Author Topic: FS2004, FSX, Prepar3D installálás Windows 10 alá  (Read 6452 times)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
FS2004, FSX, Prepar3D installálás Windows 10 alá
« on: July 02, 2016, 22:03:00 PM »
Sziasztok!

Pár napja egy teljesen tiszta windows 10 installálást kellett csinálnom (format c: után) és belefutottam a szimulátorok telepítésénél különböző hibákba. Szinte mindegyiknél volt valami gixer. Gondoltam leírom, hogy mik a megoldások, hogy másnak kevesebb fejfájást okozzon, mint nekem.

FS2004 / FS9 CD

Probléma: Rendesen feltelepül a 4 CD-ről gond nélkül. Elindítani viszont nem lehet. A parancsikon indítása után nem indul el a szimulátor, nem reagál. Hibaüzeneteket dobál esetleg, hogy adminisztrátorként kellene indítani, de az sem oldja meg.
A probléma az hogy az FS9 indításnál szeretné ellenőrízni, hogy a CD a meghajtóban van-e. Viszont ezt a funkciót letiltották a win10-ben.
Megoldás:
Először is meg kell győződni róla hogy az FS9.1-re fel van upgradelve a szimulátor. Innen lehet letölteni a patchet:
www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=9727
Ha ez megvan akkor az FS9.1 No CD patchet kell letölteni és az FS9.exe-t kicserélni rá.
https://flyawaysimulation.com/downloads/files/15244/microsoft-flight-simulator-2004-v91-no-cd-patch/

Microsoft Flight Simulator X - CD
Probléma: Az installerben nem reagál a gombokra, vagy későn reagál rájuk. A More Options gombra sehogyse akar reagálni, hogy a telepítési mappát át lehessen írni.
Megoldás: A CD-t be kell helyezni, ha automatikusan elindulna a telepítő, akkor azt be kell zárni. A sajátgépet / ez a gép-et megnyitni és jobb klikk a CD meghajtón majd "Install Flight Simulator X". Így már működik. Hogy mi a különbség a kettő között az jó kérdés.

Dovetail Flight Simulator X - Steam Edition
Nem volt probléma.

Lockheed Martin Prepar3D - v1.4
Nem volt probléma.

Lockheed Martin Prepar3D - v2.5
Nem volt probléma.

Lockheed Martin Prepar3D - v3.3
Probléma: A telepítés egy idő után megszakad ismeretlen hibára hivatkozva. Sőt egy idő után a windows defender letiltja a setup.exe mert trójai falónak nézi. Ez egy elég kellemetlen hiba és elég ciki a Lockheed Martinnak.
Megoldás: A mappát ahol a telepítő fájlok vannak hozzá kell adni a defenderben a kivételekhez. Meg kell nyitni a gépházat, a keresőbe beírni defender, majd a defender beállításait választani, lejjebb görgetni a Kivételekhez és a kivételek hozzáadása gombot használni.


Ha valakinek van más tapasztalata nyugodtan írjon ide.
« Last Edit: July 11, 2016, 22:07:21 PM by tsGucci »

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline ZDavid

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: FS2004, FSX, Prepar3D installálás Windows 10 alá
« Reply #1 on: August 15, 2016, 22:24:43 PM »
Szervusztok!

Nekem sajnos sehogyan sem működik.
Update + No cd patch + újrainstall (más mappába, nem az eredeti útvonalra) + kompatibilitási pipák ki / be mindenféle kombinációban megvoltak. Semmi, a nyitókép alatt kilép a program. Pedig már tök jól sikerült összerakni az Il-18-ast... :(

Ha valakinek esetleg van még ötlete....

Üdv, Dávid