Author Topic: FS2Crew Voice Commander (PMDG 737)  (Read 6604 times)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
FS2Crew Voice Commander (PMDG 737)
« on: September 16, 2010, 13:48:09 PM »
Sziasztok!


Kb. 1 hónapja megvettem az FS2Crew PMDG 737 Voice Commander packját. Azóta azzal repülök és annyira megtetszett annyira jónak találom hogy gondolom nektek is a figyelmetekbe ajánlom. Nálam teljesen új dimenziót nyitott a szimulációban.

Kicsit akkor az fs2crew-ról: Az FS2Crew egy one-man-show. Bryan York nev? barátunk programozza ezeket a programokat, meg kell hagyni nagyon jól. A fórumon is sokszor felt?nik, nagyon gyorsan válaszol minden kérdésre. Célja a következ?:


Quote
The idea behind the FS2Crew concept is a simple one:  It's not realistic to fly large airlines like they're Cessna 172's.  It's a two person job, and getting an airliner from A to B involves interacting with a lot of different people.

It's the "people element" of airline flying that FS2Crew attempts to model.

Egy szó mint száz, tulajdonképen egy first officert ültet melléd aki beszél neked. Ilyen eddig is volt ez nem nagy szám. Ott van például a DA Fokker els?tisztje aki nagyon jó munkát végez.
Viszont most új generációs add-onok jönnek ki amik a 'Voice Commander' néven futnak. Ez röviden annyit jelent, hogy beszélhetsz (szó szerint) a másodpilótához és ? megért téged és végrehajtja a parancsaidat.

Én a PMDG737 Voice Commandert vettem meg. Poton 20 EUR. Abszolút megéri teljesen realisztikus élményt ad.
Feltétele egy jó mikrofon ami biztosan mindenkinek van, a PMDG 737 teljes verziója az utolsó patchel 600-tól 900-ig. Valamint XP alá a Speech Recognition System telepítése. Vista és a Win7 már tartalmazza. Tehát a szövegfelismeréshez a windows rendszerét használja, emiatt szinte semmi plusz rendszerigénye nincs. FPS-re semmilyen hatást nem gyakorol. Egyetlen dolog hogy a speech recognition tutorialjait végig kell csinálni vagyis be kell tanítanod a hangodat a gépnek.

Egy repülés röviden így néz ki.
Elindítom az FS-t, majd a PMDG-t betöltöm a kívánt reptérre. Ráklikkelek egy helyre ami elindítja a FS2Crew panelt egy külön panelen. Ott mindenféle opció és beállítást kell tennem. Kiválaszthatom az els?tiszt "hangját" (angol, amerikai, finn stb.). Be lehet állítani a pushback módját irányát stb. ha az fs2crew-al akarod csinálni. Hidd el nekem az AES-t el fogod felejteni.
Ha ez megvan akkor akkor a start! Az FO szépen önállóan ahogyan a nagykönyvben meg van írva, felkapcsolja a batteryt, galleyt stb. Teszteli a fényeket, GPWS-t ráadja az ablakf?tést, stb. Neked csak annyi dolgod van hogy APU-t indíts, csatlakoztass és az FMC-t beállítsd. Ha ez megvan akkor beledumálod a mikrofonba: 'PreFlight Checklist'. Ekkor az FO szépen olvassa a Pre flight checklist elemeit és neked válaszolni kell mindegyikre és addig nem megy tovább amíg nem mondod a helyes választ. Természetesen a dokumentációban a full checklist megvan, az FO m?veletei és a CAptain m?veletei.
Nemsokára belép a tankolófiú és megkérdezi az üzemanyag rendben van-e. Erre válaszolsz hogy 'Yes'. ? erre. 'Okay, have a nice flight'. Késöbb benéz a sztyui is 'boarding completed'. Ekkor kiadod a before start procedure parancsot. Az F/O mindent indításra készre állít. Elregélitek a Before start checklistet. Majd ugyancsak a mikrofonba 'Cockpit to ground' válasz 'Go ahead captain' 'we are ready for push'. Ekkor szépen elkezdenek kitolni. Közben FO-nak 'Start sequence is one than two' erre ? : 'checked'. 'Star engine one' és már forog is az egyes. Közben announcmentet adsz 'Cabin crew! Arm slides!' A te dolgod hogy 20 N2-nél a fuel controlt idle-be tedd. Start után before taxi checklist a szokott módon. Majd gurulhatsz. Gurulás közben a légiutaskísér? újra benyit 'Captain, cabin is ready for take off', nemsokkal ezután az F/O beszól a hangosba 'Cabin crew! Take your seats!" Felszállás elött egy before T/O checklist. Engedély vétele után közöljük kedves els?tisztünkkel 'cleared', erre ? 'checked' és bekapcsolja a landing lightot majd a transzpondert. Természetesen olvassa a 80, V1, Vrotate és V2 speedeket. Lehet?ség van arra hogy az F/O csinálja a take offot. Ez nem egy kiforrott dolog én egyszer próbáltam, de csak úgy visított az átesés jelz?, azóta nem próbálkoztam. Felszállás után mondja 'positive rate' amire te : 'gear up' és már jönnek is a futók befelé. Majd flaps up ugyanígy. Ekkor After t/o checklist amit csak az F/O végez, tehát mondja és ellen?rzi a választ. Úgy ahogy a való életben is. A captain csak repül. Közben meg lehet kérni hogy a speed bugot vagy az altitudet egy bizonyos értékhez adja. Majd meg lehet kérni az autópilóta bekapcsolására. Innent?l viszont már neked kell a speedet, altitudot, headinget kezelni (csakúgy mint a való életben) hiszen te vagy az PF. 10000-nél kinyomja a landing lightot és figyel tovább. Ereszkedésnél checklist. Leszállás jön. Mondod neki a headinget amit kaptál valamit speed-et és miután az MCP-n beállítottad egy 'check'-el nyugtázza az F/O. Közben persze mehet neki a 'Flaps 5' parancs, vagy akármi. 'Gear down' majd landing checklist. Ezt már neked kell visszaolvasni. 'Start switches':'Continous' (úgy ahogy a való életben). 'Cleared'-el közöljük az els?tiszttel hogy van clearencünk amit ? 'check'-kel nyugtáz. Minimumnál szól hogy 'approaching minimum' amire te eldöntöd mit akarsz 'go around' vagy 'landing'. Leszállás után az F/O mindent a helyére tesz, lekapcsolja ami nem kell. A kapunál a ground crew üdvözöl. A csáp becsatlakozása után kiadhatod a következ? utasítást : 'Cabin crew! Doors may be opened!' Erre kinyilnak az ajtók. Még egy shutdown checklistet lefutatsz és mehettek pihenni vagy a következ? útra. (egy csomó dolgoz kihagytam, de a lényeg ez)
Mint mondtam kb. 1 hónapja vettem meg. Azóta csak ezzel repülök. KOmpatibilis az FSPassangerrel az AES-el s?t még az IVAO-val is. CTRL nyomásakor elnémítja magát és nem veszi figyelembe amit mondasz, szóval nem lehet kavarodás amikor az ATC-hez beszélsz.

Szerintem fantasztikus. Nagyon realisztikus, real-world pilótákkal dolgozták ki a procedúrákat, valamint real world pilóták hangjai szólnak vissza. Én azóta nem vagyok mással hajlandó repülni.
FS2Crew Voice COmmander létezik még sokmindenhez pl. Level-D 767, PMDG 747-737, PMDG Jetstream, Wilco Airbus, Maddog MD80.



Én csak ajánlani tudom. Szerintem 20 EUR-t teljesen megér.

Weboldal : http://www.fs2crew.com/
Videók itt: http://www.youtube.com/fs2crew

Ha kérdésetek szívesen válaszolok.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary