Author Topic: Egyéb eszközök / konverzió?  (Read 56067 times)

Offline tankkiller

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 34
    • GRAFOTIV Team
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #15 on: March 15, 2010, 12:30:19 PM »
Örülök, hogy sikerült az átállás, elismerésem minden készít?nek. Az LHPP scenery pedig egyenesen csodálatos, a videó  is teljesen profi!
Március 15. alkalmából egy aktuális, saját Sketchup 7.1 project: Komárom, Monostori er?d. Ez aztán majd megy az FSX-be... :)






Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #16 on: March 15, 2010, 12:34:31 PM »
Nagyon klafán néz ki!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #17 on: March 15, 2010, 12:45:21 PM »
Uhh, ez nagyon komoly! FS2004-ben is nagyon pazarul mutatna... ;D

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #18 on: March 15, 2010, 12:50:27 PM »
tankkiller


Mivel már elég benne vagyunk az FSX-es konverzióban is, ezért azt mondom nem érdemes addig FSX-es objektumként exportálni amíg nincs rajta átálátszóság. Ugyanis FSX alatt mennek az FS2004-es objektumok simán gond nélkül. Viszont visszafelé már nem igaz. Ezért érdemesebb FS2004 objektumként exportálni ?ket mert az mindkét változatba jó.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline tankkiller

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 34
    • GRAFOTIV Team
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #19 on: March 15, 2010, 15:15:08 PM »
Ühüm. Megfontolandó.
Köszönöm a tanácsot.  :)

Offline Destroy-man

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #20 on: March 15, 2010, 15:52:39 PM »
Melyik a legújabb változat? Az 1.2? Mert nekem nem hajlandó MDL formába menteni. :( 3DS fájl textura nélküli, az X fájlt meg még nem teszteltem. :P

Egyébként hogyan tudom beileszteni a scenerybe a modelt? VFR scenerybe szeretném belerakni.

Offline tankkiller

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 34
    • GRAFOTIV Team
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #21 on: March 15, 2010, 19:14:26 PM »
Üdv!
Igen, a legújabb, március 9-i kiadás az 1.2. Javaslom a tutorial videót aprólékosan átnézni és közben jegyzetelni, mert bizonyos   szakaszokat többször kell ismételni. Ha nem viszi át a texturát, valszeg nem jól adtad meg a forrás-, vagy a célmappát...talán. De látatlanban elég nehéz megmondani.
A scenerybe a modellt legegyszer?bben egy Instant Scenery nev? kis célprogrammal tudod beilleszteni. A flight1.com-on találod. Fizet?s, de szvsz megéri.

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #22 on: March 15, 2010, 19:35:15 PM »
Üdv!

Az elkészült .mdl fájlt szvsz. a LibraryCreator nevü progival érdemes bgl-be tenni, utána már könnyen tudod pakolászni az FS-ben az IS-el. Ugyanott szedhet? le, ahol a ModelConverterX.

Offline Destroy-man

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #23 on: March 16, 2010, 12:10:43 PM »
Köszönöm a segítséget!
A probléma az volt, hogy a windowsban alapbol tizedes vessz? van beállítva, és így nem müködik az MDL mentés. Át kellett állítanom a Windowst tizedespontra, és jó is lett. :) Bár helyenként nem tökéletes a texturázás.

Kipróbáltam az Instant Sceneryt, de FSX indításakor elszál, hibaüzenet nélkül. :/
Megpróbáltam az SBuilderX-et, viszont a vele készített BGL fájlt nem tölti be az FSX. Valamit biztos rosszul csinálok benne. Beraktam a 3 modelt a helyére, kijelöltem ?ket, majd Compile BGL. Az így kapott BGL fájlt pedig bemásoltam az FSX Addon Scenery/Scenery mappájába, de így nem tölti be.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #24 on: March 16, 2010, 12:45:24 PM »
Szia!

Én FS2004 alatt az Instant sceneryt használnám, FSX alatt meg az SDK-val kapott standard microsoft ObjectPlacer-t, az is hasonlóan m?ködik.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Destroy-man

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #25 on: March 16, 2010, 14:53:09 PM »
AZ ObjectPlacert merre találom? Végignéztem az SDK-t, de sehol sem találom. :)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #26 on: March 16, 2010, 15:49:45 PM »
Ahhoz FSX SP2 kell, valamint SDK SP2 (asszem, de mindeképen a legutolsó SDK). Valamint át kell írni egy konfig fájlt, hogy az FS menüjében megjelenjen.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary


Offline Destroy-man

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #28 on: March 16, 2010, 17:20:34 PM »
AZ FSX: Acceleration van feltelepítve a gépemre, ami alapbol tartalmazza az SP2-öt, illetve az SDK is err?l a lemezr?l lett telepítve (szintén SP2-es).

Megcsináltam a beállításokat, de semmi változás, továbbra sincs tool menüm. :(

Így néz ki a dll.xml fájlom:
Code: [Select]
<?xml version="1.0" encoding="Windows-1252"?>

<SimBase.Document Type="Launch" version="1,0">
  <Descr>Launch</Descr>
  <Filename>dll.xml</Filename>
  <Disabled>False</Disabled>
  <Launch.ManualLoad>False</Launch.ManualLoad>
  <Launch.Addon>
    <Name>Object Placement Tool</Name>
    <Disabled>False</Disabled>
    <ManualLoad>False</ManualLoad>
    <Path>D:\Program Files (x86)\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Mission Creation Kit\object_placement.dll</Path>
  </Launch.Addon
  <Launch.Addon>
    <Name>Traffic Toolbox</Name>
    <Disabled>False</Disabled>
    <ManualLoad>False</ManualLoad>
    <Path>D:\Program Files (x86)\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Environment Kit\Traffic Toolbox SDK\traffictoolbox.dll</Path>
  </Launch.Addon>
  <Launch.Addon>
    <Name>Visual Effects Tool</Name>
    <Disabled>False</Disabled>
    <ManualLoad>False</ManualLoad>
    <Path>D:\Program Files (x86)\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Environment Kit\Special Effects SDK\visualfxtool.dll</Path>
  </Launch.Addon>
</SimBase.Document>

Így meg az fsx.cfg fájlom [trust] része:
Code: [Select]
[Trusted]
D:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\Cessna.DLL.hnibwuonnkiucczeaulkbazeizqlehciuibaknlw=2
D:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\Cessna172.DLL.heawhbnuqwbrlehewelokqnchenoqrzoknwnwrzr=2
D:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\Cessna182s.DLL.baqewzrbzkzootqthtcntwkkqabwiwutkwnoatnz=2
D:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\CessnaWAlpha.DLL.lzauquiqahqqiawkkknqhelwkzhkkkhwnrtikotr=2
D:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\Bendix_King_Radio.DLL.whalabcbinuokwihtkqlwrcoetwqackzqznoahzq=2
D:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\Bell_206B.DLL.hcanwnhkweaiauhqzatqeqtbulrqzbtrekcnltlh=2
D:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\Magnetic_Compass.DLL.oiociltcochabbhcaqikhbebikqrztbhwautbkqr=2
D:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\EH101.DLL.rknokikbbnicbokutanqailoebablknhoculobrw=2
D:\Program Files (X86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Mission Creation Kit\Object_Placement.dll.LONGSTRING=1
D:\Program Files (X86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Environment Kit\Traffic Toolbox SDK\traffictoolbox.dll.LONGSTRING=1
D:\Program Files (X86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Environment Kit\Special Effects SDK\visualfxtool.dll.LONGSTRING=1

Mitkellene még beállítanom?

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #29 on: March 16, 2010, 18:53:43 PM »
Megmondva az ?szintét én is anno szenvedtem vele sokat. A végén egy teljes reinstall és a C:-re telepítve oldotta meg. Hogy miért azt ne kérdezd, fogalmam nincs.

Reinstall alatt az FSX reinstall majd az SP2, majd az SDK-k.
« Last Edit: March 16, 2010, 18:55:48 PM by tsGucci »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary