Author Topic: FS2004 Jeppview  (Read 7408 times)

Offline djfules

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
FS2004 Jeppview
« on: February 28, 2011, 12:04:05 PM »
Sziasztok!

Had vessek fel egy érdekes kérdést. (Mások számára hülyeségnek tünhet) Ugyebár mindenki ismeri az FSNavigátor nev? programocskát, ami mellesleg a leghasznosabb térkép program amit valaha az FS2004-fez irtak. Na mármost az 'F9' billenty? lenyomásával el? tudjuk hívni úgy hogy a szimulátorunk nem kerül megállításra vagyis pause-ba! És ez igen hasznodos tud lenni szerintem.
Én Jeppview-et használok, úgy hogy két monitorral fut a gépem és az egyiken fut az FS2004 a másikon az Jeppview, de ha lapoznom kell a térképek között mindig meg kell állítani a szimulátort,hogy a másik monitoron matatni tudjak és ez egy megközelítésnél egészen idegesít?...

Kérdésem a következ?: Nem lehetni olyan modult vagy bármi okosságot kitalálni arra hogy pl az 'F9' billenty? lenyomásával ne az FSNavigátor j?jjön be hanem a Jeppview?

A két monitoros megoldás ugyanis nem igazán váltotta be a hozzá f?zött reményeket vagy csak a gépem kicsi hozzá vagy nem ismerem ennek a beállítási lehet?ségnek más fajtáit, de hat tudsz valami okosságot azt megoszthatnád, válaszodat elörre is köszönöm. :D


Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:FS2004 Jeppview
« Reply #1 on: February 28, 2011, 13:02:14 PM »
A legegyszer?bb megoldás, ha a flight simulatorban a settings-ben a pipát kiveszed a "Pause on task switch" el?l.

Így az FS akkor sem pausál ha leteszed az FS-t a tálcára..... Ez FS-ez?k els? dolga amikor újratelepítik az fs-t  :)

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:FS2004 Jeppview
« Reply #2 on: February 28, 2011, 13:08:54 PM »
Aki repül online és kénytelen az FS mellett csomó más progit futtatni, már tudja hogy sajnos le kell mondania a full screen "luxusáról".Ahoz pedig hogy ne álljon meg a tálcára téve az FS, csupán annyi kell hogy a settings/general/pause on task switch-b?l kiveszed a pipát.
A Chartokat pedig megközelítés közben nézegetni .....nos az az álmos könyv szerint sem jelent jót. ;)

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline djfules

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re:FS2004 Jeppview
« Reply #3 on: February 28, 2011, 15:36:27 PM »
Köszönöm srácok megoldottáttok a problémát pontosan erre volt szügségem!!!
Azt hittem az FS már nem tud újjat mutatni (itt látszik hogy a készít?k mindenre gondolta) :-)

Akkor azt is biztos tudjátok a prompt on exit müvel mert azt nem sikerült megtapasztalnom

és az is érdekelne hogy "Aki repül online és kénytelen az FS mellett csomó más progit futtatni" hogy pontosan miket?

Én még nem repülök online mert az angolon még csiszolni kell de ami késik az nem múlik :-)

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:FS2004 Jeppview
« Reply #4 on: February 28, 2011, 16:42:02 PM »
Szerver kliens a hálózatra csatlakozáshoz, szerver figyel?,Voice kliens, flight logger,stb.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline HA-ECA

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 56
    • Air Ambulance Virtual Légiment?k
Re:FS2004 Jeppview
« Reply #5 on: March 01, 2011, 14:21:39 PM »
Szia! Nekem eddig kb 2100órám van online repülve! Amik szerintem nagyon hasznosak: Activ Sky / id?járás /, REX2004 / Felh?k texturák stb.../, contrail pro / megjeleníti a többi gép kondez csíkját /, AES / Ground Handling /, VFR: Plan-G / Aktuális pozíció egy google map programon / Hasznos program még akár online repüléshez a VAS FMC is! Persze mint ahogy m814 mondta voice kliens, serv info stb... igaz ez attól is függ hogy melyik hálózati szervezethez csatlakozol majd IVAO vagy VATSIM! Mind a 2 egy remek szervezet
« Last Edit: March 01, 2011, 14:23:14 PM by HA-ECA »