Author Topic: Gmxa autó készítés line hiba  (Read 8965 times)

Offline HA-ECA

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 56
    • Air Ambulance Virtual Légiment?k
Gmxa autó készítés line hiba
« on: February 23, 2011, 10:44:32 AM »
Sziasztok! Szeretném megint segítségeteket kérni! Elkezdtem elkészíteni egy autót a gmaxban! Megcsinálzam az oldalát illetve az elejét mint a tutóriál videón! Visszont mikor a line elkezdem a vonalakat megrajzolni olyan nagy méretre teszi és fektetve hogy arra szó nincs! lefekteti és a mérete -271m széles 85 méter magas! mindent úgy csinálok ahogy a videón jól be zoomolom és ritkám rakom a pontokat le! Esetleg valami ötlet mit rontok el vagy nem tudom :S

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gmxa autó készítés line hiba
« Reply #1 on: February 23, 2011, 11:27:01 AM »
Nem igazán értem mit fektet le és hogyan. Mivel vizuális típus vagyok, csinálnál egy print screen-t hogyan csinálod. A lényeg hogy a polygon amin az autó van, ha az fektetve van (vagyis az x,y mentén van) akkor a felülnézetben kell megrajzolni a line-t. Ha állítva van vagyis (y,z mentén) akkor pedig a bal oldal nézetben kell rajzolni. Ne perspektívikus nézetben rajzold!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline HA-ECA

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 56
    • Air Ambulance Virtual Légiment?k
Re:Gmxa autó készítés line hiba
« Reply #2 on: February 23, 2011, 12:55:22 PM »
ok a választ meg is adtad perspektív nézetben rajzoltam :S

Offline HA-ECA

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 56
    • Air Ambulance Virtual Légiment?k
Re:Gmxa autó készítés line hiba
« Reply #3 on: February 23, 2011, 13:37:55 PM »
A line sikerült! Köszi! Most visszont az a gondom akadt hogy mikor elkezdem a kocsi elejét Slice Plane felosztani hiába nyomok slice a hajlításokra mikor meg nézem utána perspektív nézetet nem osztja fel az oldalát az autónak! Vagyis nekem nincsenek vonalak mint neked gucci!

Offline HA-ECA

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 56
    • Air Ambulance Virtual Légiment?k
Re:Gmxa autó készítés line hiba
« Reply #4 on: March 01, 2011, 10:41:29 AM »
Esetleg ötlet hogy miért rakja nekem a Line vonalat a kép mögé?

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gmxa autó készítés line hiba
« Reply #5 on: March 01, 2011, 19:17:45 PM »
Egy screenshotot csinálj, mert nem értem mire gondolsz.

A slice-nak m?ködnie kell. 2 dolog fontos benne: a polygon ki legyen jelölve (piros legyen a kerete vagy az egész piros legyen; F2-vel tudod váltani) a másik meg hogy a sárga téglalap síkban metsze, vagyis mer?leges legyen a vágandó polyra....

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline HA-ECA

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 56
    • Air Ambulance Virtual Légiment?k
Re:Gmxa autó készítés line hiba
« Reply #6 on: March 01, 2011, 19:41:22 PM »
Nem jól fogalmaztam! Amikor szeretném az autó oldalán a polikat létrehozni a kép mögöt jelöli ki

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Gmxa autó készítés line hiba
« Reply #7 on: March 01, 2011, 20:09:07 PM »
Még mindig nem tudom mir?l beszélsz pontosan, komolyan. Most akkor a polyk létre vannak hozva vagy nem? Kijelölés nem megy?

Nem tudok írásban segíteni. Gmax nem egy iphone, nem lehet ripsz-ropsz megtanulni.

http://barnalaci.freeweb.hu/ujtart.htm

Én ezzel kezdtem. Meg ha az oktatóvideókat megnézed, pl. mindjárt az els?ben van hogyan kell vertex pontokat összekötve polyt létrehozni. Amíg az nem megy nem lehet mindjárt audit modellezni. Ez egy ilyen szakma. Türelem kell, önállóság, próbálgatás. Nekem 2-3 évvel ezel?tt senki sem segített, akkor még nem volt ez a fórum...

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary