Author Topic: AI traffic  (Read 28900 times)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
AI traffic
« on: November 16, 2009, 15:40:02 PM »
Sziasztok!


Ért valaki az AI traffic letrehozásához? Nem is néztem utána hogyan kell, gondoltam el?ször megkérdezem van-e hozzáért?.
A készül? repterekhez lenne jó, valami realisztikus traffic packok létrehozása.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:AI traffic
« Reply #1 on: November 16, 2009, 16:04:01 PM »
Szia,

Már készítettem AI forgalmat, többféle módon is.
A módszert ismerem, de g?zöm sincs a tényleges forgalmi adatokról, menetrendekr?l.
Jobb híján Pécsen röptetem az EC-135-ös ment? helikoptert, sárkányokat, a Cessnákat, a Zlint, a Falkét és az AN -2-est, néha egy -egy Embraert és business Cessnát. Legjobban a heli tetszik, de ahhoz kell a fizet?s AI-Heli trafic program, speciális repmodellt igényel.

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:AI traffic
« Reply #2 on: November 16, 2009, 20:17:45 PM »
Javaslom a TTools-t, egyszer? és ügyes kis progi (még én is tudtam vele készíteni forgalmat). ;D
Esetleg a MAIW fórumát, ott rengeteg minden van, ami a témába vág.

Offline Papirzacsi

  • Designer
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 84
Re:AI traffic
« Reply #3 on: November 16, 2009, 22:41:00 PM »
hello!

Segíteni tudok, bár már elég rég nem csináltam forgalmat, vagy ha van konkrét elképzelésetek a forgalomról, mi, mikor, hova, akkor talán össze is dobhatom.

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:AI traffic
« Reply #4 on: December 25, 2009, 19:12:44 PM »
Igen, hmm, szóval egyfolytában ezen agyalok, meg persze a kompromisszumokon  ::)
Az igazi profilom inkább a gépek átfestése ,a képekkel való foglalatoskodás. (Hungarian C-17 AI az avsim-en ,ez az els? nyilvános munkám) A feleségem is tud ebben segíteni. ? nyomdai el?készítésnél dolgozott ,keni-vágja a Photoshop, Quark, InDesign, meg az efféle progikat...
Mivel zenét is szerzek-ha épp nem szimulátorozom, hangok átalakításával, kreálásával is játszódom.
Meg AI-traffic -okat is írok, meg átírok.-Belepiszkáltam Sármellékbe: Ide jár a Hungavia (saját, fikcionális) S7, Ryan, Tyrolean... Pápa, a magyar C-17-esek....
Most azonban Scenerykkel is szeretnék foglalkozni: Merjünk nagyot álmodni: Mindjárt a finomító....
« Last Edit: December 29, 2009, 13:26:02 PM by tsGucci »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #5 on: December 26, 2009, 14:02:24 PM »
Az igazi profilom inkább a gépek átfestése ,a képekkel való foglalatoskodás. (Hungarian C-17 AI az avsim-en ,ez az els? nyilvános munkám)
Meg AI-traffic -okat is írok, meg átírok.-Belepiszkáltam Sármellékbe: Ide jár a Hungavia (saját, fikcionális) S7, Ryan, Tyrolean... Pápa, a magyar C-17-esek....

Ejj, Uram, miért nem ezzel kezdi!? Sármellékhez is szeretnénk valami szép AI traffic packot csinálni.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #6 on: December 26, 2009, 18:43:31 PM »
Átküldjem a packot? Mondjuk, kissé kutatni kell, hogy pontosan mit is írtam még át, de ,ha kell, én átküldöm...
Piszkáltam Debrecent is (Malév, Hungavia traffic, meg még nemtommi...)
Pápa: Air Bridge Cargo, Magyar C-17-esek,German Air Force, Hungavia Cargo, meg valahonnan C-130-asok, Hungarian An-26,...
Kerkira: Na, ott aztán tobzódtam kedvemre: Lufthansa, Thomas Cook, Monarch, Malév, Hungavia,
British Airways, S7, Aeroflot....
Sochi: Rengeteg Aeroflotos Tu-154, An-225, Hungavia, S7,...
Domodedovo: Szintén, plusz szerdánként (ha jól emlékszem) An-225...
Érdekel?
A Hungaviával kapcsolatban: Mint írtam, egy fikció, de jól néznek ki. AI traffics:
Hungavia- Star Alliance: 2 db F-100, 2 db B 744,
Hungavia/ Hungavia Charter Services: 4db B737, 6db B738, 2 (?)db B763, 2db B773 LR
Hungavia Silver (business): 1 db B737, 1db B738
Hungavia Gold (VIP): 1db B737, 1db B738, 1db B763
Hungavia Cargo: 3db B 738F, 1db B 763F, 1db B 772 LRF
Nagyjából ezek repülnek, meg persz, mindegyikb?l plusz egy B 763- LevelD, B 737 és 747 PMDG, F-100 DA. Átfestetem a PMDG MD-11-esét, meg egy ATR 72-est a Flight One-tól...

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:Hungary landmarks
« Reply #7 on: December 26, 2009, 21:55:57 PM »
A flotta alapján jó gazdag társaság ez a Hungavia ;)

Viszont ha már a sceneryvel együtt szeretnénk kínálni AI forgalmat is, akkor nem lenne rossz ha az a valóságot tükrözné,(777,747 sármelléken elég vicces ) a GA forgalomnál is jó lenne ha az ott gyakran megforduló/honos gépek szerepelnének benne.
Sajnos a Sármellék magazin már nem elérhet?, abban volt LHSM utolsó menetrendje, esetleg nincs meg valakinek?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #8 on: December 27, 2009, 17:38:17 PM »
Szia m814!
Semmi gond, a Hungavia csak nálam fut lassan egy éve, Sármellékre nem írtam 747-es és 777-es forgalmat (lehet, hogy el sem bírná a beton...) :o
Valamikor olvastam Pécs-Pogányról, ott a beton teherbírása 47 tonna körüli volt, tehát 737-esek is csak lábujjhegyen sunnyoghattak volna be -bár ez csak magánvélemény...
Szóval, ugyan nekem sincsen magazinom, de, ha összeírjátok, mi repüljön Sármellékre, megcsinálom egy-két óra alatt (ha lehet, akkor csak "WOA" alapú madarakat...). Van benne gyakorlatom.
Azokra az infókra volna szükségem, hogy melyik légitársaság (nem ártana egy-egy tipus is---nehogy véletlenül egy 747-est "térítsek el" oda  :P) és hogy mikor- mármint szegény Sármellékiek tudjanak aludni éjszaka- bár , ha akarom, akkor az egész ruszki Tu-154, meg Il-76-os flottát "odaköltöztetem", hadd dübörögjenek... ;D... Na de félretéve a mókát, várom a tippeket...

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #9 on: December 27, 2009, 18:16:11 PM »
Okéééé!Szóval megnéztem a googlén Sármelléket...
Van ott Lufthansa, Ryan (ez nálam is volt), Red Wings (asszem csak tervezett), German Wings (asszem, ez is volt nálam), s?t terveznek (-tek) egy Debrecen Ferihegy-Sármelléket is... Ez oké, csakhogy milyen madarakkal? Lassan mennem kell dolgozni, úgyhogy most nem kutakodok a járatok után, de szivesen látom a tipppeket.
Pl- gondolom, a German Wings A319-eseket reptet, a Red nemtommit, de, ahogy elnézem az oroszokat, piszkosul bele vannak zúgva az Airbusokba. A Lufthansa, az majdnem biztos, hogy A319, vagy egy régi B737-300-assal, Ryanék-ha még jönnek egyáltalán, akkor szerintem 737-800W vel.... De mi lesz a belföldi? Let? An-2? (na, jó, ez csak vicc volt, de szerettem ugrani bel?le...)...Esetleg a Cityline a jó öreg B 737-200-asokkal? Vagy katonáék a "b?zmadárral" (An-26)...???

Offline Lengyel Dani

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 39
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #10 on: December 28, 2009, 10:35:28 AM »
Germanwings - Airbus A319
Ryanair - B737-8AS
Lufthansa - CRJ 200/700 (Úgytudom voltak már itt mindkett?vel.)

Dani

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Hungary landmarks
« Reply #11 on: December 28, 2009, 14:28:06 PM »
Igen, hmm, szóval egyfolytában ezen agyalok, meg persze a kompromisszumokon  ::)
Az igazi profilom inkább a gépek átfestése ,a képekkel való foglalatoskodás. (Hungarian C-17 AI az avsim-en ,ez az els? nyilvános munkám) A feleségem is tud ebben segíteni. ? nyomdai el?készítésnél dolgozott ,keni-vágja a Photoshop, Quark, InDesign, meg az efféle progikat...
Mivel zenét is szerzek-ha épp nem szimulátorozom, hangok átalakításával, kreálásával is játszódom.
Meg AI-traffic -okat is írok, meg átírok.-Belepiszkáltam Sármellékbe: Ide jár a Hungavia (saját, fikcionális) S7, Ryan, Tyrolean... Pápa, a magyar C-17-esek....
Most azonban Scenerykkel is szeretnék foglalkozni: Merjünk nagyot álmodni: Mindjárt a finomító....

Szia Tytus,
Úgy látom az AI-traffic-ra beindult a  "kereslet" :) !   / Jogosan / Talán ezeket az aktuális igényeket kellene el?sz?r kielégíteni, és utána "lépkedni" tovább, - nehogy a " sok bába között elvesszen a gyerek" :)

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #12 on: December 28, 2009, 15:07:12 PM »
Germanwings - Airbus A319
Ryanair - B737-8AS
Lufthansa - CRJ 200/700 (Úgytudom voltak már itt mindkett?vel.)

Dani

Okkkééé...
Rám bízzátok, vagy legyen egy koncepció? Járats?r?ség? Napi üzemkezdet-vég...? ?? Legyen- e pauza (pl dél felé ritkábbak, utána megint repdesnek...)? Legyen-e szünnap? Hétvégi forgalom- nyaraló, vagy "borturista" járatok...
Ja, majd elfelejtettem, már többször akartam írni, hogy:
1/ Felpiszkáltam Ferihegy AFCAD-ját (a hangárokban is állhatnak madarak, el?ttük pedig több lett a parkolóhely). LHBP 1.5 verzióra van, de asszem jó az 1.3-ra is... Persze, hogy Aerosoftos  ;D
2/Megpiszkáltam az FS (vagy fx?) Contrail 3D-t -hosszabb lett a kondenzcsík, olyan 3 kilométer körüli... Ha érdekel Titeket...
Na, én most elröppenek Athénba, de estefelé visszanézek. Ha van javaslat, akkor rá, olyan egy-másfél órára már tudnám küldeni a fájlokat. Mondom, ha lehet, akkor legyen egy szabvány: Lehet?leg WOA-gépekkel. Másképp hosszabb lesz a munka vele, de megoldható...
« Last Edit: December 28, 2009, 15:14:48 PM by Tytus »

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #13 on: December 28, 2009, 19:14:14 PM »
HALIHÓÓÓ!
Megvannak a Sármellék traffic-ek
Lufthansa, Germanwings, Redwings, Ryan, Kaliningradavia. Egyel?re...A belföldin még agyalok...
Az S7 nem WOA-alapú, de rendesem m?xik, Daninak üzenem: A Lufthansa CRJ-it nem találom...talán a regionalban? Mintha a LH Regionalban röpdösnének...?? Mindenesetre A319-eseket küldtem Sármellékre.
Lufthansa: A319
Germanwings: A319
Redwings:Tu-204 csak az van nekik úgy tudom. Nem nehéz ez LHSM-re?
Ryan: B738W
Kaliningradavia: B733
S7: Nem WOA-alapú, küldhetem a teljes pakkot, B738W...
Kinek és hová küldhetem? Írjatok!
« Last Edit: December 28, 2009, 19:17:45 PM by Tytus »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Hungary landmarks
« Reply #14 on: December 29, 2009, 09:30:26 AM »
Szia!

Igen a CRJ a Lufi regionalban van.

Az AI elküldheted ide lhsimulations@hotmail.com

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary