Author Topic: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery  (Read 81518 times)

Offline CsakFerihegy

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #30 on: December 01, 2013, 22:11:30 PM »
Sziasztok!
 FSX-n fut az LHBP scenery. Kis küzdelem árán sikerült telepíteni (utólag is köszönet érte). Sajnos azóta is az Aerosoftos scnery összes felfestése (taxiút stb ) látszik. A másik, hogy mától  az FSX indításakor kiírja angolul, hogy a scenery lassan elavult lesz, telepítsem az újabb  verziót a következ? hónapig. (1.01 van fent). Teend??

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #31 on: December 02, 2013, 11:22:25 AM »
Az aerosoftot ki kell venni a scenery libraryból.

Készül egy 1.2 verzió, emiatt van az üzenet. Igaz sajnos 1-2 hetet még csúszik. Ma este atallitunk a szerveren és újra kellene aktiválni a sceneryt akkor éltünik az üzenet.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline T71

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #32 on: August 23, 2014, 14:49:45 PM »
Szia

Telepítés hibaüzenet nélkül sikerül (WIN7-64bit), de amikor kiválasztom a repülőtereknél Liszt Ferencet és betöltöm, a repülőgépnek csak a helye látszik külső nézetekben, továbbá a reptér épületei hiányosak: nem látható pl. a 2/B terminál, a meglévő épületek is hiányosak (hiányzik egy oldalfal például)

előre is köszi a segítséget

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #33 on: August 23, 2014, 15:03:04 PM »
Biztos hogy ez scenery hiba? Máshol nem fordul elő?

Egy screenshotot tudsz küldeni?

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline T71

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #34 on: August 23, 2014, 15:24:18 PM »
Szia!

A hiba onnantól lép fel, hogy feltelepítem a Liszt sceneryt: a repülők láthatatlansága kívűlről minden sceneryn "megtalálható" (a telepítés utántól.)
Majd küldök screenshotot (ma sajnos nem tudok)

Offline drdrehun

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #35 on: August 24, 2014, 10:16:24 AM »
Sziasztok!

Tavaly az elsők között vettem meg a reptereteket, etalon munka, nincs is mit ragozni rajta, minden fórumon dícsérem (remélem egy-két példány eladásához én is hozzájárultam gondolataimmal)
A kérdésem az lenne miután nem láttam ilyen topikot, hogy a jetwayek animáltak-e, vagy van-e rá lehetőség? Most derült ki a probléma, eddig kizárólag cargo volt.
Ha nem, azt is túl fogom élni, csak egy-két screenshotot akartam az utókornak elmenteni egy Singapore 777-300ER-el a kapunál és nem sikerült megmozdítanom a csápot.
Köszi előre is.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #36 on: August 24, 2014, 10:29:41 AM »
Szia!

A csápok mozgatása csak AES (Airport Enhancement Service) telepítésével lehetséges. Ha jól emlékszem Budapest aktiválása 2 kredit.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline drdrehun

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #37 on: August 24, 2014, 10:36:24 AM »
Ok köszönöm!
GSX is tudja? Mert azt már régóta fontolgatom, az AES árát sokallom.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #38 on: August 24, 2014, 10:41:42 AM »
A GSX nem.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline drdrehun

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #39 on: August 24, 2014, 10:55:18 AM »
Köszi az infót! További jó munkát!

Offline drdrehun

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #40 on: December 20, 2014, 14:57:31 PM »
Sziasztok!

Imádom a munkáitokat, a mai napig a legjobb scenerynek tartom LHBP-t Viszont múlt héten meguntam az örökös tweakelést, OOM-et és a gyötrelmeket és átváltottam X-Plane 10-re. A kérdésem az lenne, hogy a megvásárolt példányomat szabad-e átkonvertálnom (természetesen csak saját részre), illetve egyáltalán engedi-e a védelem, mert eléggé gyötrelmes folyamat és feleslegesen nem akarok órákat szórakozni vele. Továbbá terveztek-e X-plane sceneryket kiadni a jövőben? Üdv

Offline drdrehun

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #41 on: December 23, 2014, 10:33:53 AM »
UP! a topiknak, hátha elkerülte a figyelmeteket előző bejegyzésem. Azért sürgetem, mert végre van időm repkedni és most lenne időm szórakozni is az átkonvertálással. Ha esetleg tervezitek kiadni LHBP-t X-plane-re is, akkor bele sem kezdek. Szerintem eléggé népszerűek és nyereségesek lennétek vele, ekkora reptér ilyen minőségben egyáltalán nincs XP10-re.

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #42 on: December 23, 2014, 11:48:09 AM »
Szia!

Bocs a megkésett válaszért!
Kérdésedre az a válasz hogy a védelem miatt nem fog működni a dolog. Valamint a background (burkolatok,felfestések,stb) sem konvertálható át hibátlanul.
Anno még Győr-pér esetében tettünk egy kísérletet erre,itt el is akadt a dolog. Így egyenlőre csak figyelemmel kísérjük az X-plane-t, ha majd az SDK lehetővé teszi az MSFS-hez hasonló "szabadságot"
és minőséget, megfontoljuk ismét a fejlesztést.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline drdrehun

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #43 on: December 24, 2014, 13:26:55 PM »
Köszönöm a választ! Sajnálom, de akkor marad Sármellék, Debrecen és Pécs. Ezek is hibátlan repterek. További jó munkát nektek! Boldog karácsonyt mindenkinek!

Offline drdrehun

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: GyIK - Budapest Liszt Ferenc LHBP Airport scenery
« Reply #44 on: January 05, 2015, 10:30:01 AM »
Szia!

Bocs a megkésett válaszért!
Kérdésedre az a válasz hogy a védelem miatt nem fog működni a dolog. Valamint a background (burkolatok,felfestések,stb) sem konvertálható át hibátlanul.
Anno még Győr-pér esetében tettünk egy kísérletet erre,itt el is akadt a dolog. Így egyenlőre csak figyelemmel kísérjük az X-plane-t, ha majd az SDK lehetővé teszi az MSFS-hez hasonló "szabadságot"
és minőséget, megfontoljuk ismét a fejlesztést.

Először is sikeres és boldog új évet kívánok mindenkinek!

Csak nem hagyott nyugodni ez az X-plane 10 dolog és bátorkodtam letölteni egy FS9 kalózverziót a tesztelés kedvéért, természetesen csak saját részre (az eredeti konvertálását a védelem nem engedte). A konvertálás FS2Xplane-el szinte tökéletes volt! Hogy őszinte legyek, egy hete kezdtem foglalkozni az X-plane szerkesztőjével , a WED-el és nekem úgy tűnt, egy olyan, aki ért is hozzá, pár óra alatt rendbe és XP kompatibilissé tehetné. Nem akarlak zaklatni titeket ezzel, ez volt az utolsó "reklamálásom" ebben a témában, azt is tudom, hogy rengeteg dolgotok van ezen kívül is, de ha esetleg megbíznátok valakit a konvertálással (semmiképp nem engem :)), pl. Drzewieckit, akkor minimális idő-, és munkabefektetéssel tudnátok pénzt keresni.

Még egyszer elnézést, ha pofátlan voltam, csak annyira hiányzik LHBP, hogy ilyenekre kell vetemedjek!

Üdv és további jó munkát!

Ui: a kalózverziót természetesen letöröltem már, csak a tesztelést szolgálta.