Author Topic: LHBP és Prepar3d 2.0  (Read 18482 times)

Offline Potroh

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
LHBP és Prepar3d 2.0
« on: November 25, 2013, 21:37:51 PM »
Hello,

Érdekl?dnék, hogy a scenery mikor lesz kompatibilis a Prepar3d 2.0-val?
A dll minden alkalommal megöli az egész szimulátort.

köszönettel
Potroh

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #1 on: November 25, 2013, 22:04:20 PM »
Lesz P3D 2.0 támogatás az biztos, de elég nagy felel?tlenség lenne most akármit is ígérnünk mert egyel?re még meg sincs a licencunk.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Potroh

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #2 on: November 26, 2013, 10:15:19 AM »
Lesz P3D 2.0 támogatás az biztos, de elég nagy felel?tlenség lenne most akármit is ígérnünk mert egyel?re még meg sincs a licencunk.

Hello,

Nem túlságosan biztató a válasz azoknak, akiknek kiinduló reptere Budapest.
Az új szimet ilyenkor illik legalább megvenni, különösen, mivel LHSIM-es fejleszt?k is fel-fel t?ntek a Lockheed forumban akkor, amikor még béta volt a 2.0.
Megértem, hogy a védelem fontos szempont (ezért a dll és nincs más indoka) ámde ha már egyszer nem volt az LHSIM része a béta fázisnak, akkor viszonylag kevésnek hangzik ez az általános ígéret.
Nagyon sokan fognak hamar és végleg áttérni P3D 2.0-ra és ez egy fontos szempont, gondolom ez nem vitatható.

Sajnos magam is így vagyok vele és addig kénytelen vagyok majd újra az Aerosoft sceneryt használni, noha els?k közt vettem meg a gyönyör? új változatot, amiért utólagos elismerés illeti a teamet!

üdv
Potroh

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #3 on: November 26, 2013, 12:08:35 PM »
Ez nem általános ígérgetés, biztos lesz 2.0 támogatás, hogy mikor az még kérdéses. Attól függ milyen hiba miatt száll el a P3D és milyen gyorsan lehet megoldani.

A béta teszterek közé nem kerültünk be. Tegnap meg úgy megrohamozták az LM oldalát hogy még az SDK-t se tudtuk letölteni.

MI egy kis csapat vagyunk limitált er?forrásokkal és szabadid?vel. Most tulajdonképpen kicsit meg is szívtuk ezzel 2.0-val mert ez egy újabb platform lesz amire lehet fejleszteni, sorban a negyedik (FS9, FSX, P3D 1.4 és P3D 2.0). A leggyönyör?bb az lesz amikor lesz majd egy 64 bites P3D is.

A dll pedig nem csak a védelem miatt. Az felel?s még sokminden másért pl. automatikus évszakcsere, fények stb. És a jöv?ben mégnagyobb figyelmet kap.

Szóval kis türelmet kérünk, mindent megoldunk.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Boldizsár

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.760
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #4 on: November 26, 2013, 15:35:52 PM »
Kedves Potroh!

A P3D V2 alig egy napja jelent meg, szerintem nem vagyunk nagy késésben. Az FSX telepít?jében van egy úgynevezett felhasználói szerz?dés, amiben egyértelm?en benne van hogy a programot FSX alá kell telepíteni. Arra szeretnélek megkérni, hogy ha már eltérsz a szerz?dést?l, legalább ne írj a fórumunkra.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Potroh

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #5 on: November 26, 2013, 20:08:52 PM »
amiben egyértelm?en benne van hogy a programot FSX alá kell telepíteni. Arra szeretnélek megkérni, hogy ha már eltérsz a szerz?dést?l, legalább ne írj a fórumunkra.

Kedves Boldizsár,

Nagy tévedésben vagy jogi értelemben, mivel ha egyszer megvettem a terméket, akkor oda telepítem ahová akarom.
Legfeljebb nem m?ködik. Ugyanakkor nehezen tudnám elképzelni azt, hogy a Ti érdeketek az volna, hogy NE m?ködjön P3D 2.0 alatt, amelyet nagyon sokan fognak használni kizárólagosan rövid id?n belül.
Azt gondoltam, hogy egy kifejezetten erre a célra m?köd? fórumban nem barbárság feltenni egy ilyen adekvát kérdést, de úgy látszik itt is él a hazai szellem, amely azonnal "el?zi" azokat, akik nemtetsz? kérdést tesznek fel, vagy kijelentéseik nem mindenben tükrözik azok véleményét, akik moderálják a fórumot. "Merjünk kicsik lenni..."

Szakmai értelemben viszont nagyon köszönöm Guccinak a tárgyszer? választ, csak annyit hozzátéve, hogy ajánlatos volna a sietség a dll tárgyában, mivel szinte az összes létez? state of the art scenery azonnal kompatibilis a P3D2-vel, így ez a kiváló LHBP scenery szenved kárt akkor, és Ti is, ha nem kompatibilis.
A backward kompatibilitás amúgy a Lockheed érdeke is, és ezért csodálkozom azon, hogy nem adtak nektek lehet?séget részt venni a béta-tesztelésben.

üdv
Potroh

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #6 on: November 26, 2013, 20:14:44 PM »
Quote
Kedves Boldizsár,

Nagy tévedésben vagy jogi értelemben, mivel ha egyszer megvettem a terméket, akkor oda telepítem ahová akarom.
Legfeljebb nem m?ködik.

Akkor nem tévedtünk. Viszont támogatást sem kell hozzá nyújtanunk.
Félre ne értsd! Nem a kérdéssel van baj! Ugye érted...

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline kbhont

  • Beta tester
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 290
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #7 on: November 26, 2013, 20:17:01 PM »
Szia!
Bocs, hogy bele ugatok, de mint kívül álló, nem a mondandód tárgyilagosságával volt szerintem Boldizsárnak "gondja".
Inkább a hangsúllyal!
Az LHSIm-s fiuk szinte minden szabad idejüket a Mi szórakozásúnknak szentelik és ha adunk egy kis id?t, biztos lesz megoldás mindenki "problémájára"!
Kis türelmet...
FS9/P3Dv4 igen
FSX nálam nem játszik (szerepet) :D
Lap:Asus Rampage VI Apex
CPU i7 7820X @4.5Ghz
RAM Corsair Dominator 3200MHz 32 GB
VGA Asus GTX1080Ti Strix  2560x1080
SSD Samu 830
Windows 10  X64

Offline Potroh

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #8 on: November 27, 2013, 13:37:53 PM »
Akkor nem tévedtünk. Viszont támogatást sem kell hozzá nyújtanunk.
Félre ne értsd! Nem a kérdéssel van baj! Ugye érted...

Abszolúte NEM kötelez? támogatást nyújtanotok. Ez nem is lehet kérdés.
Hadd fogalmazzak viszont úgy, hogy "illend?" volna a támogatás, hiszen alig két hónapja jelent meg az LHBP. Ilyenkor a "szokásjog" szerint jár a támogatás, pusztán annak okából, mert egy friss 'product'-hoz ez általában jár.

De persze megtehetitek azt is, hogy egy új verziót adtok ki esetleg a P3D2-höz,  mondjuk hivatkozva arra, hogy a teljesen új 'shadow' miatt az összes agyon-békingelt bitmepet lecserélitek, hagyván ezzel, hogy a szim tegye ezt a dolgot a maga eszközei szerint, de persze ez nem volna barátságos dolog.

Sajnos tévedésben vagy a jogi részt illet?en, mert az EU jog nem annyira egyszer? e kérdésben, hogy valaki fogalmaz egy ELULA-t és és egy kattintással ez elfogadásra kerül minden elemében, legyen bármi a tartalom, de ezen valóban nem érdemes e fórumon vitatkozni.

A lényeg, hogy legyen támogatás, akkor, amikor lehetséges, mert ez "közös" érdeke mindenkinek...
De ha NINCS támogatás, úgy is jó, mert ez valóban NEM kötelez? részetekr?l. Viszont nem lesz jó érzés ha már minden scenery kompatibilis lesz, kivéve a Tiéteket, amely csodás munka amúgy.

üdv
Potroh



Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #9 on: November 28, 2013, 08:48:22 AM »
Szia!

Mindenki álláspontját értem. Türelem sceneryt terem.



A telepít? és a konfigurátor program már korábban át lett alakítva hogy P3D-t is tudja kezelni.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Potroh

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #10 on: November 28, 2013, 09:28:06 AM »
Mindenki álláspontját értem. Türelem sceneryt terem.

Szia,

Nagyon jól hangzik (látszik) és köszönet a fáradozásotokért!

üdv
Potroh

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #11 on: November 28, 2013, 20:45:43 PM »
Neked most hivatalosan megvan a Prepare3D 2.0? Milyen konfigod van?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Potroh

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #12 on: November 28, 2013, 22:56:53 PM »
Neked most hivatalosan megvan a Prepare3D 2.0? Milyen konfigod van?

Szia Gucci,

Természetesen megvan, pont azért tettem fel a kérdést, sajnos els?nek, nem hálás feladatként.
Sajnos csak egy gépre lehet feltenni, mert utána már nem engedi magát újra regisztrálni, csak kérésre. El?ször egy Win7 partíció alá tettem fel, de aztán kipróbáltam W8.1 alatt is, ahol sokkal simábban fut.
A konfigom: I7-3820 és 12GB RAM és egy Nvidia 780.
Nagyon jól m?ködik rajta (nekem) bár sokak teljesítmény-csodát reméltek, ami részben igaz is, de persze meg kell újra tanulni a P3D2-t rendesen konfigurálni az FSX (és az 1.4) után, mert itt azért sok minden már egészen más.

Az új dinamikus-shadow egészen fantasztikus, bár ha mindent bekapcsol az ember, akkor azért csökken a teljesítmény is, de ahhoz képest, hogy az FSX-ben ezt ép-értelm? ember sohasem kapcsolta be egyáltalán és ronda is volt, ahhoz képest óriási fejl?dés.
Ha valaki a régi Budapesten pl. látja az összes ház dinamikusan mozgó árnyékát, s?t a fákét is, árnyékot a hidak alatt a Dunán, az azért szemet gyönyörködtet? dolog. És a víz is szép, bár ahhoz leginkább maxra kell tenni, ami viszont eszi a frémet.
A fények is szépek, és tényleg jó dolog, hogy szinte minden kompatibilis, legfeljebb nem az installerekkel, de fájlokat másolni azért még sokan képesek. Az UTII is m?ködik és szinte minden, ami fontos.

Remélem hamarosan gyönyörködhetünk majd a Ti repteretekben is, nyilván sokkal szebb lesz az is P3D2 alatt.
És ismételt köszönet a fáradozásaitokért!

üdv
Potroh

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #13 on: November 28, 2013, 23:09:10 PM »
Most a P3D 1.4-en dologozunk, úgy néz ki hogy készen is van. A P3D 2.0-nál ha megvan a dll akkor átküldeném neked tesztelésre, mert eddig nagyon kevés P3D teszterünk van.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Potroh

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: LHBP és Prepar3d 2.0
« Reply #14 on: November 29, 2013, 00:09:28 AM »
Most a P3D 1.4-en dolgozunk, úgy néz ki hogy készen is van. A P3D 2.0-nál ha megvan a dll akkor átküldeném neked tesztelésre, mert eddig nagyon kevés P3D teszterünk van.

Természetesen boldogan állok a rendelkezésetekre tesztelésre.
A P3D1.4-et nem értem egészen, legfeljebb csak a telepít? részét, mert az eredeti dll kifogástalanul m?ködik 1.4 alatt is.
Persze erre Boldizsár azt mondja, hogy eddig jogtalanul használtam ott is, de szívesen állok a per elé... :-)

üdv
Potroh

(potrohkocsonya at gmail dot com)