Author Topic: Egyéb eszközök / konverzió?  (Read 56072 times)

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #30 on: March 16, 2010, 19:19:13 PM »
Hát az látszik az fsx.cfg nem kóser:)

itt az enyém ami megy........

[Trusted]
C:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Environment Kit\Special Effects SDK\visualfxtool.dll.cqnnqornhlzrthhoobuhrlllltacuaoatiqzblqu=0
C:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Environment Kit\Special Effects SDK\visualfxtool.dll.wwiboqzabzbwiracrlkobthqtbnwzqobqtliuhtn=1
C:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Environment Kit\Traffic Toolbox SDK\traffictoolbox.dll.haliznhicbbaunokrtzwbrizaleqnrinhtiaenwe=1
C:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Environment Kit\Traffic Toolbox SDK\traffictoolbox.dll.kbitqlkttckbztotacitqhueclhqlnnkilwiwctb=0
C:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Mission Creation Kit\Object_Placement.dll.ktobciqbocbuchwneooqbhueiwquuhnrcibzalku=1
C:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Mission Creation Kit\object_placement.dll.reoorhwuruiquoiwnhallootbkerrkzqblzeuqqi=0
D:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\Bendix_King_Radio.DLL.auiirucbotkrehcnzcwtbhntkwrhkbltnztchhou=2
D:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\Cessna172.DLL.lozcotnutlkkonaechiwatwtckatioznrziboclr=2
D:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\KingAir.DLL.iqenbrzezooqlbuthhbloqkiuqkoonurbnehzbuw=2
D:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\KingAir_Radio.DLL.abwbzkitrterrboqrakzbekkqzqacukucqiwbqlz=2
D:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\Magnetic_Compass.DLL.htokeczzoknchlthhbakqzlhebnkkuwkuwlluttc=2
D:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\GAUGES\Mooney_Bravo.DLL.cnzbokwbltuzrrntoqccohabohqueeabutukoliq=2
D:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\Modules\FSUIPC4.dll.nlzbrruhwihaqlnebceililtzerrutrhkqiootlw=1
C:\Program Files\IVAO\IvAp v2\ivap_fsx_bootstrap.dll.ibcunzwczanrqurqblqaotcacoezhacuhtilhbla=1

Nekem is a d:-n van az FSX

Offline Destroy-man

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #31 on: March 18, 2010, 11:05:23 AM »
Az fsx.cfg-t te állítottad be kézzel, vagy egy program oldotta meg? Mert én csak kézzel beállítottam, ahogy a leírásban volt, de hogy honnan kellene megtudnom, hogy mi az a hosszu karaktersorozat a dll mögött, arról nem írnak semmit, illetve csak annyit, hogy értelmetlen. :)
Kiprobáltam a te karaktersorozataiddal is, de semmi változás. Továbbra sincs Tools menüm.
A megoldás valószinüleg egy küls?s program lesz, csak azt nem tudom, hogy mi. Az SBuilderX-el nem jártam szerencsével.

Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #32 on: March 18, 2010, 13:06:21 PM »
Szia,

A megoldás a problémádra szerintem a dll.xml-ben keresend?, épp abban a részben, amit bemásoltál.
Látszólag jó, de az SDK elérési útvonalak teljesen rendben vannak?
Este tudom megnézni, hogy nálam miként néz ki, ami m?ködik.

Offline Destroy-man

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #33 on: March 18, 2010, 13:34:45 PM »
Jogos. A dll.xml-ben tényleg rosz volt a hivatkozás, hiányzott a "Microsoft Games" mappa, javítottam, de így sem jó. :( Pedig mostmár a hivatkozásoknak jónak kell lennieük, explorerb?l teszteltem ?ket, müködnek.

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #34 on: March 18, 2010, 16:46:55 PM »

Szia,

Ide csatoltam egy tutoriált, ami alapján én is feltettem.
Remélem ez megoldja a gondod.

Offline Destroy-man

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #35 on: March 18, 2010, 18:24:20 PM »
Ezekszerint mindent jól csináltam.

Az lehetséges, hogy az FSX:A nem komptabilis a hozzáadott SDK-val?

Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #36 on: March 18, 2010, 18:31:50 PM »
Még egy próba esetleg:

 <Launch.Addon>
    <Name>Object Placement Tool</Name>
    <Disabled>False</Disabled>
    <ManualLoad>False</ManualLoad>
    <Path>..\Program Files (x86)\Microsoft Flight Simulator X SDK\SDK\Mission Creation Kit\object_placement.dll</Path>
  </Launch.Addon

Ha az FSX és az SDK is a D: meghajtódon van, talán ez m?ködik.
A program mappád valóban "Program Files (x86)" nev??
Talán hülye ötlet, de nálam volt , már, hogy bejött: \ helyett tegyél / mindenhova....

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #37 on: March 18, 2010, 18:33:25 PM »
Biztos, hogy kompatibilis.

Ha, másik partición van az FSX  mint Nálad a D-n  / meg nálam is /  :)  -akkor van ez!
Én is "szenvedtem vele " sokat.
Próbálok utána nézni, hogy oldottam meg! - ha rájöttem jelentkezem

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #38 on: March 18, 2010, 20:09:43 PM »
Szia,

Itt egy link, ezek szerint  is elle?rizd le.
A lényeg az amint írja is, ha külön helyen / partición / van az FSX ill az SDK akkor futtatni kell a configsdk.exe-t.

http://www.fsdeveloper.com/wiki/index.php?title=SDK_Installation_(FSX)

Offline Destroy-man

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #39 on: March 18, 2010, 20:20:04 PM »
A configsdk-t már vagy 5x futtattam, de semmi. :(

Az általad linkelt oldal szerint állítottam be a dll.xml-t, de semmi. A C: meghajtóra pakolni az egész játékot SDK-val együtt nem kivitelezhet?, ugyanis a C: csak egy 30 GB-os partició, amin maga a Windows, és egy két program van, ami ragaszkodik a C: meghajtóhoz. Jelenleg 5 GB szabad hely van rajta, de ha neki állnék törölni, akkor se lenne több, mintt 7-8 GB szabad hely.

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #40 on: March 18, 2010, 20:33:31 PM »
Ebb?l a megondolásból van nálam is a d:-n.

Tehát eddig minden stimmel amit átküldtem? >:( :( :o
Hm....
gondolkodom még mi lehet az ok,


Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #41 on: March 18, 2010, 20:41:52 PM »
Hoppá,

Ezt olvasd végig és csináld meg!  - és menni fog  / az oldal alján van a lényeg.

http://www.simforums.com/forums/forum_posts.asp?TID=31522

Offline Destroy-man

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 20
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #42 on: March 19, 2010, 19:19:46 PM »
Nem tölti be a DLL-eket. :( Legalábbis a simconnect nem írja, hogy betöltödött volna.

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #43 on: March 19, 2010, 20:17:43 PM »
Szia, megnézem mégegyszer nálam és remélem akkor megoldódik.
A tanulság az, ha az ember nem akar szívni a c:-re tegye fel:) 

Es? után köpönyeg:) 

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Egyéb eszközök / konverzió?
« Reply #44 on: March 20, 2010, 08:11:44 AM »
Szia,

Tehát a dos ablakban a simconnect elindul?