Author Topic: Objektumok betöltése  (Read 6826 times)

Offline benyb81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Objektumok betöltése
« on: January 05, 2015, 18:07:59 PM »
Üdv Sziasztok,

Tudnátok segíteni abban, hogy FSX-ben milyen beállítás szabályozza, hogy egy objektum mikor tölt be? Jelenleg LHBP X-en az épületek, opbjektumok csak akkor töltenek be ha mefelelő közelségbe kerülnek. pl ha megerkezem és a T2 terminált addig nem látom amíg az APRONra be nem lépek!
Segítséget köszönöm!

Üdv Bence

Offline beczen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 10
Re: Objektumok betöltése
« Reply #1 on: February 19, 2015, 13:29:34 PM »
Szia Bence!

Mi a helyzet az FSX.cfg (config) fájl [TERRAIN] szekciójában található LOD_RADIUS=? értékkel?

az enyém LOD_RADIUS=4.500000 (ez az alap fsx érték)

Illetve az fsx menü scenery beállításainál milyen értéken van az Autogen csúszka?

Az én autogen beállításom Normal. Próbáld ki ezeket aztán majd meglátod.

Üdv, Norbi.

Offline benyb81

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Objektumok betöltése
« Reply #2 on: February 23, 2015, 05:27:33 AM »
Szia Norbi,

Tegnap konnyes bucsut vettem a regi FSXtol es terveim szerint ma atallok FSX SE-re.

Koszonom a segitseget!

Udv Bence

Offline beczen

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 10
Re: Objektumok betöltése
« Reply #3 on: February 23, 2015, 21:40:27 PM »
Hello!

Bár nem ismerem a Steam-es verziót és nincs is meg, de szerintem a config fájl felépítése illetve a főmenü ugyanaz lehet mint sima FSX-nél.

Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy a problémád megoldódik-e. Tájékoztatnál róla, hogy pontosan mi okozza(/ta) ezt a problémádat, mert velem is volt hasonló, de nem LHsim esetében (Flightbeam KIAD/KDEN) terminál épületek csak úgy eltűntek, de ez valamilyen aktiválási probléma volt.

Egyébként úgy tudom FSX-ben van valamilyen limit, ami miatt csak bizonyos távolságon belül jelennek meg az objektumok, ami azt hiszem 10 mérföld vagy nautical mile (tengeri)
Ezt tapasztalatból írom, VRS F/18-nál amikor bombát akartam vetni egy bizonyos célra, nem tudtam addig becélozni, amíg meg nem jelent a kijelzőn a célpont. (autogen- egy épület vagy híd)

Mondjuk egy kicsit elkanyarodtam a témától.. :D

Üdv, Norbi

Offline marci1229

  • Valued Customer
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 44
  • Marci1229
Re: Objektumok betöltése
« Reply #4 on: October 12, 2016, 16:59:53 PM »
Szia!

%Appdata% -->Microsoft --> FSX.
Itt keresd meg a fsx.cfg fájlt. Állítsd át a "TEXTURE MAX LOAD"-ot 4096-ra.
Ezután a LOD-t is. Ez a Terrain szekcióba lesz. Nekem 6,5-en van.

Ugyanakkor ha ezeket állítgatod, tudd, hogy videókártyától is függ az Autogen.
Nekem gyengébb kártyán sokkal kisebb az Autogen, hiába állítgatom ezeket.
Észre fogod venni, hogy beállítottad 6,5-re és leviszi 5-re. (Első belépés után)
Beállíthatod újra és újra, de mindig az 5-ös értéket fogja használni.

Egyébként nekem se tetszik ez, hogy ellátok 10nm-t előre aztán nincs semmi mögötte. Városokban nagyon zavaró.
Valószínűleg váltani is fogok. Novemberben jön ki az X-Plane 11! Ajánlom figyelmedbe! És elfelejtem örökre ezt a FSX copit. (P3D).
Örülök, hogy segíthettem!

Márton