Author Topic: Gépfejlesztés  (Read 34140 times)

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Gépfejlesztés
« Reply #30 on: October 03, 2010, 10:32:32 AM »
Szia Sanyi!

Itt megtalálod azt a programot amire szükséged van, az adatok mentéséhez !

http://www.hiren.info/downloads/freeware-tools/1

Létezik a Hiren.BootCD és a nem bootoló gépeknél ezzel ellehet indulni és a mentést elvégezni.
« Last Edit: October 03, 2010, 11:10:04 AM by Swift »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #31 on: October 03, 2010, 11:37:52 AM »
Remélem. Hétf?n megjön valószínüle az új vinyó! Majd akkor szükségem lenne a segítségedre, hogyan tudom megmenteni életem munkáját. Tényleg katasztrófa mert az összes modellez?s cucc is ott van, a vásárolt kiegészít?k licence kódjai (igaz azok nagy része email-en is megvan) stb.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Gépfejlesztés
« Reply #32 on: October 03, 2010, 15:03:43 PM »

Ja, Sanyi - a sérült vinyóra már ne írj semmit, mert felülírhatnak adatokat a másolt fájlok, és akkor azok elvesznek.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #33 on: October 03, 2010, 17:18:07 PM »
Sikerült valamit alkotnom. Két partícióm van egy C: és egy D:. A windows telepít?lemeze felismerte a merevlemezt és a C:-t újraformáztam. Most felment az XP, elkezdtem kiírni mindent DVD-re!

Boldi ha ráérsz beszéljünk msn-en!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Gépfejlesztés
« Reply #34 on: October 03, 2010, 19:18:18 PM »
Sikerült valamit alkotnom. Két partícióm van egy C: és egy D:. A windows telepít?lemeze felismerte a merevlemezt és a C:-t újraformáztam. Most felment az XP, elkezdtem kiírni mindent DVD-re!

Boldi ha ráérsz beszéljünk msn-en!


Szia, ha ezek sikerültek - akkor remélem sikerül az adatokat is leszedni.
Gondolom a C:-n van a rendszer és a D:- n az adatok.

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Gépfejlesztés
« Reply #35 on: October 04, 2010, 07:47:03 AM »
Szia Sanyi,

Nem kellene a formázással meg egyebekkel próbálkoznod, nehogy több dolog vesszen mint ami ildomos.
A következ?ket kell ilyenkor csinálni.
Tölsd le a Hiren.Bootcd-t.
Ez automatikusan elbootol és feláll cd-r?l egy Xp.
Ekkor látja már az usb portokat, és az usb-n keresztül, pen-re vagy USB-s vinyóra mindent tudsz menteni, ami nem sérült. / De, valószínüsítem hogy nem, csak a Windows rendszer terület. /.

Ráérsz utána azzal probálkozni, hogy tényleg mennyire dölt össze a régi vinyód.

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Gépfejlesztés
« Reply #36 on: October 04, 2010, 18:57:23 PM »

Sanyi !

Remélem sikerült !

Holnap du-tól leszek, ha valamiben tudok segíteni.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #37 on: October 04, 2010, 19:36:09 PM »
Ma kaptam meg az új vinyót. Épen formázom. Rátelepítem az XP-t és rakom bele a régit és másolom a cuccot.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #38 on: January 22, 2011, 12:46:57 PM »
Sziasztok!


Rászedtem magam és úgy döntöttem hogy beruházok egy új számítógépre.

Már sokat nézegettem az ipon-on meg a pixmánián. Árban ezek verhetetlenek csak hát az a gondom vele hogy nem tudom összerakni a gépet magam, másrészt ha valami gond van akkor postázgatni meg minden... Úgy döntöttem itt egy helyi boltban rakatom össze. Rendesek már 100 éve ott vannak többször vettem t?lük ezt-azt. Abba is belemennek hogy ha akarok néhány cuccot magam vásároljak be és azt belerakják.
A véleményetekre lennék kiváncsi, mert én a hardware-hez totál hülye vagyok.

Processzor:
Intel Core i5-680 - 3,6 GHz - 4 MB L3 Cache - LGA 1156 socket (BX80616I5680 - dobozos verzió) Quad Core
Pixmanián: 80.384 Ft
Ipon : 73.190 Ft
Boltban : 90.440 Ft.
Próbáltam a legnagyobb órajel?t kinézni. i7 nekem már egy kicsit húzós. Kérdés : dobozos verzió mit jelent? a h?t? is benne van? vagy azt külön kell megvenni?

Videókártya:
Alapvet?en Nvidia GTX 470 1200MB PCI Express 2.0 16x
Több gyártó van:
ASUS: Pixmánián 63.871Ft; boltban 77.870Ft;
Gigabyte : Pixmánián (2.0-ás overclock) 75.034; Iponon ugyanaz 69.818 Ft.
Kérdés: Mi az az SLI?

Alaplap:
Hát itt többet néztem:
Egyik : Intel DH55HC - 1156 - Chipset H55 (ugye fontos hogy a videókártya 2.0-ás PCI-t be tudja fogadni:
Pixmánián ez most 25.133Ft. Iponon 25.125 Ft.
A boltban Asus P7H55 LGA1156-ot ajánlottak 30.720-ért. Pixmánián 25.012 Ft. Iponon 24.562 Ft.
Ezen még agyalok. Asus nem rossz. De olyan kellene amin van 3.0-ás USB is.

Memória:
Kingston 2x2Gb 1666Mhz-es. Boltban 6930Ft. Iponon és pixmánián nem találtam de nagyjából hasonló árban mozognak.

Táp:
Itt fogalmam nincs. A boltban HIPRO 550W-ot ajánlottak. Az 18.220 Ft.

Operációs rendszernek XP-t szeretnék (max. megveszem a win7-et és downgrade joggal élve XP-re 'butítom'). Bár a boltban azt mondták hogy mivel ilyen cuccokat raktam össze ezért a win7 jobb lenne mert az xp lassú lesz. Ez igaz?

El?re is köszönöm a véleményeket!
« Last Edit: January 22, 2011, 12:48:49 PM by tsGucci »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Gépfejlesztés
« Reply #39 on: January 22, 2011, 17:13:41 PM »
A HW nekem is kínai, de egy dologban biztos vagyok: a Win7-et (64 bit a célszer?) ne butítsd le XP-re, mert nem éri meg: a 7-es sokkal jobb, mint a Vista és teljesen nyugodtan használhatod FS2004-hez és FSX-hez is - meg bármi máshoz.

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Gépfejlesztés
« Reply #40 on: January 23, 2011, 09:43:24 AM »
No, Sanyi!

Processzor, én saját tapasztalat alapján jobban ajánlom neked az i5-750-et. Amíg a 680-as 2 mag, 4 szál (Hyper Threading) Addig igaz a 750 "csak" 4 mag 4 szál, tehát nem HT-s, de ismer?snél FSX az i7-860 4/8 HT-ra köpködött nagyon. Arról nem is beszélve, hogy a 750-nek 2.66 - 3.2-ig légh?téssel simán húzható. Vízh?téssel, 3.4-3.5-ig nitrogénnel, 4.00-ig. :) + 750-ben több az L3 cache.

VGA az rendben, az SLI azt jelenti, hogy 2 kártyát (VGA-t) összekötsz egy SLI kábellel, és a két kártya egyszerre számol, ergo 2x annyi VGA teljesítmény. ATi-nál ugyanezt Corossfire-nek hívják.

Alaplap. Személy szerint Gigabyte fan vagyok, de meg is van az oka. Félelmetesen precíz, és tuningképes lapok. Nekem az i5-750 alatt egy Gigabyte P55A-UD3 pörög, és kiválóan teszi a dolgát.

Memória. Nálam 4x1GB Geil Ultra 1333-as ketyeg Dual CH-n, teljesen kiváló. szvsz. felesleges 1600, A proci buszsebessége egyébként is csak 1333 nem fogja kihasználni. Ha viszont igazán jó ár/érték arányt akarsz, akkor Kingston HyperX-et veszel, mert az bajnok.

Oprendszer. Mindenképpen Win7. Az XP SP3-al, gyakorlatilag használhatatlan lassúsággal megy a rendszerem, még miután az alaplapi driverek a helyükön vannak is. Startmenü klikk 15mp minimum... Szóval XP már felejt?s.

Táp. Ne vegyél noname tápot, mert az a névleges teljesítmény töredékét adja csak le. Amit vehetsz, FSP, CHIEFTEC, GIGABYTE, THERMALTAKE, COOLERMASTER, (állítólag a HKC-k is jók bár még nem láttam egyet sem.) ENERGON, és ENERMAX.

A tápra kiemelt fontossággal figyelj, mert ha az gáz, az egész rendszered gáz. Javaslom, nézd össze az összeválogatott hardverek, max. TDP-jét (Max. áramfelvétel pl. i5-750-nek 95w) és adogasd össze, számolj rá kb. 15-20% ingadozást, és úgy jön ki mekkora táp kell. VGA jóval 200 felett lesz valószín?. Ha meg SLI-t akarsz, akkor meg 2x200... szóval csak óvatosan. 550-es Chieftec van az enyémben is, igaz nekem csak egy 260GTX SOC van bent, az megáll 170-180W-nál szerencsére, úgyhogy 50W pluszt hagytam rá, így jött ki az 550.

Remélem segítettem.
« Last Edit: January 23, 2011, 09:49:39 AM by Zoli »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #41 on: January 23, 2011, 10:00:18 AM »
Köszi Zoli!

Persze hogy segítettél. Már az IVAO fórumon is veséztük a dolgot. Ott is azt mondták hogy win7 legyen de abból is a 64 bites mert csak az tud annyi memóriát megcímezni.

Viszont a prociban nem vagyok tutibiztos. Sokan mondják hogy sem az fs9 sem az fsx nem használja ki a több magot csak egyet, ebb?l adódóan a két magos 3,6 Ghz-es talán jobb választás. Tuningolni én meg amúgy sem fogok. Ha dobozos verziót veszek akkor abban már benne van a proci h?t? vagy azt külön kell?

Alaplapon még gondolkozom.

Memória végülis nem egy nagy összeg, akkor majd azt megrendelem.

A tápban segíthetnél. Szerinted az 550W elég? Valaki azt mondta hogy a vga kártya amit választottam zabál mint állat. Nemrég vettem egy újságot ahol 26 (13 nvidia, 13 amd) vga kártyát hasonlítanak össze. Azt írja a GTX470 228 wattot eszik csutka teljesítményen átlagban 143W-ot. Egy "régi" 9800GTX maxon 150W-ot zabált átlagban viszont 128-at. (majd feltöltöm az összehasonlítás táblázatot mert szerintem nagyon hasznos és jól megvan csinálva) Meg ugye nekem egy csomó USB-s cuccom van. Joystick, pedál, yoke, throttle, mikrofon, webcam, küls? vinyó stb (igaz ezek küls? tápos usb-hub-ról mennek).

És mi a véleményed arról hogy nem az iponon vagy a pixmánián rakatom össze hanem boltban? Arra gondoltam a f? cuccokat (proci, vga, táp) megrendelem az iponról és összerakatom velük.

Köszi!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Gépfejlesztés
« Reply #42 on: January 23, 2011, 10:30:09 AM »
Egyet értek. Igaz pixmánia nem a kedvencem január elsején rendeltem t?lük, és 13-n kaptam meg a küls? vinyómat, szóval... na. Ipon jó hely, ha kéred összerakják+kiszállítják. Én is így csináltam, bár én össze tudtam volna rakni, csak nem akartam vele elb@szni egy napot. 1200huf talán a szerelés. pf. annyit meg megér. Táp, na igen. én 1 héten át 342x számoltam át mindent mire biztos lettem mindenben. A legels?, hogy 100%-ig biztos légy minden alkatrészedben, mert csak akkor tusz TDP-t számolni. Ha megvan minden alkatrész, egyenként gugliba beírogatod, pl.: GTX470 TDP, kidob egy cikket, ctrl+f ->TDP leírod, következ?, i5-680 TPD azt mondjuk tudom, 75W, egyébként megnéztem 470-et is én 215-t láttam, de ha ráhagysz egy kis biztonsági határt max 230+75, 305 proci+vga, és így tovább. HDD+DVD+Bill.+Egér, X52, stb. apróságok, összesen talán 50W-t ha esznek. akkor is még 400 alatt járunk. még ott az alaplap. TDP-t egyébként játék tesztekben érdemes nézegetni a legjobban, mert ott 3 eredmény is közölve van, legkisebb, átlag, legnagyobb. Az én 260-omnak is az legmagasabbja 23W-al fölötte volt a gyári legmagasabbnak játékteszten, ezért lett 550 nem 500 a táp. Biztonsági ráhagyás. Nekem az összes 489-re jött ki, és ezért lett 550. Azóta lett egy küls? vinyóm és a táp még mindig bírja.

Ami a több magról szól. FS9 valóban nem, még 9.1-sem, ellenben FSX SP2-t?l már használja a több magot. Ellenben két opció van. Vagy nagyon szép, és LHBP2007-el akad !!! Vagy nem akad, ellenben AA hiányában annyira recés, hogy hányinger. Én még szét is tweak-eltem FSX-et, textúra csökkent? pakkal, meg konfig fájl szétbombázással, de azzal is max 10FPS-t nyertem. Ha FSX-et akarsz akkor i7-860-at ajánlok, kikapcsolt HT-vel. Havernál az van, és 40-45 Wilco Airbus+LHBP2007 8x AA 16AF mellett, final-on.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gépfejlesztés
« Reply #43 on: January 23, 2011, 10:38:51 AM »
Tudod hogy bigott FS9 használó vagyok, az FSX-et csak a fejlesztés miatt tettem fel. Bár ha a pmdg 737X kijön elgondolkodom a dolgom, hogy néha azzal is repüljek. Ezért gondoltam inkább az i5-680-ra.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Re:Gépfejlesztés
« Reply #44 on: January 23, 2011, 11:32:16 AM »
Persze, nézd a felhasználási szokásaidat te ismered a legjobban, de szvsz. 7500-el jobban járnál. Persze nem er?szak. 680-ban van 4mb L3 750-ben 8mb... nah. igaz kicsit többet fogyaszt 95W, de a 680 HT-ja sztem szanaszét fog szivatni. 750-ben nincs hanem natív 4 mag pörög HT nélkül. Igaz 680-ban biosból kikapcsolható HT, de akkor meg minek veszek HT-s procit. A másik meg most nézem hogy 680-ba van integrált VGA. Azért drágább. Mi a fenének, mikor veszel mellé egy atomer?m? 470-et? Pénzkidobás er?sen. De persze te tudod. :)