Beszélgetés/General Discussion > Flight Simulator

FSX tuning - vagy inkább bug fixing?

(1/3) > >>

tsGucci:
Nemrég hívták fel a figyelmemet erre a linkre : http://virtualfsx.wordpress.com/checklist/

Az FSX túlzott gépigényét próbálja orvosolni.

Még nem teszteltem de meg fogom tenni. Eddig soha nem figyeltem ilyenre de ami tetszik benne : nem garantál semennyi FPS növekedést, vagyis nem folyik bele hiteteltelen ígérgetésekbe. Minden változtatást megmagyaráz miért van rá szükség.

Itt pedig az FPS hisztériázóknak magyarázza el mir?l is beszélnek baromságokat : http://virtualfsx.wordpress.com/2011/08/06/the-sense-and-nonsense-of-fps/

tsGucci:
Leteszteltem a fent írtakat. Itt vannak a tapasztalataim:

Szóval el?ször is leszögezném, hogy én alapból FS2004-et használok. A modellezés miatt tettem fel FSX-et. Akkor essen pár szó a konfigomról:

Ez egy intel pentium i7-860. 4 magos de hypertreadhing által a windows 8 magnak látja. Alapban 2.8 GHz-es, de ha szükség van rá akkor turbóba kapcsol és 3,46 GHz-et ad le. Ja és 8 MB cache.
4GB kingston DDR3 RAM van a gépben.
NVidia GTX460 van a gépben mint videókártya. 768 Mega memóriával.
Oprendszer pedig win7 64 bit.

Ezt a gépet még ez év januárjában vettem. Nem egy csúcsgép de azért nem is alacsony kategória. Amikor feltettem az FSX-et akkor elég morcoson konstatáltam, hogy nem úgy megy ahogy kellene.

Itt a példa amin most levezetem. Ez itt Debrecen elkészült FSX sceneryje. Ez egy mentett nézet, tehát a módosítás után pontosan itt leszünk. Azért választottam ezt, mert itt van a lehet? legtöbb poly amit ki kell rajzolnia a videokártyának. A terminálok eléggé sokat zabálnak, de f?leg a háttérben lév? autogenek is.



Az FPS valahol 14-16 között ugrál úgy hogy nem mozgatok semmit. Ráadásul még egy tapasztalat amit a kép nem ad vissza : Ha elfordítom a képet akkor minden objektum ami eddig nem volt látható el?ször textúra nélkül jelenik meg és szépen lassan "húzodik" rá a textúra. És ezt mindig csinálja.

A beállításaim itt vannak:











Látszik azért nem teljesen alap beállítások.


Szóval nekiláttam az fenti oldalon található tvíkelésnek :)

Persze ajánlja hogy 64 bites rendszerünk legyen. Ez ok. Meg hogy az FSX-re az SP2 legyen felhúzva. Az is ok.

El?ször kért némi adatot a gépemr?l, valamint az fsx.cfg útvonalát kérte.



Amikor ezt megtettem akkor letölthettem az fsx.cfg-met:




A régi fsx.cfg-t átneveztem fsx_old.cfg ha valami balul sülne el akkor még vissza tudom állítani. Szóval bemásoltam a helyére és újra elindítottam az FSX-et.

Gondoltam talán nem is lesz eredmény vagy talán csak 4-5 FPS, nem sok bizodalmam volt.

És itt az eredmény :



?szintén szólva meglep?dtem. 29-30 FPS-en ugrált (FPS fixer nélkül). Ráadásul ha körbeforgok akkor is jobban fut. Az a javaslatom mindenki próbálja ki mert ha mégse tetszik neki akkor a régi fsx.cfg-t csak a helyére kell tenni. De webolalon írtakat mindenképpen olvassátok végig.
Visszakapcsolva a "scenery cast shadow"-t 20-ra leesik, de az még mindig elviselhet?.

Boldizsár:
Jól hangzik! NGX-hez kell a craft :) (sikerült 4.2GHz-t kihozni stabilan a i7 950-esb?l, most új távaltok nyílnak...)

Még valamit a videokártyán kellene tunningolni...

http://forum.avsim.net/topic/324786-nvidia-configuration-guide-inspector-2xxxx-drivers-version-20-explanations-of-all-settings/

Zoli:
No azt hiszem sikerült kompromisszumot kötni FSX-el. Az elvárásaim egyszer?ek voltak, minimum 25, de nem baj ha 30 FPS, és minimum 4x-es élsimítás a nézhet?ség miatt.

Aerosoft LHBP 2.0 + iFly 737-800
31R megközelítés jelenleg Avg: 13-34 FPS, jellemz?en 22-23
Taxizás, nézel?dés stb. apróságok: Avg: 15-35 FPS, jellemz?en 24

PMDG ngx-el is nagyjából ez a helyzet, -1, -3 FPS romlás.



Elvégzett módosítások:
- cfg csere a fent leírt módon
- beállítások a fenti képek szerint, itt-ott apró módosítások
- processzor órajelének 2.66-ról 3.15-re emelése (I5-750 4mag, 4 szál)
- LHBP_CITY pipa kivétele a scenery-b?l
- inaktívizált bgl-ek LHBP_AIRPORT-ból (plexi, trees, 4es) értsd átnevezés (pl. plexi.bgl-r?l plexi.inaktiv-ra) v. törlés

Ennyi. Egyel?re a VGA-hoz nem nyúltam, mert az így is gyári tuningos (SuperOverClocked), de lehet még azon is
feljebb állítani, tehát még van fegyverkészletem, és a procit is biztonságosan 3.8-ig, agyatlanul 4++-ig lehet húzni.

Csak zárójelbe Mega Airport Heathrow 1.0 (tehát nem a 6x javított 2.0) minden bgl piszkálás nélkül, megközelítés Avg: 24-40, jellemz?en: 31 ...

Zoli:
További módosítást eszközöltem, processzort 3.8GHz-re húztam, RAM így 1600-on, minden más a fent leírtak szerint
PMDG NGX +5-8 FPS, iFLY +10 FPS.

Földön állva: 30-40
Megközelítésnél, nem ment lejjebb 22-nél egyik sem.

Ja és a CITY-t vissza kellett kapcsolni, mert különben berakta a reptérre a default terminált.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version