Author Topic: Régi repszimes honlap  (Read 8794 times)

Offline tankkiller

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 34
    • GRAFOTIV Team
Régi repszimes honlap
« on: March 16, 2010, 23:00:54 PM »
Meglep? módon megtaláltam a neten a 11 évvel ezel?tt, saját kézzel és billenty?zettel összerakott régi repszimes honlapomat. Aki kíváncsi az el?z?-el?z? generációs szimulátorokra, annak érdekes olvasmány lehet ma is. Benne - blogszer?en - a 200-es és a 2001-es év repszimes hírei, kommentjei, Flanker 2.0, 2.5, Falcon 4.0, IL-2 St, Flight Sim 2000, Fly II., stb.
Ajánlom mindenki figyelmébe... ;)
http://tankkiller.uw.hu/

Offline Kayama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 19
    • Kayama
Re:Régi repszimes honlap
« Reply #1 on: March 17, 2010, 18:35:46 PM »
Nekem csak kis repblogos oldalam van...  ::) Olyan kis mindenfélés... És nem is ilyen patinás..
http://kayama.blog.hu

Offline Swift

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2.497
Re:Régi repszimes honlap
« Reply #2 on: March 17, 2010, 18:39:08 PM »
Szia Maya,

Blogolj csak, én is szoktam olvasni:)

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Régi repszimes honlap
« Reply #3 on: March 18, 2010, 09:49:19 AM »
Megnéztem tényleg érdekes, az ember mosolyogva gondol vissza ezekre az id?kre. Én mondjuk nem vagyok olyan régi motoros a szimezésben, elég fiatal is vagyok, mégcsak negyed évszázada rontom a leveg?t, de mégis ha belegondolok honnan hova jutottunk, szinte elképeszt?.

Még arra emlékszem hogy volt egy 286-som Monochrom sárga monitorral (fiatalabbak kedvéért nem a monitor burkolata volt sárga...) és azon asszem egy F16 nev? harci szimulátorral nyomattam. Mindig le akartam szállni az anyahajóra persze sose sikerült. De annyira beleéltem magamat hogy csak na, szerintem akkor tanultam meg káromkodni is. Sok sikertelen próbálkozás után inkább elsülyesztettem a francba a hajót (hmm, ezekszerint már akkor voltak ilyen hajlamaim...) Hát a grafikája az nagyon kezdetleges volt. Pedig hát ez "csak" kb. 15 éve volt. Emlékszem akkor egymásnak ezeket a gaméket (szó szerint így mondtuk, mert hát angulol semmit se tudtunk) 5,25 hüvelykes hajlékonylemezen adtuk át. Még anno berángadtam édesapámat egy PC-s boltba hogy vegyen nekem egy játékot és közölték, hogy 5000 Ft (mostani pénzben ez talán 30.000Ft). Szóval, két újraélesztés után hazamentünk és nyomattam inkább a Wolfeinsteinel.

Els? MS Flight Simulátorom a 98 volt. Még ma is megvan. Mindig a Learjettel toltam. Volt egy "misión" amiben irányított a másodpilóta, irány, magasság stb. és a San Farsiscoi híd és az Alcatraz felett hozott el. Majd szépen rávitt az ILS-re. Ott tanultam meg az autopilótát nagyjából használni, irányt, magasságot tartani stb. Nagyjából kezdtem érteni az ILS-t hogy is m?ködik, csak azt nem értettem a többi reptérnél miért nem jelenik meg, lila g?zöm nem volt róla, hogy azt a NAV1 frekit kellene tekergetnem.
Internet akkor már volt, de vidéki létemre csak Matávos fos, ilyen 1kByte-al töltött vagy mennyivel. Akkor volt valami akciója a matávnak hogy lehetett netezni este 10 után és 100 Ft-nál megállt a számlálás egészen 6-ig, de persze mindig megszakadt. Szóval ezeknek a dolgoknak nem nagyon tudtam utánanézni. Angolul meg nem tudtam, mert azt a hülye németet súlykolták az agyunkba.
Ja meg hát a legjobb az volt hogy nem volt joystickom, de a 98-ban volt egy olyan funkció hogy az egérrel lehetett irányítani, ami tetszett nagyon. Csak ezt a funkciót az FS2004-b?l kihagyták már (érdekes hogy az FSX-ben újra van, "Use Mouse as Yoke") próbáltam billenty?zettel de katasztrófális volt. Úgyhogy jött egy kis szünet, közben Command and Conquer 1 valamint Red Alert (jobban mondva alarmstufe rot, mivel németül volt meg), mindenféle Tycoon játék stb. Aztán megjelent az FSX amit megvettem anno egy rahedli pénzért, vettem egy jó kis joyt, elkezdtem IVAO-zni, majd az FSX-et legyalultam és megvettem az FS2004-et. Aztán nagyjából 2-3 év alatt teljesen FS függ? lettem és hát itt tartok ma.

Bocsi az untatásért, csak olyan jó "nosztalgiázni" (hihetetlen hogy ennyi id?sen már lehet...), 200 évvel ezelött 15 évet egy hosszú hétvégének tituláltak volna.

Maya, szerintem is blogolj én is olvasom (most meg különösen büszkén).

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Kayama

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 19
    • Kayama
Re:Régi repszimes honlap
« Reply #4 on: March 21, 2010, 18:51:17 PM »
Szerencsémre mostanság prezentáltatok jó pár érdekes dolgot, amir?l írhattam :)

Offline nemoka5

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re:Régi repszimes honlap
« Reply #5 on: March 31, 2010, 01:03:16 AM »
igen,ezek nagyon jók voltak,f?leg a falcon 4.0,már meg van egy ujabb változata is,de nekem sajna az fs2000nem jött be,mert akkor még nem negyon foglalkoztam vele,de az fs2004,így tele kiegészít?kkel,nagyon brutál szerintem,nekem nagyon tetszik,elég sok kiegem van hozzá,kb három negyed európa,nagyon király:-d.De ha tudnátok arról írni,hogy milyen az Ivao-n rpülni,mert sajna nem tudom,csak a vatsimen repültem,meg repülök,és hát jó volna tudni,mert akkor váltok:-d
köszi el?re is,ez egy nagyon jó oldal,maradok tisztelettel nemoka5 :-D

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Régi repszimes honlap
« Reply #6 on: March 31, 2010, 09:03:18 AM »
Szia!

Üdv a fórumon!

Igen az FS9-et elég jól tele lehet pakolni mindenfélével. Fel lehet hozni az FSX szintjére, persze nem 100%-osan (például a gépigényét nem  :) )
IVAO-n repülni? Hát nemtom. Nincs összehasonlítási alapom, VATSIM-en még sosem repültem, igaz még réges-régen regeltem a VATSIM-re is. Szerintem az IVAO more user friendly, ha a kliens programokat nézzük. IVAO-ra pár éve regeltem és már annyira megszoktam hogy nem nyergelnék át semmi másra. Ez általában olyan ahol el?ször repül az ember ott is marad. Ilyen Coca-Cola/Pepsi effektus.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline nemoka5

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re:Régi repszimes honlap
« Reply #7 on: April 01, 2010, 00:30:53 AM »
Szia tsGucci,köszönöm az infót,akkor beregelek,és megnézem,ahogy haza érek.:-D
Szerintem az Fs2004,színvonalba,van olyan mint az Fsx,az is meg van,ezek szerintem kötelez?ek,oda is van egy pár kiegem,bejön meg minden,de ahoz,hogy élvezhet? legyen,minimum,egy er?m? kell.:-D
Bár,ott nagyon szépen ki van dolgozva minden,de annyira nem élvezem,mint az Fs2004-et.
Egy jó gépen,ott is ki lehet hozni a grafikából,elég sok mindent,és nekem ez megfelel.
Viszont,a Vatsim-en,azért nem szeretek repülni,mert van 1-2 jó fej irányító srác,és irgalmatlan kedves:-D.
Remélem,érted. Ezért,álltalába,mindíg off módba repülök,Fspassengers,Carrier mód,az nagyon jó,és eléggé le köt.Pmdg 737-800Malév:-D
Bár,látom itt a fórumon,hogy rajtatok kív?l,foglalkoznak scenery texturával,bár most sajna nem olyan jó a netem,mobil net,de ha haza érek,akkor letöltök minden hozzá kapcsolatos progit ami kell,meg videót,és meg próbálnám én is:-D
Bár,most elég sokáig Spanyolba leszek,de ha megy,akkor Alicante várost,meg próbálom,én sose adom fel.:-D
De ha már otthon leszek, sokáig,akkor mondjuk,én Pestr?l költöztem Tiszaújvárosba, sokat vagyok álltalába Miskolcon, talán,akkor Miskolc repül? teret bevállalom,miután,már megy minden,ha meg tanultam azokat a dolgokat,amiket kell.
Gratula ismét az oldalhoz,végre egy normális magyar oldal,ahol meg lehet osztani,minden információt,és még segítség is van hozzá:-D
Gratula még egyszer,maradok tisztelettel nemoka5 :-D