Author Topic: FS2004 LHUD-Szeged  (Read 32121 times)

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #15 on: March 19, 2010, 21:39:00 PM »
Minél nagyobb a felbontás annál jobb a végeredmény.Persze  egy darab taxi út táblát azért nem kell 1024*1024 ben megrajzolni. A sceneryk esetében valamennyi textúra mehet DXT-ben,itt is a kevésbé szem el?tt lév?k DXT1 ben a jobban látszók DXT3-ban.
A ground polygont már akartam mondani.
Ez a hatalmas zöld (itt épp fehér) csoda nem túl szép mindenképpen érdemes lenne ezt másképp megoldani.
Fs 2004 ben a "sík gömb" paradoxon okán bármekkora lehet a polygon viszont FSX-ben maximum 100 méter lehet a vertex távolság.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline BeeTm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 28
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #16 on: March 20, 2010, 08:07:57 AM »
Tehát ha megrajzolok egy bazinagy füves apront,akkor arra ráhúzok egy 512x512-es f? textúrát,vagy pici bmp kell és betapétázza?

Offline m814

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1.459
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #17 on: March 20, 2010, 09:13:30 AM »
Ez azért nem csak ennyi.Ajánlom figyelmedbe a következ? progit

http://www.airportdesigneditor.co.uk/

Itt van egy külön tutoriál a Photo Background készítéséhez is

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary
By NASA: MOS-8500 0,985@1,023Mhz, VIC-II 320*200 16 colour,65,536 Kbyte,Datasette 300

Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #18 on: March 20, 2010, 09:42:57 AM »
A reptér alapok készítéséhez az FS2004-hez úgy tudom, hogy 2 f?bb módszer van, míg az FSX-nél 3.

1. Ha nem akarsz sokat vessz?dni, elkészítheted a repteret pl. az AFX, SBuilder, ADE stb. programokkal. Elég berajzolni az apron stb. poligonokat, megadni, hogy milyen felület legyen, majd a szerkeszt? progi elkészíti az egészet. Ekkor olyan lesz minden, mint a default reptereken, az FS saját textúráit használja.
Egyszer?, de nem egyedi kinézet? az eredmény.

2. Egyedi poligon alap készítése fotó textúrákkal. (Eddig úgy vettem ki a leírásodból, hogy inkább ezt szeretnéd.) Ez sokkal szebb megoldás, az igazán jó sceneryk így készülnek.
A készítéséhez a Gmax FS2002 gamepackot szokás használni, ennek a segítségével lehet a legjobban integrálni az alap poligonokat, ill. a különböz? rétegeket az FS-be.
Leírást róla-no meg még sok hasznos dologról- itt találsz:
 http://www.fsdeveloper.com/wiki/index.php?title=Ground_polygon_creation_with_GMax Érdemes végigolvasni a wiki részt.

A groundot több egymásra helyezett, különböz? részletesség? textúrával ellátott rétegb?l szokás összerakni.
- fotó alap
- detail textúra a f?höz
- pálya, apron aszfaltok, betonok, stb.
- festett jelek,
- keréknyom csíkok, repedések a pályán stb.
Ezek rétegrendjére több megoldás is elképzelhet?, általában a fenti sorrend játszik alulról felfelé haladva.

Magát a fótó alapot úgy célszer? kezdeni, hogy a rendelkezésedre álló textúrát 1024x1024-es kockákra darabolod. A széleken a textúrák alfáját feketére rajzolod, így ezeken a helyeken átlátszó lesz és alatta megjelenik az FS ground. Ha megvagy a textúrákkal, Gmaxban az FS2002 gamepackot használva négyzetekb?l álló poligonokat hozol létre, célszer?en az ARP középpontot használva. Ezeket a négyzeteket textúrázod (multimaterialként) a feldarabolt fotóalap textúrákkal.
A méretet és elhelyezést pl. a Gmaxban berajzolt pályához tudod igazítani.
Ezután rétegenként kell el?ször .asm formába exportálni, a kapott szöveges fájlokon szövegszerkeszt?vel beállítani pár dolgot és a BGLC.exe compilerrel bgl-be menteni.   

3. Az FSX-hez van egy progi, ami nagyméret? fotótextúrákból egy lépésben rétegelt (évszakok, vizek, éjjeli textúrák) alapot tud készíteni. Ilyen alapra lehet aztán a pályát és az apronokat az FS2002 gamepackos, vagy az FSX natív módszere szerint legyártani.



Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #19 on: March 20, 2010, 12:58:28 PM »
Az alábbi oldalon található két remek tutorial a témához:
http://www.flyscenery.org/fly/software.php

/Beteszem a hasznos linkek közé is./

Offline BeeTm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 28
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #20 on: March 23, 2010, 21:44:47 PM »
Hogy lesz "belseje" a hangároknak?


Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #21 on: March 23, 2010, 22:15:43 PM »
Ó, talán, ha modellezel nekik.
Nem egészen vágom, hogy miért látszanak át a modelljeid, így csak tippelek arra, hogy
A) nem tettél poligont a hátsó falra,
B) nincs textúrázva,
C) textúrázva van, de hiányzik/nem megfelel? a textúrája.

Több megoldás is létezik a hangárok belsejének a kialakítására:
- az FSX default hangárok belseje elég szépen modellezett, némelyikbe a vázszerkezeten kívül tettek bútorzatot ill statikus gépeket is. Érdemes ezeket tanulmányozni. Természetesen LOD modellekkel érik el, hogy ne zabálják túlzottan az FPS-t.
- FS2004 mdl-eknél a bels? részletek láthatóságát lehet az MDL tweakelésével állítani. Remek példa az LHDK scenery hangárja, amiben van sárkány, meg még kisszék is.
- Kevésbé látható helyen, ha nem akarsz a hangárra nagy hangsújt fektetni (nem a sceneryd ékköve)
le lehet zárni egy megfelel?en elhelyezett textúrált poligonnal belülr?l, ekkor olyan, mintha lenne benne valami, pedig csak egy kép.

Hangár témában nekem pl. ez tetszik:
http://www.fsdeveloper.com/forum/showthread.php?t=15469

Offline BeeTm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 28
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #22 on: March 24, 2010, 07:55:26 AM »
Ó, talán, ha modellezel nekik.
Nem egészen vágom, hogy miért látszanak át a modelljeid, így csak tippelek arra, hogy
A) nem tettél poligont a hátsó falra,
B) nincs textúrázva,
C) textúrázva van, de hiányzik/nem megfelel? a textúrája.


Mindenhol van polygon és textúra is,egyedül "alja" nincs,mégis átlátszik.
Akkor ezekszerint tweakelni kell.

Offline pateszi

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 419
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #23 on: March 24, 2010, 08:30:27 AM »
Jaj, he haragudj, félreérthet? volt, amit írtam.

Az MDL-ek tweakelésével nem a hibás modellezést lehet javítani, hanem, ha teszel egy tárgyat a pl. hangár belsejébe, be lehet állítani, hogy mikor és milyen távolságból látszódjon.

A modellednek van valami hibája, amit a képr?l nem lehet megállapítani. Esetleg küldd át és úgy meg tudom/tudjuk nézni.
Talán elég a bels? poligonok materialját doublesided-re állítani, vagy szimplán duplázd meg a bels? polykat.
Alapból, ha egy tárgy belsejéb?l nézel ki, az belülr?l átlátszó az FS-ben, hacsak nincs a belseje is modellezve.

Offline Papirzacsi

  • Designer
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 84
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #24 on: March 24, 2010, 09:30:46 AM »
Mindenhol van polygon és textúra is,egyedül "alja" nincs,mégis átlátszik.

Nem kell tweakelni semmit. Egy poligon defaultból csak egy irányból látszik. Mivel a te poligonjaid kifelé néznek, ezért az ajtón benézve a falakat "hátulról" látod, amit az fs nem jelenít meg. Ha mindenképpen akarsz bels?t, akkor azt le kell modellezned, pl úgy, hogy csinálsz olyan falakat is, aminek a poligonjai befelé néznek, majd azokat is textúrázod. Ez a legjobb megoldás szerintem.
Van még egy olyan lehet?ség is, hogy kétoldalas poligonokat használsz, deezeknek a megvilágítása rendszerint hibás.

Offline BeeTm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 28
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #25 on: March 24, 2010, 14:14:02 PM »
Nem kell tweakelni semmit. Egy poligon defaultból csak egy irányból látszik. Mivel a te poligonjaid kifelé néznek, ezért az ajtón benézve a falakat "hátulról" látod, amit az fs nem jelenít meg. Ha mindenképpen akarsz bels?t, akkor azt le kell modellezned, pl úgy, hogy csinálsz olyan falakat is, aminek a poligonjai befelé néznek, majd azokat is textúrázod. Ez a legjobb megoldás szerintem.
Van még egy olyan lehet?ség is, hogy kétoldalas poligonokat használsz, deezeknek a megvilágítása rendszerint hibás.

Aha,tehát jól sejtettem,hogy a belsejét is meg kell külön rajzolnom,hogy látszódjon.
Nem akarom full életh?en,mert való életben sem bonyolult (sima raktár,belül sok-sok gerendaszerkezettel) szóval csak annyit szeretnék,hogy ugyanaz a textúra legyen belül is mint kívül.

Éjszakai textúrára van valami okosság a meglév?t photoshoppolni,vagy le kell fotóznom éjszaka is?  :)

De köszi mindkett?töknek a segítséget, csak azt hittem valamit eddig nem jól csináltam.

Offline Zlin142

  • Designer
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 436
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #26 on: March 24, 2010, 15:22:14 PM »
Aha,tehát jól sejtettem,hogy a belsejét is meg kell külön rajzolnom,hogy látszódjon.
Nem akarom full életh?en,mert való életben sem bonyolult (sima raktár,belül sok-sok gerendaszerkezettel) szóval csak annyit szeretnék,hogy ugyanaz a textúra legyen belül is mint kívül.

Éjszakai textúrára van valami okosság a meglév?t photoshoppolni,vagy le kell fotóznom éjszaka is?  :)

De köszi mindkett?töknek a segítséget, csak azt hittem valamit eddig nem jól csináltam.

No, ha ugyanaz a textúra lesz belül is mint kívül, az szerintem igencsak bénán fog kinézni - márcsak az eltér? fényviszonyok miatt is. Akkor már egyszer?bb ha csukott hangárajtókkal csinálod meg... De ha kinyitottra szeretnéd akkor mindenképp érdemes külön textúrát csinálni hozzá - még ha kisebb felbontásút is. Bár szerintem a kész scenery nem lesz telinyomva annyi objektummal mint például egy nagyobb közforgalmú reptér, úgyhogy szerintem felesleges spórolnod a textúrán, nyugodtan mehet szinte minden 1024x1024-ben.

Éjszakai textúrát nem kell külön fotózz, vannak erre nagyon jó fícsörök a Photoshopban. :)
« Last Edit: March 24, 2010, 15:24:11 PM by Zlin142 »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline BeeTm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 28
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #27 on: April 01, 2010, 08:10:50 AM »
Pillanatnyilag eddig jutottam,de a füves sík terephez és apron,taxi futópályához segítséget kérnék.

« Last Edit: April 01, 2010, 08:14:53 AM by BeeTm »

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #28 on: April 01, 2010, 08:25:27 AM »
Szia!

Bár a kép elég kicsi, de amennyit látni az egész jó.

A kérdésedre viszont kérdéssel kell válaszolnom : Attól függ mit akarsz elérni. Sima default FS autogen-t ill. Afcadot akarsz használni, vagy esetleg photobackgroundot. Az els? megoldás a könyebb, a második már sokkal bonyolultabb.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline BeeTm

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 28
Re:FS2004 LHUD-Szeged
« Reply #29 on: April 01, 2010, 10:16:31 AM »
Szia!

Bár a kép elég kicsi, de amennyit látni az egész jó.

A kérdésedre viszont kérdéssel kell válaszolnom : Attól függ mit akarsz elérni. Sima default FS autogen-t ill. Afcadot akarsz használni, vagy esetleg photobackgroundot. Az els? megoldás a könyebb, a második már sokkal bonyolultabb.

Szeretném megközelíteni az lhsimulations színvonalat....  :)

Els?körben terjesszem így,vagy csiszoljunk rajta és utána tegyem közkinccsé?

Kellenének bokrok,fák,bejárat,tankolóhely,van egy fix AN-2 terepen,stb...