Author Topic: Display driver stopped responding and has recovered - megoldás  (Read 6977 times)

Offline Zoli

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 394
Display driver stopped responding and has recovered - megoldás
« on: January 20, 2011, 15:26:56 PM »
Üdv kedves kollégák!

Nagyon rég nem jártam erre, csak be-be tekintgettem egy-egy gyors olvasásra, és csekkolásra. Ezúton is köszönöm, hogy meghagytátok az acc.-omat. Sajnos egy családi tragédia miatt voltam kénytelen hanyagolni 100%-osan, mindenféle tevékenységet, ebb?l kifolyólag az IVAO acc.-om is fel van függesztve. No de nem ez a lényeg. Elég sokszor találkoztam már egy ideje, a topik címben szerepl? hibaüzenettel, magyarul valahogy úgy szól, hogy: "A képerny? illeszt? nem válaszolt, aztán helyreállt." A vele járó tünet, kép elugrik, visszajön 2 mp-es fagyás, majd minden megy tovább. Igen ám csak mindig a legjobbkor tud jönni ez a kis üzi, hol máshol, ha nem final-on... De volt már felszállás közben, taxi közben, mindenhogyan. És nem csak 1x. Volt, hogy egy egy órás út során 34 ilyen üzit kezeltem le, és pokoli idegesít? volt. Aki már találkozott vele, tudja mir?l beszélek. Gyakorlatilag élvezhetetlenné tett minden 3D aktivitást a gépen. Mivel nem sokkal az el?tt vettem úgy HW-t, hogy megjelentek ezek a hibák, egyb?l arra gyanítottam, hogy VGA hiba. Nem az volt. Aztán szét túrtam minden fórumot, angolt/magyart, mindenki széttárta a kezét. A nVidia fórumán is azt nyilatkozták, hogy tudnak a hibáról, de nem tudnak vele mit csinálni. Volt, driver csere, physX letiltás, DX10 elérés szoftveres letiltása, minden lehetséges verziót kipróbáltam mindenhogy, nem akart meggyógyulni. Mire tegnap el?tt bevillant. Az új gépen már nem a régi win-t használtam, hanem egy másikat. A régi az ultimate RTM verzió, az új egy enterprise. Elméletileg nem lehet különbség -már ami a 3D-t illeti-, de tény, hogy mióta az RTM van fent újra, nem kapom a hibákat, pedig behatóan teszteltem. Szóval, akinek hasonló gondja van, javaslom, tegyen úgy mint én, RTM fel, és kész.

Remélhet?leg lassacskán újra bele tudok folyni a mindennapi repülésekbe, így lassan másfél év után kicsit érdekes lesz, de állok elébe.

Legjobbakat mindenkinek.