Author Topic: LHBP papi lights és évszak kérdés  (Read 9250 times)

Offline Bondi

  • Valued Customer
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 14
LHBP papi lights és évszak kérdés
« on: March 18, 2014, 18:05:28 PM »
Sziasztok!

Lenne egy pici problémám az LHBP scenery-vel. Igazából eddig nem tűnt fel, lévén hogy tél volt, az állandó havas textúrák a reptér közvetlen közelében. Rémlik, hogy régebben volt egy season changer nevű alkalmazás, ami az összes LHSIMes repteret évszakhoz igazította, de nem találtam a gépemen, azt sem tudom, hogy létezik-e még, vagy már más elven változnak a textúrák. Ami még zavaró, hogy eltűnt a papi-light is, csak egész közelről látni, és akkor is csak halványan világít.
FTXGlobal+Vector 1.1 van fent, és használom a régi aerosoft LHBP city részét is a környező repülőterek miatt.  Az időjárás függő garfikát az ASE2012-vel szoktam bezavarni az FSXbe. Most az approachon látok egy gyönyörű tavaszi magyar tájat, majd beérkezek a régi LHBP city eltérő színű kocka alakú photobackground-ja fölé, ezután pedig a final-on a havas Liszt Feri fogad papilights nélkül :)

Bármi ötletre szívesen reagálnék, előre is köszi:

Bondár Zsolt

PS: ha vki hozzáértő esetleg tudna egy megoldást a régi city fotofile-jainak átalakítására, hogy kicsit jobban illeszkedjen az FTX Global amúgy szinte tökéletes textúráihoz illetve az LHSim LHBP-hez, azt külön megköszönném. Sztem nem én vagyok az egyedüli, aki a régi BP city-t kombinálta a z egyébként zseniális scenerytekkel!




Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHBP papi lights és évszak kérdés
« Reply #1 on: March 18, 2014, 21:09:48 PM »
Az évszakváltást nemsokára korrigáljuk.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline szamel

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: LHBP papi lights és évszak kérdés
« Reply #2 on: March 30, 2014, 21:31:41 PM »
Sziasztok!

Az 1.3-as verzió tartalmaz megoldást az évszakra vonatkozóan? Feltettem de nincs változás... Azért kérdezem, hogy lehet nálam van a gond és akkor keresek más megoldást (pl. leszedem az 1.2-t és úgy rakom fel az 1.3-at vagy valami hasonló...).

Köszönöm a választ előre is!

Zoli

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHBP papi lights és évszak kérdés
« Reply #3 on: March 30, 2014, 21:35:24 PM »
Egy kis hiba csúszott az elsőre kiadott verzióba.

A v1.3 Build 3 a jó.

Alternatív letöltés: https://drive.google.com/file/d/0B3PRo0hefj60RU16cE5iQllQaEE/edit?usp=sharing

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline szamel

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: LHBP papi lights és évszak kérdés
« Reply #4 on: April 04, 2014, 19:31:23 PM »
Köszönöm a segítséget!

Offline Bondi

  • Valued Customer
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 14
Re: LHBP papi lights és évszak kérdés
« Reply #5 on: April 14, 2014, 23:03:20 PM »
Srácok!

A PAPI light problémára nincs ötlet?
Csináltam 3 screenshotot, hogy látsszon milyen távolságnál lesznek láthatók a fények. Sztem  nem ilyennek kellene lenniük, csak nálam van ez a bug?
Az új update-el sem javulkt meg, ezek a képek az 1,3 build4 verzióval készültek:








Vmi ötlet esetleg? Elég zavaró hogy még sötétben sem látok semmit belőlük. Default reptereken, a ti LHDCteken és LHSMeteken tökéletesek a PAPIk.
« Last Edit: April 14, 2014, 23:08:10 PM by Bondi »

Offline Bondi

  • Valued Customer
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 14
Re: LHBP papi lights és évszak kérdés
« Reply #6 on: April 25, 2014, 12:08:16 PM »
Mizu srácok?

Szabin vagytok? Valami ötlet a PAPI hiányára?

Offline imre

  • Valued Customer
  • Newbie
  • *****
  • Posts: 8
Re: LHBP papi lights és évszak kérdés
« Reply #7 on: May 12, 2015, 16:09:53 PM »
Hello!

Végül lett-e valami megoldás a PAPI problémára? A scenery újratelepítése esetleg megoldja?
Az összes többi fény nálam teljesen rendben van, csak a PAPI nagyon halvány, csak nagyon közelről látható.

Offline su79o2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: LHBP papi lights és évszak kérdés
« Reply #8 on: December 28, 2015, 13:18:48 PM »
Nekem is úgy tűnik, hogy a PAPI nem igazán látszik/működik. Nagyon halvány, és négy fehér fény látszik a siklópályáról.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHBP papi lights és évszak kérdés
« Reply #9 on: January 12, 2016, 08:37:20 AM »
Sziasztok!


A PAPI egy különleges ún. Fresnel technikával készült (szimpla textúra, nem effekt). A láthatóságot nem tudjuk befolyásolni sehol. Az videókártya vagy videókártya beállítás függő, mip-map beállítás lehet rá hatással. Sajnos nem tudtam reprodukálni a hibát.

Nekem NVidida GTX 760-am van.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary