Author Topic: AI traffic  (Read 29177 times)

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #15 on: December 29, 2009, 10:20:26 AM »
Szia!
Akkor megy a traffic
A Lufthansa CRJ -i nem elérhet?k a woa-ban jelenleg, így azt majd kés?bb.
Viszont, amit véletlenül megtaláltam, az az, hogy a Hamburg pár Airbusa is megtiszteli LHSM-et jelenlétével.-Mondtam, hogy már nem emlékszem pontosan miket is írtam át  ;D.
Tehát WOA alapú traffic. Teend?: Miután csináltatok egy backup-ot a Main Scenery/World/Scenery mappában található ugyanezen néven futó hat eredeti fájlról, egyszer?en felül lehet íratni és kész...
Ha nem tecc, akkor írjatok. Megbeszéljük, átírom...
Enjoy!

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:Hungary landmarks
« Reply #16 on: December 29, 2009, 10:26:25 AM »
Átküldtem a Traffic-et :-)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:AI traffic
« Reply #17 on: January 04, 2010, 15:15:45 PM »
Mivel én sose használtam AI-t ezért bocsássatok meg ha kérdéseim nagyon banálisak. (nekem a forgalmat mindig hús-vér emberek generálták, online.)

WOA alapú traffic. Gondolom ez valami szoftver pack ami össze vissza telepít mindenféle gépet mindenféle liveryvel. És ezt lehet variálni hogy hol, mi, mikor jelenjen meg. Na most ezzel az a bibi, hogy 5-6 gép megjelenítéséhez kellene elvárni a szerencsétlen LHSM felhasználótól hogy telepítse az egész packot.

Mi vagy inkább az én hibám hogy nem specifikáltam rendesen mire is gondoltunk. Egy olyan AI packra lenne szükségünk ami önmagában mindenféle kiegészít? nélkül, csak az LHSM-be beleépítve megjelenik és repdes szépen, a fentebb specifikált gépekkel és liveryvel. Vagy ez nem lehetséges? Mint mondottam soha nem foglalkoztam semmilyen szinten AI trafficcal, talán még a legelején a FS9-el, csak kikapcsoltam amikor a pálya küszöb felett 200 feettel kezdett holdingolni az egyik 'inteligens' delikvens, mert nem volt szabad a pálya.

Persze a WOA alapú traffic nem azt mondom, jó dolog akinek van WOA-ja. Így meg is lehetne osztani, hiszen ezzel a járatkiosztással meglehet?sen realisztikus lett. Igazából, teljesen realisztikus akkor lenne, ha nem lenne semmilyen forgalom, hiszen sajnos nemrég LHSM teljesen bezárt.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline super08

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 539
Re:AI traffic
« Reply #18 on: February 26, 2010, 10:22:54 AM »
Szerintem ez kivitelezhet?, csak szerz?i jogi kérdéseket vet fel, hiszen már meglév? modelleket kellene felhasználni hozzá - mer' ugyebár a másik lehet?ség saját AI modellek készítése, az meg nem egy fél órás folyamat. Viszont ha a modell készít?je hozzájárul a felhasználáshoz (Miért ne tenné? Végtére is éppen ezért készítette - remélhet?en - a gépeit...), akkor "simaliba" a dolog.

Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:AI traffic
« Reply #19 on: February 26, 2010, 11:15:41 AM »
Sziasztok,

Épp nekiláttam némi alap AI forgalmat készíteni  default gépekb?l LHSM-re.

Szerintem, ha komolyabb AI forgalmat is szeretnénk AI modellekkel és textúrákkal, valós menetrend alapján, azt inkább érdemes lenne külön letöltésként közzétenni. Ehhez a WoAI valóban ideális, szinte minden létez? géphez találni modellt, textúrát, stb. A copyright kérdésnek utána kellene nézni, de nem hinném, hogy akadály lenne, a legtöbb szerz? szerintem örömmel beleegyezne, ha viszontlátná az alkotásait LHSM-en, hivatkozva rá, mint szerz?re.

Nekem nagyon tetszene a GA forgalom mellett egy hetente megjelen? IL-76 (fényképeztem egyet Sármelléken), a  Ryan Aires Boeing, Embraerek, stb. (Ezeket a forgalmi bgl-eket majd külön csomagba téve - ha érdekel valakit-  kiteszem, megjelölve, hogy hol találhatóak az általam használt textúrák és gépek. Persze ez sokkal bonyolultabb, mint telepíteni egy WoAi csomagot egy kattintással.   

addig is, amíg nem lesz valós járatokat és festéseket tartalmazó AI forgalom, tennék a default gépekb?l, párat, hogy ne legyen kihalt a reptér:
- Motoros sárkány Zegr?l, ami a Hévíz és LHSM környékén körözne. (Ez teljesen reális, sokszor láttam)
- C172 (ill. Mooney) LHSM és LHPP, Taszár, LHSK viszonylatokban. Úgy állítanám be, hogy egyszerre 1-2 gépnél több ne legyen a reptéren.
- B737 Sármellék-Frankfurt, heti 2 járat
(A haladó felhasználók, ha nem tetszik nekik, ki tudják venni a trafic bgl-t, egyébként meg jó, ha van egy kis mozgás a légtérben.)

Ugyanezt lehet az FS9-hez is, csak ott mások a default gépek, ahhoz kell igazítani.


 

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:AI traffic
« Reply #20 on: March 23, 2010, 09:13:14 AM »
Sziasztok!
Bocsi, csak most olvasom megint azt a topicot. Igen, WOA alapú, de semmi különös nicsen az LSHM trafficban, mert csak "áttereltem" bizonyos gépeket oda, és igen, ett?l függetlenül tényleg telepíteni kéne a WOA-t, de ha kell, megcsinálom ezt telepítés nélkül is, pár megás pakk az egész, és csak másolni lellene.A finálhoz meg én is TTools-t használok.
Szóval: WOA gépek kiollózva (nem kell telepíteni semmit) és ezekkel traffic szinte bárhová...Csak szóljatok, ha kell... :-)

Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:AI traffic
« Reply #21 on: March 23, 2010, 09:39:07 AM »
Szia,

De jó, hogy el?kerültél. Kellene a szaktudásod, mert az látszik, hogy otthonosan mozogsz a témában.

A bgl-ekben, amiket készítettél, a forgalmi adatok vannak, nekem már az is gondot okozott, hogy hol találom meg a hozzájuk szükséges gépeket és festéseket. A Woai telepít? fent van nálam is, de ez a rész nem világos, hogy honnan tudjam, hogy milyen gépek kellenek és hol találom azokat.
(A bgl-eket az AIFlight planner progival megnéztem.)

A további bajaim csak FSX-re vonatkoznak, mert csak azzal repkedek.
A woai csomagok valamiért kikapcsolják az FSX default AI forgalmat, azt külön vissza kellett varázsolni.
Korábban bármilyen AI forgalmat be tudtam állítani az FSX-ben addon ill. default gépekb?l is, most az FSX SP2 alatt semmi nem jelent meg bel?lük, holott látszólag jók a bgl-ek, legalábbis az AIFP nem jelez hibát.

   

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:AI traffic
« Reply #22 on: April 04, 2010, 18:15:57 PM »
Szia Pateszi!
El?ször is Kellemes Húsvétolást! ...Meg persze mindenkinek :-)
Nos, a válaszom nem is annyira komplikált: Nem írtam FSX-re forgalmat, bár megvan az is, de nem használom. A forgalom, amit csináltam, az FS9-re vonatkozik, mert azt babrálom szinte állandóan.
Valamikor valakinek közületek (az "öregek" közül) küldtem egy csomagot,valszeg azt kaptad meg, vagy egy részét. Volt benne repül?, amit az aircraft-mappába kellett másolni, meg bgl is, amit a Scenery/World/scenery-be. Ezt TTools-szal firkáltam, és az aircraft mabbában találta meg a hozzá tartozó madarakat. Ez annyira komoly, hogy elég egy vessz?, vagy pont, ami ott van, vagy nincs és semmit sem talál... :-(
Szóval, ha jól emléxem, akkor Sármellék-traffic volt,öt vagy hat légitársasággal, ugye?
Ha emlékeim nem csalnak, akkor csont nélkül kellett (volna) m?ködniük. Valami hasonlót m?veltem Pápával meg a C-17 -esekkel (Avsim.com-on a FS2004-es AI Aircraft-ban).
Elküldjem megint? Csak  írj/ írjatok...
Letöltöd a madarat a WoA-ról és bemásolod az általam küldött mappákat a megfelel? helyekre, ÉÉÉÉS: Az "Aircraft.cfg" be firkálva Neked kell meghatározni hogy a "[fltsim.XX]"- ben az "XX" milyen szám legyen. Ha van három madarad,akkor azok a fltsim.0, fltsim.1, és fltsim.2 névre hallgatnak. Ha te erre beraksz egy újat, értelemszer?en a fltsim.3 lesz és így tovább. Általában ezt szokták elfelejteni , márpedig akkor minden oké lenne: Gép a helyén, bgl a helyén, csak az aircraft.cfg ben nincs meg a madár "benevezése"... "[fltsim.XX]"
Nos, mivel én csak "eltérítettem" már meglév?ket, így marad a letöltés a WoA-ról és a küldött bgl bemásolása...Scenery/World/scenery-be, és megy minden, Ha TTools-szal kibontod, utánanézhetsz, mikor mennek a gépek, majd leteszel oda egy pl Cessnát az adott id?ben(célszer? az indulása el?tt 2-3 perccel) ,külss? nézetre váltasz és  -ha nem piszkáltad a beállításokat , akkor Shift+W, ill Ctrl+W vel nézegetheted az épp a körzetben szárnyalókat meg indulásokat-érkezéseket...Ha jó csináltad, akkor ott lesz a madarad valahol...Ha mindezt tudtad, akkor elnézést...Én így ellen?rzök.

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:AI traffic
« Reply #23 on: April 04, 2010, 18:31:31 PM »
Hát , csak a kérdésedre nem válaszoltam, Kedves Pateszi...
Szóval Neked magadnak kell megkeresned az adott légitársaságot a WoA-n:
-Lufthansa
-Ryan
-Red Wings
-Germanwings
-Kalinyingradavia
(a Hungavia az saját, tehát ott ne keresd, csak nálam megy ...)
HA ezek megvannak, akkor a bgl-eket a Flight SimulatorXYZ/Scenery/ World/ scenery-be- és megy minden.
Mivel az FSX-et nem használom, de a logikája hasonló az FS9-hez, így csak remélni tudom, hogy m?xeni fog...
Ja... ne bánkódj az miatt, hogy a default forgalmat lelövi a programod... Egy Orange, vagy egy Orbit Airlines az már elég gáz egy ilyen komoly szimulátorban... :-)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:AI traffic
« Reply #24 on: April 06, 2010, 13:38:08 PM »
Szia!


Ha készítenél egy komplett csomagot próbakép, értem ezalatt azt hogy maga gépek is benne lennének, meg az AI-t leíró fájl, az sirály lenne. Kipróbálnánk. Ha megy szuperul, akkor össze lehetne állítani LHSM-re és LHPP-re egy realisztikus traffic packot.

Nekünk erre sajnos nem sok id?nk marad, mivel most fullon Debrecenen dolgozunk.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:AI traffic
« Reply #25 on: April 07, 2010, 11:20:16 AM »
Szia!
OK. Holnap nekiállok (ma még délutános vagyok). Asszem Swift-nek (vagy valakinek) küldtem egy LHSM pakkot, de sebaj kicsit felpiszkálva elküldöm megint. Nos, akkor lehetnének benne magyar Cessnák is (pl egy nagyobb iskolakörrel), meg utánanézek pár magyar AI gépnek is. Küldök majd egy használati utasítást is: mit hová másolni, hogyan szerkeszthet?, stb.
Arra is gondoltam már korábban, hogy most Pécs az amolyan kulturális fellegvár lett, vagyis jöhetnének külföldr?l is kisebb madarak (néha ATR-ek, meg Fokker-70-esek...-az még belefér...).Olvastam mostanában, hogy próbálkoznak helikopteres AI-vel is, megnézem, mit tehetek a témában. Persze csak "finoman", nem szeretnék meteorvihar szer? traffic-et írni...  ;D
Üdv:Tytus
« Last Edit: April 07, 2010, 11:28:41 AM by Tytus »

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:AI traffic
« Reply #26 on: April 07, 2010, 11:25:13 AM »
Hoppá...!
Majdnem elfelejtettem: Az a hír járja, hogy ismét megnyitják Sármelléket  -De igazibóóóól ááám... :D

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:AI traffic
« Reply #27 on: April 07, 2010, 11:28:55 AM »
Szia!


Igen Sármellék újra nyit, de csak azért mert mégis hülyén néz ki hogy fs-ben csak úgy jönnek mennek a gépek az új sceneryn, az életben meg nem  :D

Nekem küldtél egy packot, de az csak a traffic bejegyzést tartalmazta, magát a gépeket nem és mivel nekem nincs WOA-m ezért nem jelent meg semmi.

Csak próbaképen jó lenne egy-két járat, plusz general aviation (c172 - akár a default is jó) és a helit is meg lehet próbálni, igaz Pécsen az gázos mivel az afcadban nincs helipad.

El?re is köszi!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:AI traffic
« Reply #28 on: April 07, 2010, 11:32:07 AM »
Szia Tytus,

Kössz a választ és el?re az újabb csomagot is.
Az el?z?ben, ami hozzám is eljutott, csak a traffic bgl-ek voltak, és nem találtam meg, hogy honnan töltsem le a szükséges gépeket és festéseket.

A Heli AI forgalom már nem próbálkozás, hanem kiforrott termék. AI helitraffic. Egyaránt jó FS2004-hez és FSX-hez is, s?t igazából bármilyen géphez lehet vele AI forgalmat írni. Az is remek tulajdonsága, hogy bárhová lehet vele helit leszállítani, helipadra, kórházra, mehetnek még a Kamovok is permetezni, szóval remek cucc.
Mivel fizet?s termék, sajnos nem tehetjük a scenerykbe.
Ez itt egy AI heli leszállás után:

 

Offline Tytus

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 37
  • Hungavia Pilot
Re:AI traffic
« Reply #29 on: April 08, 2010, 11:31:53 AM »
Ok.Fiúk, rajta vagyok...Remélem, estére meglesz. Nem kell sehonnan letölteni, mindent összeállítok. Remélem, hogy bétának jó lesz...