Author Topic: LHSimulations - Kérd?ív  (Read 10183 times)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
LHSimulations - Kérd?ív
« on: May 17, 2010, 08:49:44 AM »
Sziasztok!


Arra szeretnénk kérni benneteket, ha van öt percetek töltsetek ki egy kérd?ívet. A kérd?ívvel szeretnék felmérni, ki, hogyan, milyen géppel, milyen módon használja a LHSimulations által publikált addonokat. A kérd?ív kitöltése nem több mint 5 perc.
3 részb?l áll. Az els? rész általánoságban a LHSimulations-r?l szól, fórum és a weblappal kapcsolatban. A második rész a számítógépetek paramétereire kérdez rá. A harmadik rész pedig a letöltött addonokkal kapcsolatos.

A kérd?ív regisztráció nélkül, teljesen ingyeneses, anoním módon az alábbi linken kitölthet?:
http://www.unipoll.hu/Survey.aspx?surveyid=22946588

El?re is köszönjük a segítséget!
Üdv
LHSimulations csapata!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:LHSimulations - Kérd?ív
« Reply #1 on: May 20, 2010, 11:28:41 AM »
Sziasztok!


Köszönöm mind az 56 embernek aki eddig kitöltötte a kérd?ívet. A kérd?ív még mindig tölthet? http://www.unipoll.hu/Survey.aspx?surveyid=22946588 és bátorítok mindenkit hogy szánjon ránk 5 percet.

Egy kis részeredményt szeretnék közzétenni. Az eddigi eredmények néhol meglep?ek ill. tanúlságosak. Szeretném kihangsúlyozni hogy a kérd?ívet nem a saját "fényezésünkre" hoztuk létre, hanem hogy megállapítsuk a jöv?ben mire is lehet szükség.

Most a weblap és a fórum használatára annyira nem akarok kitérni inkább a technikai oldalra.

A felhasználók 57%-a XP-t használ, 30%-a Windows 7-et, Vistát meg 7%.

Ami nagyon meglep? volt hogy a válaszolók 91%-a használ FS2004-et és csak 7%-a rendelkezik FSX-el. Ezt mindig is sejtettük a letöltések számából, hogy az X-esek száma kevesebb, de azért ennyire nem. Fontos megjegyezni hogy ennél a kérdésnél több választ lehet jelölni, tehát az is belekerül aki FS9-et és FSX-et is használ.

Érdekes hogy az ATI és Nvidia videókártyák megoszlása kb. 50-50. Ez számunkra azért fontos mert vannak bizonyos grafikai trükkök amiket az nvidia és az ati másképp kezel, másfajta min?ségben. Így viszont továbbra sem tudunk donteni melyik felé húzzunk 

A videókártya memóriája 39%-ban 512 Mega és 33%-ban 512nél több. Tehát tovább fokozhatjuk a részletességet mert mindenkinek atomer?m?ve van otthon

A RAM-ok esetében a nagytöbbség 37% 4 Gbyte-ot használ. 32% pedig 2 Gbyte-ot.

A sceneryk telepítésénél viszont meglep? dolgok vannak, bár lehet hogy a kérdés nem volt egyértelm?. Úgy néz ki hogy a válaszadók 48%-a még mindig a Sármellék régi v0.99 Béta verzióját használja. ?ket kérném hogy cseréljék ki az újra v1.00-ra. (Régi uninstallni és az újat telepíteni)Amúgy a válaszolók 85%-a telepítette az FS9-es v1.00 LHSM-et, LHPP-t 82%, a Dash-t pedig 32%.

Abszolút kedvenc scenery Sármellék 55%-al, Pécs Pogány 25%-al a második.

A sceneryk értékelése egész jó lett, habár a rendszerigény (FPS) halvánnyal gyengébb mint a többi szempont.

Ennek egy picit ellentmond a következ? kérdésre adott válaszok ahol azt kérdezzük "Mit szeretsz az általunk készített scenerykben?" Ott szinte mindegyikben szerepel hogy FPS barát.

Kaptunk pár jó ötletet a következ? szakaszban, hogy  mit kellene javítanunk.

A readme fájlok kiértékelése volt az utolsó. 62% elolvasta a readmet és rendben volt. 14%-a nem olvasta el mert vérprofi és 12%-a elolvasta de nem lett t?le okosabb. 5% pedig most értesült róla hogy van hozzá readme

Persze ahhoz hogy az eredmény hiteles és megkérd?jelezhetetlen legyen még több kitöltésre lenne szükség.


Köszönöm mégegyszer azoknak akik kitöltötték és azoknak akik nemsokára kitöltik

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:LHSimulations - Kérd?ív
« Reply #2 on: June 01, 2010, 12:00:02 PM »
Sziaszstok!


Két hete indult el a kérd?ív. Most már lezárhatónak tekintem. Jöjjön a részletes eredmény, néhány kiegészítéssel.
Csak az 1%-nál nagyobbi válaszokat jelenítjük meg.

Honnan értesültél el?ször a LHSimulations-r?l?
Virtuális hálózaton (pl. IVAO vagy VATSIM) - 54%
Ezeket a vén rókákat már rég ismerem - 16%
Valaki felhívta rá a figyelmem - 12%
Internetes újságcikkben - 5%
EEP VA levlista - 2%

Regisztráltál a fórumon?
Nem - 52%
Igen - 46%

Ha nem, miért nem?
Nem látom szükségét, vendégként is meg tudom nézni - 46%
Már mondtam hogy regisztráltam! - 35%
Nem szeretem a fórumokat, túl bonyolultak - 2%
Tehát a kitölt?k fele nem regisztrált a fórumon. A f? indok pedig az volt hogy vendégként is meg tudja nézni, ami igaz is. Viszont a regisztráció több el?nnyel jár: Ha belépsz azonnal látod melyik topikban van újdonság, elérhet? a keres? funkció, a megadott email-re új scenery kiadása esetén hírlevelet küldünk stb.

Milyen gyakran szoktad olvasni a fórumot?
Hetente egyszer - 27%
Havonta egyszer - 27%
Szinte soha - 21%
Naponta - 21%

Milyen gyakran szoktad látogatni a weboldalt?
Havonta - 32%
Hetente - 27%
Naponta - 19%
Csak ha új scenery vagy aircraft jön ki - 16%
Szinte soha - 2%

Nyomonköveted-e a fejlesztéseinket?
Igen, gyakran ellátogatom az oldalra és a fórumra hogy körülnézzek mi újság. - 47%
Ritkán be szoktam pillantani. - 41%
Majd szólnak a többiek. - 5%
Regisztráltam a fórumon, ha kijön valami új úgyis kapok email-t! - 2%

Van-e valami javító ötleted a weblappal vagy a fórummal kapcsolatban? Ha igen mi az?
Sok olyan válasz jött, hogy Szuper, jó minden, csak így tovább. Mivel nem akarjuk magunkat dícsérni ezért azokat soroljuk ahol valamilyen épít? kritika is szerepel nem csak dícséret amit persze nagyon köszönünk.
Igen. Támogatni ezt a jó kics csapatot. - Itt nem tudom a szerz? milyen támogatásra gondol. Mivel minden termékünk free és úgy gondoljuk hogy a fizet?ssé tétel csak felesleges plusz lenne, támogatni minket "csak" a sceneryk letöltésével, használatával, fórum használatával lehet.
Weblapon világosabb háttérszín el?nyösebb, amúgy hibátlan!
oszinten: borzalmas ez a mostani design. a 90-es eveket idezi, szornyu. annyi jo template van a neten, le kene csak tolteni egyet es felhuzni. - a weboldal színvilágának módosításán már dolgozunk. Köszönjük az észrevételt.

Milyen operációs rendszert használsz?
Windows XP - 58%
Windows 7 - 30%
Windows Vista - 6%
Linux - 2%

Milyen Flight Simulatort használsz?
Flight Simulator 2004 - 90%
Flight Simulator X - 13%
X-Plane - 1%

Milyen videókártyád van?
Nvidia - 52%
Ati - 46%

Mekkora memória van a videókártyádban?
512 MByte - 38%
512 MByte-nál több - 34%
128 MByte és 256 között - 23%
128 MByte vagy annál kevesebb - 2%

Milyen CPU van a számítógépedben?
Intel - 64%
AMD - 31%

Milyen Ghz?
Több mint 2GHz - 75%
1 és 2 GHz között - 21%

Milyen típusú CPU?
Kétmagos - 43%
Egymagos - 28%
Többmagos - 24%

Mennyi RAM van a számítógépedben?
2 Gbyte - 34%
4 GByte - 32%
1 GByte vagy anál kevesebb - 19%
Még ennél is több! - 6%
3 GByte - 5%

Melyik "termékünket" telepítetted?
Sármellék scenery LHSM for FS9 v1.00 - 78%
Pécs-Pogány scenery LHPP for FS9 v1.00 - 78%
Sármellék scenery LHSM for FS9 v0.99 Beta - 46%
Bombardier DASH8 with VasFMC - 27%
Sármellék scenery LHSM for FSX v1.00 - 10%
Sármellék scenery LHSM for X-Plane v0.99 Beta - 2%
Pécs-Pogány scenery LHPP for X-Plane v1.00 - 1%
Itt lehet hogy a kérdés nem egyértelm?, de arra vonatkozik hogy melyik sceneryt, repül?s és verziót használod. Az LHSM v0.99 Beta magas százaléka a meglep?. Azok akik még azt használják kérjük, hogy telepítsék fel az újabb v1.00-ás verziót.

Melyik az abszolút kedvenced? Melyiket használod a legtöbbször?
Sármellék scenery LHSM for FS9 v1.00 - 52%
Pécs-Pogány scenery LHPP for FS9 v1.00 - 23%
Sármellék scenery LHSM for FSX v1.00 - 12%
Sármellék scenery LHSM for FS9 v0.99 Beta - 6%

Miért?
Ide sokféle választ kaptunk. Legtöbbször személyes élmény f?z?dik a reptérhez, de volt aki azt írta hogy azért mert csak ez az egy ami FSX-re létezik. Hát ezen már dolgozunk!

Hogyan értékelnéd a sceneryket?
Szempont                  0 1 2 3  4   5
Általános kinézet         2 1 0 0 11 59
Rendszerigény (FPS)    2 1 0 6 23 41
Realizmus                   2 1 0 2 20 48
Kidolgozottság            2 1 0 1 13 56

Hogyan értékelnéd a DASH 8-at?
Szempont                                 0 1 2  3  4  5
Általánosságban                        40 2 0 9 12 10
Kezelhet?ség                           41 1 0 11 16 4
Kidolgozottság                          40 1 3 7 9 13
3D modell kidolgozása                40 1 2 3 11 16
Hangok                                   40 1 2 4 16 10

Hogy használod a legtöbbször a sceneryket?
IVAO-n vagy VATSIM-en repülünk ott - 68%
Offline repülgetek rajta - 24%

Mit szeretsz az általunk készített scenerykben?
Ömlesztve a teljeség igénye nélkül:
Realisztikus, szép, nem eszi meg a gépet, könny? telepíteni. - Szépek, jók és nagy élmény ?ket használni. - Az életh?séget, azt hogy FPS barát. - hazai fejlesztés, ingyenes, részletes, pontos, kidolgozott - Mert nagyon részletesen ki vannak dolgozva, és ez nagyon jó feelinget ad a repüléshez, ilyet azel?tt 99%-ban csak fizet?s sceneryknél tapasztaltam, de azoknál is csak kisrészt. Az ingyenesekr?l nem is beszélve. Ráadásul a ti scenerytek ingyenesek. Meg a kidolgozott scenerytekkel magas FPS számot lehet elérni, ami elég ritka dolog, mivel a legtöbb fizet?s scenery is eléggé lefogja a gépem. - Láttam a repteret és a megszólalásig hasonlít a scenery az eredetire. - Realisztikusság, precíz kidolgozottság, naprakész hírek a fórumon. - Azt hogy a Magyarok megcsinálják, és van. Nagyon tetszik a min?ség!!! Remek munka!! - magyar meló! látszik hogy szivvel lélekkel készült.

Mit kellene javítanunk, illetve milyen ötleteid vannak a jöv?beni scenerykkel?
jöjjenek ki gyorsabban :) - Hát igen. Ez sajnos egy ilyen hosszú munka. De biztos hogy gyorsultunk Sármellék óta.
Talán lehetne egy-két animált kiszolgáló autó, stb. A készül? Debreceni repér sceneryjében már lesznek animációk.
Nem értek a technikai részletekhez, nekem hibátlannak tnik. Javaslat: LHBS, LHDC, LHFH, LHHH, LHDK, LHTL, LHFM Ebben a sorrendben. Talán nem bunkóság, de lóljönne egy CPU batár LHBP ugyan ezen a színvonalon. Gépek: Gobé, Zlin 142, Morava, és mondjuk valami új típus, mint cirrus Garmin 1000-el, komplett. Ezek nekem nagyon hiányoznak. Meg lehetne csinálni Motoros siklóernyst illetve, motoros sárkányt FS9-hez. A következ? scenery projektet az fogja meghatározni melyik reptérr?l tudunk nagy és jó mennyiség? fotót találni. Sajnos gép fejleszt? nagyon kevés van köztünk, de az ötlet jó.
Egyetlen dolog zavar Pécsnél és Sármelléknél is: Megközelítésnél a reptér kerítése csak egy bizonyos távon belül tölt be, és ez a betöltés egy elég látványos és zavaró szürke villanással jár. Amúgy kiváló! Ötleteim: Debrecen után egy Siófok és környéke scenery (mivel Kilitin kívül még egy reptér van ott).. a Balaton és a táj nagyon szép lenne kidolgozva.. Fotókkal szolgálhatok! No meg persze ha elkészül a SkyCourt és vége LHBP felújításának, szerintem Ti lesztek a megment?k, akik megcsinálják a scenery újítást oda is! A kerítést meg fogjuk nézni. Köszönjük. A többit már nagyrészt megválaszoltuk. LHBP-vel kapcsolatban pedig annyi, hogy az Alert barátunk területe.
Javítani az FSX-re készül? cuccok el?állítási sebességén kellene, meg egyáltalán ha készülne rá valami. Igaz hogy még sokan fs2004-et használnak [....] Ja és gondolom nem egyszer? a FSX-re el?állítani a dolgokat, de pl. a Sármellék sem teljes. Miért nem tudja magától az évszakokat? Most már az FSX is gyorsabban fog menni, de a két platformra való készítés mindig is nagy falat. Tulajdonképen két scenery készül. Az évszakok váltása pedig mindmáig megoldatlan kérdés az egész world-wide fsdeveloper communityben is.
Jó lenne részletes egy részletes Hungary landclass - Erre ott van Laci bácsi HungaryBaseSceneryje :)

Elolvastad a readme fájlokat?
Igen, tetszett és segített a telepítésben. - 61%
Nem, mert profi vagyok és nem kell nekem readme! - 13%
Igen, de nem lettem t?le okosabb. - 12%
Miért van readme hozzá? - 5%
Nem, mert csak angolul van. - 2%




Köszönjük mégegyszer minden kitölt?nek a válaszokat!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary