Author Topic: Gépfejlesztés  (Read 34124 times)

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Gépfejlesztés
« on: May 18, 2010, 15:15:18 PM »
Legyen tanulságul mindenkinek aki a közel jöv?ben akar gépet fejleszteni, a következ? pár sor.

Végre, valahára sikerült hosszú-hosszú gy?jtöget? munka árán, megvenni az új vasat.

Specifikációk:

GIGABYTE P55A-UD3
INTEL CORE-I5-750 (4 mag, 4 szál)
2GB GEIL VALUE DDR3 1333 CL9 KIT (még kerül bele 2GB csak most nem volt rá pénzmag)
GIGABYTE 260GTX SOC (Super Over Clocked ( Gyári tuningos)) - 896I (896MB DDR3 RAM)
WDC 640GB / 64MB

Szóval nem egy rossz gép. Persze a csúcskategóriától messze van, de fogjuk rá. Így is örültem, hogy megúsztam 2k alatt.

Na, gép megjött, vigyor fülig, vééégre adhatok FSX szájának, ami kifér a csövön, nem kell többet játszani a beállításokkal, mehet minden csutka fullon. Hát persze. :)
FSX SP2 feltesz, alapbeállítások megnéz, alapból Ultra High-ra konfigolta magát, hurrá-hurrá, hadd szóljon. Földön 70-80 fps, leveg?ben 120-150 körül. Hahaj, királyos, istenes. Na akkor tegyünk fel valami kieget (ugyanis ez csak az alap szim volt) LHBP 1.40 FSX feltesz, Wilco A320 feltesz, indít, LHBP G45-re 18 fps. hmmm. Jó, semmi pánik, anizó vissza trilineárra, Ultra vissza High-ra, na majd most. 19-20 FPS. NEM VICC! Az agyam majdnem eldurrant. 1 teljes napom ráment, hogy a létez? összes lehetséges grafikai beállítás variációt kipróbáljam, és a következ?re jutottam. Vagy nagyon szép és akad mint a disznó, vagy hányadék, - értsd pixeles, recés (noaa) - gagyi. Nincs köztes állapot. Egyszer?en lehetetlen úgy konfigolni, hogy a kecske is meg a káposzta is... És mint írtam feljebb azért a gép egy kisebb er?m?. Bepipultam, FSX Uninstall, FS9 felrak, kiegészít?k, repül?k, repterek, Real Environment Extreme, a szim úgy állítva, hogy gyakorlatilag már nincs mit feljebb tenni, minden ext.dense-en, minden fullon, AA-t kivéve persze, hála M$-nek, és láss csodát, LHBP 2007+2009 upd. PMDG 737 VC-ben approach-on 40-50 fps. Terminálon sem megy lejjebb 30-nál. El kezdtem játszogatni, hogy mi akasztja meg, de úgy vettem észre, hogy nagyon semmi. Fel dobtam Aerosoft EGLL 1.1-et, ami nem kis reptér, és nem is a frame barátságáról híres, no meg PMDG 747 VC-ben ami szintén nem egy farme barát dolog, és még így is approach-on 70 fps átlagom volt, terminálon 50 körül. (Az is érdekes, hogy LHBP többet eszik).

Szóval egy nagy következtetést vontam le az egészb?l, nevezetesen hogy FSX egy * - és most mindenki helyettesítse be amivel akarja. Igazából tuningolt FS9 majdnem hozza ugyanazt a látvány szintet mint X, annyi, hogy nincsenek benne küldetések, de az meg kit érdekell, ha úgyis IVAO-n repülök. Szóval aki FSX-ezni akar Ultrába, javasolt az i7-860 4 mag 8 szál (bár nem használja ki,és egy nVidia fermi (480) v. 5x-es szériás ATI)

Végül, konvertálásnál sajnos elég sok elveszett a min?ségb?l, de EGLL app-om 747 VC-ben FS9 csutka max-on akadás mentesen. :) Vééégre.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AVeL60Yj_GM[/youtube]

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Gépfejlesztés
« Reply #1 on: May 20, 2010, 18:44:29 PM »
Ezt a posztot nagyon köszönöm!

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Gépfejlesztés
« Reply #2 on: May 21, 2010, 06:44:26 AM »
Szívesen. Épp fejleszteni készülsz? Egyébként, most találtam rá pár apróságra, 2 napig csak tweakeltem FSX-et, a config fájltól elkezdve egy 600MB-os textúra kicsinyít? csomagig (DXT5 -> DXT1) most kap még egy esélyt, de ha nem produkál valami feledhetetlent, akkor végleg szakítás lesz bel?le. Majd leírom a tapasztalataimat.

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Gépfejlesztés
« Reply #3 on: May 21, 2010, 14:02:44 PM »
Nos, meg volt a másod kör, a szanaszét tweakelt FSX-el, körülbelül 7-10 fps-t nyertem. semmi többet. Az a baj, hogy FSX alá nem nagyon vannak fizet?s VC nélküli modellek, mert hát azok eszik a legtöbbet. Minek kabin meg vc, amikor úgyis 2d-t használok? No mindegy, akinek esetleg még kedve lenne próbálkozni:

FSX Texture conversion: http://www.mileswebsolutions.com/FSXTextureConversion/#files
DXT5-ös default textúrákból csinál DXT1-es textúrákat. (figyelem, csak a defaultból!!)

FSX Config fájl tweakek: http://www.highflightsimulations.com/site/index.php
a 4 mag kihasználásától, az autogen babrálásig minden.

De hiába, ez sem segít sajnos.

FS9 vissza. Végleg.

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Gépfejlesztés
« Reply #4 on: May 21, 2010, 18:46:53 PM »
Rá tettem még egy lapáttal. nHancer-el sikerült AF-et + AA-t tenni FS9-re. 40-50 FPS Így is.


Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Gépfejlesztés
« Reply #5 on: May 21, 2010, 23:37:27 PM »
Szívesen. Épp fejleszteni készülsz?

Igen. ;D Mondjuk én eleve az FS9-re utazom (nem kizárva persze a kés?bbiekben az X-et, bár ahhoz az általad írtak miatt majd még combosabb gép kell).

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #6 on: June 04, 2010, 11:53:47 AM »
Sziasztok!


Hát nekem is elöbb-utóbb be kell adnom a derekam és lecserélnem, vagy legalábbis drasztikusan felujítanom a már 4-5 éves gépemet. Jelenleg egy AMD Athlon 3500+ van, 4 Giga DDR2-vel, 2,2 GHz-es mezei 1 magos procival, Nvidia 8600GTS 256 megával, szóval már elég elavult szegényke. Aerosoft Budapesten FS2004 olyan 19 FPS-t hoz PMDG-vel. FSX Sármelléken produkál annyit Cessnával.
A héten azzal küszködtem hogy a 160 gigás vinyómon próbáljak rendet illetve helyet csinálni, nem sok sikerrel. Nem vagyok egy számítógép zseni a hardverhez meg különösen nincs lövésem bár imádom a technikai dolgokat. Szóval elkezdtem nézegetni küls? majd bels? vinyókat és meglep?dve konstatáltam hogy 1 terrás vinyó csak 20e pénzbe kerül. Én olyan kétszeresére számítottam. A baj csak az ha már az ember elkezdi nézni a vinyókat akkor akarva-akaratlanul mást is elkezd nézegetni, nálam meg különösen nagy a csábítás ereje, média márktba engem beengedi az életveszélyes.
Szóval elkezdtem nézel?dni. Arra gondoltam lecserélem az alaplapot meg a procit. A többi marad. Mi a véleményetek?
Arra gondoltam hogy proci mindenkép Intel, néztem i7-et de az árban nekem túl durva, i5 már egész szimpatikus. Ahhoz persze 1156-os socket kell, alaplap van sok, de olyat szeretnék amibe át tudom menteni a DDR2 ramjaimat és legf?képp a videó kártyám tudom az csak 256 mega de egyel?re megteszi. Minden más maradna.
Szakért?ket kérdezem? Ez lehetséges? Vagy hadjam a francba és vegyek egy teljes perifériát tehát házat, ddr3-t és új videókártyát. Megmondva az ?szintét a jelenlegi videókártyámnak a PCI csatlakozója egyel?re ismeretlen. Nem emlékszem milyen van benne.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Gépfejlesztés
« Reply #7 on: June 04, 2010, 14:14:35 PM »
Hát Sanyi, meg kell mondjam bukós a történet. DDR2-t nem eszi 1156-os lapka. Ahogy feljebb írtam nekem i5-750 4 magos, nagyon jól ketyeg, pláne a gyári tuningos VGA-val (bár most küldtem vissza gar.-ba, de ez más téma). Szóval amit tudok ajánlani hasonló konfig:

GIGABYTE P55A-UD3
INTEL CORE-I5-750 (4 mag, 4 szál)
GEIL VALUE DDR3 1333 CL9 KIT vagy Kingmax HyperX széria
MSI 250GTS 1GB - 30E körül már van
HDD - arra figyelj, hogy nézd mögötte a cache méretét is, mert tapasztalatból mondom, hogy nagyot lök a sebességen.

Ez el?tt egy 16MB-os Samsungom volt, és megértem kivárni míg FS betölt?dik. Most 64MB-al repül. A 64MB a fels? véglet, de azt mondom minimum egy 32MB már megéri.

Táp, Kizárólag Chieftec ! Max. Coolermaster ! És nem kell alá 700-as, b?ven elég egy 500-550, ha nagyon biztosra akarsz menni 600-as, de az már legalább 120W-al több mint kéne, vésztartalékkal együtt is.

És hogy jól járj te is http://www.ipon.hu - ajánlom figyelmedbe. Média Marktot meg felejtsd el. Ipon, on szerény pénzmagért, még össze is rakják neked, a konfigot, azt hiszem 2500-ér. Nem tétel. És Szinte nagyker árakkal dolgoznak. Nem tudom hogy tudják tartani a boltot ilyen árakkal, minden esetre, én 196-ból hoztam ki az i5-t, úgy hogy csak a VGA 55E-volt. Ja és összeszereléssel, és kiszállítással együtt. Ha kérdésed van nyugodtan írj. Vagy ha gondolod írd meg privátba, mennyit szánnál rá, és összerakok neked egy konfigot.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #8 on: June 04, 2010, 15:17:04 PM »
Köszi Zoli!
Nem mondom hogy mindent megértettem  ;) Nem a média marktban akartam venni az csak példa volt a pixmania.hu-n nézel?dtem.

Végülis a memória kidobása nem olyan nagy érvágás, a videókártyát sajnálnám mert azt tavaly vettem egy rakat pénzért.

Ez micsoda? : MSI 250GTS 1GB - videókártya? Csak nvidia!

Egyel?re csak egy HDD-be ruháznék be amit a jelenlegi gépem megeszik meg amit majd átteszek a következ?be. Abból tudsz valami jót ajánlani?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Gépfejlesztés
« Reply #9 on: June 04, 2010, 16:42:43 PM »
Ezt a Samu F1-et mindenki akit ismerek dícséri

http://ipon.hu/webshop/product/samsung_1000gb_f1_7200rpm_32mb_sata2_hd103uj/19056

Illetve az MSI 250GTS, ami megegyezik egy 9800GT++ -al, mert mindkett?n G92-es chip van.

http://ipon.hu/webshop/product/msi_n250gts_twin_frozr_1gb_ddr3_pcie/117651

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Gépfejlesztés
« Reply #10 on: June 04, 2010, 19:34:56 PM »
Sziasztok!

Amire érdemes figyelni, az az, hogy minél magasabb (min. 3 Ghz) legyen a proci órajele, az FS ugyanis leginkább ezt igényli. Két mag b?ven elég jelenleg hozzá és ez már igen kiváló teljesítményt produkál. RAM-ból a min. 4 GB az ideális, a videókártyából pedig az 512 MB-s is b?ven elég.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #11 on: June 04, 2010, 20:19:35 PM »
Feltettem egy új drivert a videókártyámhoz azóta nem vagyok képes AA-t varázsolni az FS-be. Pedig az nHancert is újratelepítettem. Lehetséges hogy az új driver miatt nem megy?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Gépfejlesztés
« Reply #12 on: June 04, 2010, 20:54:15 PM »
A gyári nVidia driver azt kell mondjam, hogy egy kalap túró. Én tweak-elt drivert használok. AA+AF nHancer-el kiválóan m?ködik. Illetve m?ködött amíg nem ment ronggyá az új kari. De az más miatt volt. :) Szóval csak ajánlani tudom.

http://www.tweakforce.com/

Download gomb, aztán ott válaszd az nvidia, figyelj mert van desktop és mobile is, utána vista / 7 v. xp, és a verzió, illetve platform, x86, v. x64.

Amióta ezt használtam + 10 fps minimum volt. Persze amikor 235 alapból akkor tök mindegy, de extrem dense-en mikor AA+AF mellett pmdg is "csak" 27-et adott LHBP-n akkor jól jött :D

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #13 on: June 04, 2010, 21:02:12 PM »
És hol lehet bekapcsolni az élsimítást ha ez egy driver?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #14 on: June 04, 2010, 21:05:52 PM »
msn-re fel tudsz jönni? talán úgy egyszer?bb... köszi! :D

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary