Author Topic: LHS_LHBPX  (Read 35534 times)

Offline geo

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 25
LHS_LHBPX
« on: September 08, 2013, 22:56:58 PM »
Hi Skacok,

Nálam ez a termék nagy pofára esés volt, az installáció valamiért nem azt teszi, amit én akarok.
Részletek:
1. Telepítettem.
2. Az LHS_LHBPX létrejött az Addon Scenery alkönyvtárba. Activátor gond nélkül lefutott. (Nálam ott semmi keresnivalója, szépen át is mozgattam oda, ahova én akarom, hogy települjön. Ha belegondoltok, hogy több száz sceneryt nem lehet beleömleszteni egy alkönyvtárba, mert akkor az isten sem igazodik el kés?bb, ezért nálam földrészenként, és ha kell, azon belül is országonként helyezem ezeket el.)
3. A telepít? a scenery.cfg fájlomat jól összekuszálta: a kódkészletben a közép-európai karaktereket kicserélte abrakadabra jelekre, és ett?l fogva az AES szinte az összes scenery-re hibát jelzett. Még szerencse, hogy készített másolatot, így vissza tudtam tenni az eredetit manuálisan hozzáadva az LHS_LHBPX-et :) Ez nagyon nincs a helyén!!!
4. FSX indítása után rákérdezett a LHBP_objectPlacer.dll-re ahogy kell, engedélyeztem is. Bele is tette az fsx.cfg-be.
5. A dll.xml-be szintén  belekerült, aminek bele kell.
6. Ennek ellenére nálam az Add-ons menü alatt semmiféle LHSimulations almenü nincs, az épületek helyén fekete foltok.

Leszedtem, beleértve fsx.cfg, dll.xml, scenery.cfg visszaállítását, LHBP_objectPlacer.dll kitörlését. Újra telepítettem, beletör?dve, hogy a számítógépemnek nem én vagyok az ura, hanem az LHSimulation, és hagytam oda települni a dolgokat, ahova akarja. Eredmény változatlan: sem az angol FAQ-ban írt LHSimulators almenü, sem épületek. Az LHSproductact.exe manuális indítására sem tölti le a hiányzó bgl fájlokat.

Megoldás?
« Last Edit: September 08, 2013, 22:59:16 PM by geo »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHS_LHBPX
« Reply #1 on: September 08, 2013, 23:06:43 PM »
Helló


Az [FSX gyökér]\Addon Scenery\LHS_LHBP_X\ mappában van egy LHS_Activator.ini ebbe a fájlba egy külön sorba be kellene írni hogy service valahogy így:

Code: [Select]
[LHSimulations activator ini file]

For support please contact LHSimulations at www.lhsimulations.com/forum/
DO NOT CHANGE THIS FILE!

service

Az LHBP_Activator.exe-t újra kellene futtatni. Az Exit gomb felett meg fog jelenni egy "Save log" gomb. A logot le kellene menteni valahova és nekünk elküldeni az info@lhsimulations.com címre.
Megnézzük hol mi csúszott félre.

Köszi!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline alexking

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 13
Re: LHS_LHBPX
« Reply #2 on: September 08, 2013, 23:21:45 PM »
Sziasztok!

Hasonló nekem is a problémám.

Log file küldve!

Köszi el?re is!

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHS_LHBPX
« Reply #3 on: September 08, 2013, 23:29:24 PM »
Sziasztok!

Hasonló nekem is a problémám.

Log file küldve!

Köszi el?re is!

Nálad se volt hibaüzenet a telepítésnél? Az FSX-ben repülés közben az add-on menüben van LHSImulations bejegyzés? Amikor az FSX el?ször indult a telepítés után rákérdezett hogy az LHBP_objectPlacer-t akarod-e indítani? Mind a kétszer igent Yes-t nyomtál?

Nézzük a logot.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline alexking

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 13
Re: LHS_LHBPX
« Reply #4 on: September 08, 2013, 23:34:39 PM »
Hiabüzenet nem volt.

Mindkétszer "yes"-t nyomtam, viszont Add-on menüben nincs LHSImulations bejegyzés...

Offline geo

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 25
Re: LHS_LHBPX
« Reply #5 on: September 08, 2013, 23:42:47 PM »
Hiabüzenet nem volt.

Mindkétszer "yes"-t nyomtam, viszont Add-on menüben nincs LHSImulations bejegyzés...
Nálam sem. Épület nálad megjelent, vagy mint az FSDreamTeamnél: csak fotoalap?
Ami lemaradt: win7 x64.
« Last Edit: September 08, 2013, 23:46:15 PM by geo »

Offline alexking

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 13
Re: LHS_LHBPX
« Reply #6 on: September 08, 2013, 23:47:04 PM »
Épület semmi, csak az utashidek, néhány feket folt... :'(

Offline geo

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 25
Re: LHS_LHBPX
« Reply #7 on: September 08, 2013, 23:48:46 PM »
Épület semmi, csak az utashidek, néhány feket folt... :'(
Detto.
Várjuk a megoldást ;)
PS. ma már ebb?l nem lesz repülés ;)
« Last Edit: September 09, 2013, 00:07:31 AM by geo »

Offline Antero

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 12
Re: LHS_LHBPX
« Reply #8 on: September 09, 2013, 00:01:49 AM »
Jó reggelt mindenkinek !

Letöltöttem " Budapest_LHBP_v1_FSX " majd adminisztrátorként próbáltam telepíteni .
"user account contro"l rá is kérdezett hogy valóban telepiteni akarom ........ és ezután semmi .
Próbáltam újraindítani is a gépet ; semmi......

Mi lehet a bibi ???

András

Offline djfules

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: LHS_LHBPX
« Reply #9 on: September 09, 2013, 00:39:05 AM »
Sziasztok LHSimesek!!!

Nehezen tudom szavakba önteni mennyire ?rülök ennek e reptérnek! ITT ragadnám meg az alkalmat, hogy gratuláljak a munkátokhoz ISZONYAT jó lett!!! Köszönöm, sok örömet fog még okozni nekem!

Látom más is észlelte a hibát viszont én könnyen orvosoltam: megkeresitek a c:\Users\AppData\Roaming\Microsoft\FSX\dll.xml fájlt, szerkesztés (edit) és a scenery bejegyzését szépen a helyére igazítjátok, utána lefutattod a activátort és kész m?ködik!

Offline geo

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 25
Re: LHS_LHBPX
« Reply #10 on: September 09, 2013, 06:48:34 AM »
Látom más is észlelte a hibát viszont én könnyen orvosoltam: megkeresitek a c:\Users\AppData\Roaming\Microsoft\FSX\dll.xml fájlt, szerkesztés (edit) és a scenery bejegyzését szépen a helyére igazítjátok, utána lefutattod a activátort és kész m?ködik!
Megoldódott.
Nem hiszitek el, de a dll.xml-ben nem szerette az utolsó helyet, azaz valamelyik másik dll-lel ütközhetett, vagy sokadik volt már neki ez.
Feltettem a második pozícióba, és láss csodát. (Kérdés persze az, hogy akkor most melyik dll nem fog futni ;) Majd kiderül este. )
« Last Edit: September 09, 2013, 07:24:41 AM by geo »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: LHS_LHBPX
« Reply #11 on: September 09, 2013, 09:07:20 AM »
Köszi srácok! Ténlyeg örülök hogy sikerült megoldani. Most már van is sejtésem hogy mi lehet a baj:

Geo ezt írtad:

Quote
A telepít? a scenery.cfg fájlomat jól összekuszálta: a kódkészletben a közép-európai karaktereket kicserélte abrakadabra jelekre, és ett?l fogva az AES szinte az összes scenery-re hibát jelzett. Még szerencse, hogy készített másolatot, így vissza tudtam tenni az eredetit manuálisan hozzáadva az LHS_LHBPX-et  Ez nagyon nincs a helyén!!!

Megmondva az ?szintét pár nappal ezel?tt velem is ez történt, de azóta nem tudtam reprodukálni a hibát. Nekem van egy olyan sejtésem hogy amit beír azt más karakterkészlettel írja. Amikor meg van "mozgatva" a user által akkor a jó karakterkészlettel lesz újra mentve és az FS felismeri. Így legalább most tudom hogy hogyan induljak el.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline alexking

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 13
Re: LHS_LHBPX
« Reply #12 on: September 09, 2013, 09:26:41 AM »
Geo!

Szuper vagy! Nálam is megoldódott így a probléma. Éjjel kett?ig babráltam vele, de semmi. Reméltem reggelre lesz megoldás! Köszi!

A fejleszt?knek pedig ezúton is gratulálok, nagyon min?ségi scenery-t hoztatok össze, gyönyör?, fantasztikus, kellett ez már nekünk, mint egy falat kenyér ;D

Üdv Mindenkinek!

Offline bankii

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: LHS_LHBPX
« Reply #13 on: September 09, 2013, 12:26:12 PM »
ÓÓÓÓÓóóóóóóó, alig várom, hogy hazaérjek.
Tegnap éjjel 01:20-ig molyoltam rajta.
és íme, itt a megoldás! (remélem...)

 ;D

Viszont már objektumok nélkül is arról számolhatok be, hogy a fps 23-25 REMEK!

Offline bankii

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: LHS_LHBPX
« Reply #14 on: September 09, 2013, 21:24:08 PM »
Szóval a dll.xml átrendezése után MINDEN ok.  :D

A régi repteret (természetesen) deaktiválni kell, én benne hagytam az eredeti mappájában, de töröltem a scenery listából.
Valahol olvastam, hogy a City scenery mappában valamelyik bgl-t törölni kell, mert még kisebb sziklameredély van Vecsés környékén.

Egyébként elégedett vgok, köszönöm Srácok, és örömmel utaltam át az árát.Csak, hogy "elszabaduljon a pokol" én még kissé feljebb  is áraztam volna. Meghaladldja az el?dje színvonalát,