Home Cockpit > Home Cockpit Showroom

FS Multi Panel

<< < (2/7) > >>

sinbacsi:

--- Quote from: hxm441 on March 27, 2013, 20:21:29 PM ---Sziasztok...

Új vagyok itt, most kezdek foglakozni a témával.

Találtam egy nagyon kellemes kis programot ami soros porton kiküldi és fogadja az FS-FSX adatait, a fogadott adatokat bill. parancsokká alakítja a FS számára, remekül m?kodik. Bármit mögé lehet rakni ami tud soros portot kezelni (arduino, microcontroller stb.) Nézzétek meg hátha hasznos lehet.

 http://www.jimspage.co.nz/intro.htm

--- End quote ---

Köszönöm az információt, valóban hasznos lesz az FS és a panel összedolgozására.  ;)

HARAM:
Sziasztok!

A héten a kijelz?k meghajtásával dolgoztam. Az elmélet találkozott a gyakorlattal, és sikerült meghajtanom mind a két (három) kijelz?t a panelemr?l.



Aztán rákötöttem az USB áramkört is, így már innen tudom kapni az áramot is, nem kell küls? táppal rácsatlakoznom.  :)

Részletek: http://www.ramirez.hu/blog/category/elektronika/pic/fs-multi-panel/


Hxm441 érdekes a link amit küldtél. Mondjuk én sok univerzális panelt, kapcsolást kerestem, néztem már évek alatt. Végül így jutottam arra a következtetésre, hogy mivel az FSUIPC-vel tudok kommunikálni közvetlenül, nem is nehéz, ezért olyan minél olcsóbb cél elektronikát gyártok ami pontosan azt csinálja amit szeretnék, és nem kell pl. a rendszer billenty?zetének beállításaihoz kötni magamat. Azokat fel tudom használni esetleg más vezérlésekre. Mondjuk olyan események kiváltására, amiket csak az egyéb gyártók termékei kezelnek, és az FSUPC közvetlenül nem éri el. Ilyenkor tényleg jó lesz egy ilyen program, ha nem tudom megoldani C#-ból.

Mivel az egész rendszert én irányítom akármilyen programmal kommunikálhatok, teszem azt X-plane-hez is jó lesz, csak a PC-s programot kell majd át/megírni.

Jeleket bevinni nem is olyan nehéz egy PC-be, pl. egy szétszedett joystick segítségével, vagy valamilyen HID beviteli eszköz segítségével, amin mindenféle univerzális gomb ráakasztási lehet?ség van. Nekem a küls? kijelz?k meghajtása volt a f? kérdés.
Ez a panel amit építek, ill. a rajta lév? kijelz?k sok adatot tartalmaznak. Hozzá kell szokni a használatához, de ez is olyan, mint egy új cockpit. Meg kell szokni. Viszont az az élmény, amikor pl. egy megközelítésnél csak "kinézek" az ablakon, és csak rá kell pillantanom a küls? m?szerekre, és nem kell átmozgatnom a képet közben, meg vissza. Meg amikor FreeTracket használok, és a gombokra nem lehet az egérrel rákattintani, mert minden mozog :D Szóval ez nagyon jó, és egyre valóságosabb érzetet ad.
Teszteltem is, az FS-ben kiraktam az adatokat balra fel a képerny?re, és csak azokat néztem, és 2D-s cockpit nézetben, vagy 3d-ben de jól megnagyítva, hogy csak az ablak keretek látszódjanak. Nagyon jó, hogy nem vonja el a figyelmemet a felesleges kép mozgatás!

Remélem hamarosan beszámolhatok az els? FS vezérlésekr?l :)


sinbacsi:

--- Quote from: HARAM on March 29, 2013, 10:19:24 AM ---Hxm441 érdekes a link amit küldtél. Mondjuk én sok univerzális panelt, kapcsolást kerestem, néztem már évek alatt. Végül így jutottam arra a következtetésre, hogy mivel az FSUIPC-vel tudok kommunikálni közvetlenül, nem is nehéz, ezért olyan minél olcsóbb cél elektronikát gyártok ami pontosan azt csinálja amit szeretnék, és nem kell pl. a rendszer billenty?zetének beállításaihoz kötni magamat. Azokat fel tudom használni esetleg más vezérlésekre. Mondjuk olyan események kiváltására, amiket csak az egyéb gyártók termékei kezelnek, és az FSUPC közvetlenül nem éri el. Ilyenkor tényleg jó lesz egy ilyen program, ha nem tudom megoldani C#-ból.

--- End quote ---

SimConnect SDK  ;) illetve most valami ESP SDK-nak hívják májkrószoftnál. Az FSUIPC tudtommal ugyanúgy ezt használja. Ha esetleg nem találod a neten ezt az SDK-t, mert bevallom nekem jó id?be telt, mire le tudtam tölteni, szólj. Mellékeltek hozzá VB projekteket bemutató gyanánt.

HARAM:
Megnezem majd! En olyasmire gondoltam hogy adott gyartok pl. PMDG esemeny kezelesei nem erhetoek el fsuipc sdk-n keresztul. Csak billentyu kombinacioval. Vagy a sajat hozza ferhetetlen dll-jukon keresztul...  :-[

sinbacsi:

--- Quote from: HARAM on April 06, 2013, 11:07:44 AM ---Megnezem majd! En olyasmire gondoltam hogy adott gyartok pl. PMDG esemeny kezelesei nem erhetoek el fsuipc sdk-n keresztul. Csak billentyu kombinacioval. Vagy a sajat hozza ferhetetlen dll-jukon keresztul...  :-[

--- End quote ---

Ilyesmire gondoltál?
Létezik PMDG SDK, a következ? infót találtam róla: "The SDK will be installed when you install SP1c. It gets put into a subfolder in the PMDG folder and contains a pdf, a cpp file and a header file."

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version