Author Topic: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér  (Read 18492 times)

Offline imhotep

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« on: October 09, 2013, 23:03:58 PM »
El?ször is szeretnék gratulálni a Budapest Airport scenery-hez. Az els?k között vásároltam meg. Azonnal feltelepítettem (nem volt semmi gond a telepítéssel, leszámítva, hogy néhány másik reptér scenery-éb?l elt?ntek fileok, és error kódok jelentek meg, de újratelepítésük után már minden rendben volt), és körbebarangoltam a repteret. Na ezek után nem tudtam kilépni bel?le. Egyszer?en leny?gözött. Annyira tetszett, hogy csak éjfél után tudtam rávenni magam, hogy most már hagyjam abba a gyönyörködést. Szóval le a kalappal, a legjobb kiegészít?nek tartom. Az egyedüli hiba talán csak az, hogy az ILS heading-ek nem a legfrissebbek. A Jeppesen chartok alapján 128 ill. 308 fokos az irány, viszont itt 130 és 310 fok. Ez persze semmit nem von le az élvezetb?l, csak úgy megemlítettem, hiszen a PMDG automatikusan beállítja az FSX alapértékeket.
Sajnos a GSX-el nem volt kompatibilis, de ez is elég hamar megoldódott.
Viszont ennek ellenére van vele gondom. FSX-et használok, ill. PMDG 737, 747, 777-et. Feltelepítettem a Base packot, ill. LHDC, LHSM reptereket, valamint a Landmarks is felkerült. Azután az Aerosoft 2.0-t, amib?l kitöröltem a repteret és csak a várost hagytam fenn. Utána jött LHBP v.1.01. Amikor kiindulási reptérként használom, akkor minden ok. Viszont ha célreptérként, akkor megközelítéskor már felt?nik, hogy nincsenek meg a fények (néha nincs papi light, ill. a leszállópálya fényei egyáltalán nem látszanak), ilyenkor már a GSX sem m?ködik (próbáltam úgy is, hogy be sem kapcsoltam a GSX-et, még induláskor sem), ill. az épületek nagy része is elt?nik. Nem értem, mi lehet a probléma?
Mindent kipróbáltam, amit csak lehet, de a probláma nem oldódott meg.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #1 on: October 10, 2013, 08:05:37 AM »
Szia!

Ha nem gond szétválasztottam a témát, mert a GyIK kezdett szétesni.

Nagyon köszönjük a dícsér? szavakat. Az emailedet megkaptuk, de mivel többen kezeljük a fiókot volt egy kis félreértés hogy ki válaszolt rá.

A hiba elég furcsa. Beépítettünk egy diagnosztika programot az LHBP-be. Talán azzal megcsípjük a hibát.
Ezt kellene tenni: http://lhsimulations.com/forum/index.php?topic=436.0
Miközben fut a logolás, valahogy el? kellene idézni a hibát. Ha sikerül megcsípni akkor a fájlokat átküldeni nekünk és megpróbáljuk kiolvasni hogy mi lehet a gond.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline imhotep

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #2 on: October 10, 2013, 18:40:46 PM »
Elvileg elküldtem a fileokat, kicsit nagy lett, ami az érdekes, ezt írtam az e-mailben is, hogy pl. Debrecenb?l indulva nem tapasztaltam a hibákat, csak Munchenb?l. Egyel?re többet nem repültem, ill. az IVAO-n EGLL-LHBP, de akkor teljesen elment a grafika, a gép a leszállópályában volt, alig látszott ki. Bocs, egy kicsit nagy lett a file (124 MB), ezért .rar formátumban tudtam elküldeni.

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #3 on: October 10, 2013, 18:44:42 PM »
MEgkaptuk az email-t. Nézzük mit tehetünk.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline imhotep

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #4 on: October 30, 2013, 10:42:05 AM »
Sziasztok,
Nem szeretnék türelmetlennek látszani, mert gondolom ezer más dolgotok is van, csak érdekl?dnék, hogy van-e remény a hiba kijavítására?

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #5 on: October 30, 2013, 11:10:23 AM »
Bocsánat. A témát nem felejtettük el. Van már megoldásunk ( ha minden igaz ) a következ? verzióba bele is tesszük. El?keresem az email-ed és elküldöm tesztelésre az új verziót.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline imhotep

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #6 on: November 01, 2013, 09:34:27 AM »
Köszönöm szépen, az nagyon szuper lenne. Az e-mail címem: kovacsai@gmail.com

Offline imhotep

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #7 on: November 08, 2013, 14:26:52 PM »
Közben újra próbálgattam a repüléseket különböz? gépekkel, különböz? repterekr?l.
Pl. LHDC-r?l, LHSM-r?l, LDZA-ból indulva akár PMDG, akár Airbus X Extended éjjel is és nappal is megmarad a grafika. LOWW-r?l éjjel szinte minden épület és a fények elt?nnek, nappal valamivel jobb a helyzet, csak néhány épület és a gateway-ek. EDDM-b?l indulva (ezt csak éjjel próbáltam) minden elt?nik. Nem lehet, hogy az Austria X vagy a VFR Germany kavar be?

Offline imhotep

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #8 on: November 20, 2013, 17:07:30 PM »
Említetted, hogy a program úgy van megírva, hogy a .dll akkor aktiválódik, ha a reptér közelébe érünk. Arra gondoltam, nem lehetne-e úgy megcsinálni, hogy eleve betölt?djön, és akkor nem menne el a grafika. Nem tudom, hogy a többi reptér (Aerosoft, UK2000 stb) hogyan vannak megoldva, de azoknál nincs ilyen gond. Szóval van-e ilyenre lehet?ség?

Offline Fabo.sk

  • Designer
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 84
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #9 on: November 26, 2013, 18:55:27 PM »
I hope I will be forgiven for writing English in the forums. I can read most of what is written here, either by myself, or with a dictionary, but I can not express myself in Hungarian.

The DLL is linked at the time FSX opens. Until you are close to the airport, it remains silent - just checks position. Once you are close enough, it will start checking other things (season etc.) and place objects accordingly.

There will be an update soon, we will evaluate the outcome and if this issue is still persistent we will take a better look. There is a lead as to what may cause this, but we couldn't confirm yet.

Offline imhotep

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #10 on: December 13, 2013, 17:18:58 PM »
Thank you very much, it would be great. Do you have any idea, when the it will be updated?

Offline imhotep

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 14
Re:Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #11 on: December 23, 2013, 18:58:57 PM »
Nos, örömmel jelentem, a frissítéssel minden eddigi probléma megoldódott. Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítséget is.
Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Nagyon Boldog Új Évet Kívánok!

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re:Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #12 on: December 23, 2013, 20:20:58 PM »
Nagyon örülünk! Tényleg nagy megkönnyebbülés nekünk is amikor egy hibát sikerül megoldani.

Jó leszallasokat!

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary

Offline Petko166

  • Valued Customer
  • Newbie
  • *****
  • Posts: 8
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #13 on: December 28, 2013, 13:14:57 PM »
Sziasztok,

Látszólag minden rendben (dll.xml, /modules könyvtár, aktiválás, viszont hiányzik az össze jetway. Újratelepítettem már 2x az 1.2 es verziót.  Korábban nem volt ilyen gondom. Id?közben orbx global-t tettem fel. Lehet hozzá köze?

Köszi a segítséget.

Mindezekkel együtt (mivel valószín? könnyen orvosolható) szuper scenery lett az LHBP...

Offline tsGucci

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 4.538
    • LHSimulations
Re: Fények nem jelennek meg ha LHBP célreptér
« Reply #14 on: December 28, 2013, 13:37:25 PM »
Szia!

Nagy valószín?séggel a scenery libraryban kétszer szerepel az LHS_LHBP_X.

Lima Hotel Simulations - Flight Simulator scenery design for Hungary