Ugyan tettem fel új f? és fa textúrákat, vissza is cseréltem újraindítottam és akkor sem. nVidia 8500GT/512MB DDR3 videokártyám van, minden rendben vele, a legfrissebb driverrel ami elérhet?. DirectX nincsen fent, a fenti két LHsimulations modulon kívül semmi "tuning" nincsen.
Ha kikapcsolom az LHSimulations csomagokat, elt?nnek a fekete épületek. Még két tippem van: kikapcsolni a Hungary.fbl-t, ha ez sem segít, akkor újratelepítek, de már nem szívesen.

Nem tudom, ki járt már így, de lécci help. Köszönöm.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #35 on: February 11, 2013, 15:41:40 PM »
Szia! A settingsben kapcsold ki a DirectX 10 megjelenítést. Az okoz fekete épületeket.

EDIT

FSX /Settings/Customize/Graphics/  DX10 jelöl? négyzetb?l vedd ki a pipát.

Régebben vélhet?en azért nem jelentkezett a probléma mivel XP op. rendszer  alatt ezt a lehet?séget fel sem kínálja.
« Last Edit: February 11, 2013, 17:31:56 PM by m814 »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #36 on: February 11, 2013, 21:11:19 PM »
Szia! A settingsben kapcsold ki a DirectX 10 megjelenítést. Az okoz fekete épületeket.

EDIT

FSX /Settings/Customize/Graphics/  DX10 jelöl? négyzetb?l vedd ki a pipát.

Régebben vélhet?en azért nem jelentkezett a probléma mivel XP op. rendszer  alatt ezt a lehet?séget fel sem kínálja.

Szia Gucci!

Köszönöm a tanácsod. A helyzet az, hogy nincs telepítve a DirectX, ezért a kikapcsolást sem ajánlja fel.
Újabb fejlemény: a repül?gép-kiválasztó menüben pörög körbe a kiválasztott masina. Ez nálam id?nként szürkére váltott, azaz a textúrát elhagyta róla.
Gondoltam a videokártyára is, de sajnos nincsen másik PCI-Ex kártyám, így egyel?re nem tudom annak a cseréjével orvosolni, inkább újratelepítek, az gyorsabb :)
Tudósítani fogok a fejleményekr?l.

BenkoG

Offline benkog

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 15
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #37 on: February 12, 2013, 13:18:28 PM »
Újratelepítettem. Most minden OK, megrepültem kedvenc köreimet, ha gondom lesz és ki tudom deríteni az okokat, akkor jelentkezem, mindenki okulására  :)

Offline beczen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 10
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #38 on: May 28, 2013, 19:36:28 PM »
Sziasztok!

Problémám az lenne, hogy amikor az ORBX England-ot vagy Ausztráliát aktiválom az FTX central-ban akkor az egész ország (Mo.) területe csíkozottá válik. :o A reptereitek megfelel?en, probléma nélkül m?ködnek. Ha É-Amerikát aktiválom az FTX central-ban akkor ez a probléma nem történik meg. Már mindent kipróbáltam a reptereitek a scenery adatbázisban felette vannak az orbx cuccainak, de így is maradnak a csíkok, elcsúszott textúrák. :'( GEX-el UTX-el nem lép fel ez a problémám. Lehet, hogy a MAS X nem kompatibilis az orbx-el? Minden kiegészít?b?l a legújabb verzió van fenn az FSX-ben.

Itt van néhány kép:

http://kepfeltoltes.hu/130528/2013-5-28_18-30-30-617_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130528/2013-5-28_18-30-43-181_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130528/2013-5-28_18-30-37-954_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130528/2013-5-28_18-30-52-420_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszönöm a segítséget! ;)

Norbert


Offline Boldizsár

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.760
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #39 on: July 07, 2013, 20:43:37 PM »
Szia Norbert!

még pár nap és kijön a FTXGlobal, és akkor tervezünk a patch-et a MAS_X hez, ami kompatibilis lesz a FTXG vel.
Addig is tedd inkatívvá vagy töröld a MAX_X scenery mappában a 6 db LC_... bgl filet. ez elvileg megoldja.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline szcsongor

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 11
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #40 on: June 23, 2015, 21:43:10 PM »
Sziasztok!

A Landmarks pack-ot direkt nem lehet elérni a linken? Szeretném letölteni, de azt mondja, hogy a fájl nem elérhető.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #41 on: June 24, 2015, 19:10:25 PM »
Sziasztok!

A Landmarks pack-ot direkt nem lehet elérni a linken? Szeretném letölteni, de azt mondja, hogy a fájl nem elérhető.

Köszönjük!

Linkek javítva.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline balu0

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 11
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #42 on: November 07, 2015, 11:44:29 AM »
Hi, p3d V3 alá nem megy fel a Base pack , íg a Landmarkot se lehet használni :( Terveztek installer updatet ? Esetleg elérhető valahol telepítő nélkül magában ?

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #43 on: November 07, 2015, 13:36:48 PM »
v3 egyelőre csak LHBP-hez elérhető. Elég sziszifuszi meló az összes installert megcsinálni, de rajta vagyunk.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline balu0

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 11
Re: Hungary Landmarks Pack / minden verzió
« Reply #44 on: November 11, 2015, 21:26:17 PM »
Szuper , köszi!