Author Topic: FreeZ LSZH scenery v0.9 release  (Read 7266 times)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
FreeZ LSZH scenery v0.9 release
« on: November 23, 2009, 16:21:23 PM »
Sziasztok!


Általam nagyon kedvelt LSZH scenery újabb verziója jelent meg.
Szerintem az ingyenes sceneryk közül a legjobb (persze az LHS-en kívül  :D), f?leg ha figyelembe vesszük a reptér méretét és bonyolultságát.
http://lszh.aviation-art.ch/index.php?lang=en

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:FreeZ LSZH scenery v0.9 release
« Reply #1 on: November 27, 2009, 10:03:18 AM »
Tegnap kipróbálltam a sceneryt. Teljesen valóságh?. Sokszor van szerencsém Zürichben megfordulni és tényleg az építkezés teljesen így néz ki a valóságban is. (Az E terminált átalakítják mivel Svájc belépett a Schengeni egyezménybe).

Körbejártam a Cessnával a repteret majd úgy döntöttem, hogy teszek egy próbarepülést. LOWW - LSZH, callsign AUA567. Kivételesen 767-el repültem , mert hirtelen más géphez nem volt austrianes festésem, airbussal meg nem repülök (legalábbis addig amíg nem jön ki hozzá egy normális verzió - airsimmer base felejt?s)
Az út teljesen eseménytelen volt egészen a megközelítésig.

A látótávolság köd miatt METAR szerint 1km alatt volt és persze este repültem. Bejelentkeztem Approach-hoz, helyi szokás szerint jó estét kívántam neki, avagy Gutten Abig! Kellemes hangon megkérdezte, hogy rwy28-n meg tudom-e csinálni a landinget (ez Zürich legrövidebb pályája 8000 feet asszem, ami keresztbe vágja repteret, így leszállás után nem kell sokat taxizni). Rávágtam, hogy affirm! Szépen süllyesztett, vektorálgatott. Olyan 7000 feetnél jártam amikor kezdett gyanús lenni a dolog. Nem láttam az ILS-t. Se iránysáv, se siklópálya. Ajjaj, nézem a térképet, stimmel és az irányító is meger?sítette a frekit. Mondtam neki hogy sorry nincs ILS, de már RNAV-al finelen voltam. Átadott TWR-nek. Már bejelentkezésnél elregéltema a problémámat. De már túl magasan voltan süllyedni meg kézzel nem akartam, mert hát Zürich nem éppen síkságon van. RNAV approach-ra meg nem készültem. Torony kedvesen mondta, ha látom a pályát akkor tegyem le vizuálisan, de semmit nem lehetett látni.
Úgyhogy go around, vissza approachoz. Kértem a 34 pályát. Beállítom a frekit, semmi, ejj mondom valami a géppel van, Level-D pajtás ilyet nem szokott csinálni. Megint rákérdeztem a frekire és megint meger?sítést kaptam. Hát már a kitér?n gondolkodtam amikor, betekertem a 16-os pályát, és azon mindjárt megjelent az iránysáv. Szégyenteljesen kértem az irányítást, hadd menjek oda, mert máshol esélyem nincs és a szélcsend miatt úgyis mindegy, igaz voltak még érkez?k ezért megkutyultam a dolgot egy kicsit. Az irányítás profi módon rávitt a 16-ra, el is kaptam az iránysávot, majd a siklópályát. Nagy k? esett le... Torony, cleared to land, igaz nemhogy a pályát még a repteret se láttam. Full flaps, gear down és autoland in case... 500 feet AGL, semmi. 300 feet AGL-nél egy mély hang szakítja meg a feszült csendet.."approaching minimum". Ajjaj, én még semmit nem látok a ködön kívül. 200 feet, "minimum, minimum!" Még nem látom a pályát, de gondoltam ennyire azért mégse kellene beégetnem magam a svájci kollégák elött. CATIII Autoland aktív szóval még egy picit. Mire ez végigvillant az agyamon, megláttam a pálya els? bevezet?fényeit. 100 feetnél tulajdonképpen már a pálya felett, kezdtem meglátni a felfestést. Hagytam is az autolandinget, szépen kilebegtette majd nemsokára nyikkantak a gumik az aszfalton. Full reverse, autopilot off, balkanyar, vacate.

Szóval afcad file meg lesz csekkolva...

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Lengyel Dani

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 39
    • LHSimulations
Re:FreeZ LSZH scenery v0.9 release
« Reply #2 on: November 27, 2009, 16:38:33 PM »
Ezek a Freez sceneryk nagyon szépen néznek ki, igaz, én csak az el?z?t próbáltam. Viszont néha akadnak gondok vele, ezért én át is tértem a FSDreamteam-es Zürichre.
Na az, profi munka. Tényleg minden nagyon szép benne.

Fizet?s, de megéri a pénzét!  ;D

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:FreeZ LSZH scenery v0.9 release
« Reply #3 on: November 30, 2009, 21:12:08 PM »
Közben kiderült hogy az afcadet külön kellett volna letölteni....

Mindegy azért jó kaland volt! Bocs ha hülyeséggel terheltelek benneteket.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline NetBarna

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re:FreeZ LSZH scenery v0.9 release
« Reply #4 on: March 15, 2010, 09:56:52 AM »
Ezért szoktam MINDÍG az új vagy ismét telepített repteret (természetesen offline) egy rövid rwy-os betöltéssel "csekkolni".
üdv: Barna